אין תמונה
שרית חדד, איברהים טטליסס ואבי גואטה בטורקיה | צילום: none

אחרי שהופיע בישראל בשנות ה-80' וכן בשנים 2003 ו-2005 יחזור הזמר הטורקי איברהים טטליסס לשתי הופעות בישראל בחודש ינואר הקרוב.

אין תמונה
דואט נוסף בדרך? שרית חדד ואיברהים טטליסס בטורקיה | צילום: none

את טטליסס צפוי להביא ארצה אבי גואטה, מנהלה של שרית חדד, שהפיק בעבר הופעות של הכוכב הטורקי בארץ הקודש. באותם ביקורים אף הקליט טטליסס עם שרית חדד את הדואט "היידה סויילה", שהפך ללהיט בקרב חובבי הז'אנר הטורקי.

הסיכום בין טטליסס לגואטה הושג לאחרונה בטורקיה. אבי גואטה ושרית חדד נסעו לטורקיה להקליט שיר. טטליסס שמע שהם שוהים במדינה והזמין אותם אליו לארוחת צהריים, באחת מהמסעדות שבבעלותו.

שובר מחיצות בין ישראלים לטורקים

בפגישה סוכם על הגעתו של טטליסס ארצה לשתי הופעות בסביבות חודש ינואר. בין הצדדים לא נסגרו ככל הנראה תאריכים סופיים. כמו כן לא הוסכם סופית האם תתארח שרית חדד באחת מהופעותיו של טטליסס בישראל או בשתיהן. בנוסף קיימת האופציה שהשניים יקליטו דואט נוסף.

יש לציין כי טטליסס נחשב לאורך שנים לאוהד ישראל ואהוד על הקהל הישראלי. שירים ו/או לחנים רבים שלו נלקחו על ידי זמרים ישראלים והפכו ללהיטים כאן בארץ. דווקא על רקע המתיחות המתמשכת בין ישראל לטורקיה בשנה האחרונה הגעתו של כוכב כמו טטליסס להופעות בישראל יכולה לשבור מחיצות ולהוות סמל לקרבה תרבותית בין העמים.

>> ציון גולן, נתי לוי ואבי סינוואני בדיסק חדש שכולו בתימנית