★ ״פניתי לאמרגן של משה פרץ, אמנון זנדני, ובקשתי ממנו שישלח לי סרטון לאחיין שלי שחוגג בר מצווה. הוא אמר לי שמשה כבר לא עושה הקלטות ולא שולח ברכות״, כך מספר לי גבריאל גדי שרצה להפתיע את אחיינו שמעריץ את פרץ. תופעת הברכות והקליפים עם מפורסמים היא דבר ידוע באירועי בר ובת מצווה. זמרים מפורסמים גובים בין 40 ל-100 אלף ש״ח לאירוע, ולא כל משפחה מסוגלת לעמוד בעלויות ההופעה. הפתרון הוא להעלות סרטון של האמן הנערץ על בן או בת המצווה, שמזכיר את שם הילד ומברך אותו. ״קליפים של אמנים מפורסמים הפכו לטרנד מטורף. רוב האמנים שולחים סרטון וזורמים, למרות שהם מקבלים עשרות פניות בחודש״ מספרת לי שלי, מפיקת אירועים מקומית. ״ליאור נרקיס, שלומי שבת, דודו אהרון, עדן בן זקן ומאור אדרי מאוד מפרגנים ושולחים תמיד סרטון, יש גם אמנים שמתחמקים אבל בסופו של דבר שולחים, אבל לא לעשות סרטונים בכלל - את זה אני שומעת בפעם הראשונה ולדעתי זה לא במקום״.

גבריאל, שבחודשים האחרונים אוסף ברכות לקליפ של אחיינו, די הופתע מהתגובה של מנהלו של פרץ. ״הזכרתי לו שהתקשרתי אליו לפני שנה וחצי והוא ענה בנחמדות, אבל הוא ממש שלל את הבקשה שלי לברכה של משה. זה מאכזב, הוא אמנם לא חייב לי או לילד כלום, אבל הוא מפורסם וחלק מההצלחה שלו זה לפרגן לילדים כי לא לכולם יש אבא עשיר שיכול להביא את משה פרץ או זמר אחר להופעה״.

 

ממשרדו של משה פרץ נמסר: ״משה מקליט מדי יום עשרות ברכות למעריציו אשר חוגגים ימי הולדת, בר ובת מצווה, נישואין, ועוד. משה תמיד שמח לברך ולשמח את מעריציו ואת כל בית ישראל ומקדיש לכך זמן רב לצד ניהול הקריירה שלו וגידול משפחה עם שלושה ילדים קטנטנים בבית. במקרה המדובר האמרגן אמנון זנדני הגיב בהומור, והבחור ניתק לפני שהאמרגן הספיק לחזור בדבריו ולומר לו שמדובר בבדיחה. חבל מאוד שהעיתונאי שהינו חבר של אותו בחור ששלח כבר פעם שנייה מנצל את הדברים לאייטם שקרי ולא נכון״. זה המקום לציין שבהקלטה שהגיעה לח״מ לא נשמע זנדני בשיחה הומוריסטית עם מר גדי, כפי שמצוין בתגובה, אלא היה נחרץ בדעתו על החלטתו של משה פרץ לא לשלוח ברכות יותר. את השיחה סיים מר זנדני ב"כל טוב, ביי" ולא כפי שמצוין בתגובה.

גדי, אמנון טוען שהוא התלוצץ איתך, זה נכון?

״אמנון היקר עזר לי לפני שנה וחצי עם סרטון ברכה. מכיוון שעשה זאת באהבה פניתי אליו בשנית, אמנון אמר לי שמשה הפסיק מזמן לברך ואני שאלתי אם אפשר לעשות פריבילגיה, אמנון אמר בנימוס שבשמחה היה מוכן לעזור אבל אי אפשר, כי משה לא עושה יותר ברכות. הודותי לו בנימוס וסיימנו את השיחה״.

האם באמת ניתקת את הטלפון לאמנון או שנשמע כאילו אמנון התלוצץ איתך?

״לא שמעתי מצד אמנון התלוצצות לגביי הנושא, ולא ניתקתי את השיחה. אם אמנון הרגיש שהוא מתלוצץ והיה חוסר הבנה מצידי הוא היה יכול לחזור אליי מיד בתום השיחה. בטלפון שלי יש הקלטה מובנית כך שהכל מתועד באופן אוטומטי, ואם אמנון רוצה אשלח לו או למי מטעמו את השיחה שבה נאמרו הדברים״.

★ הזמרת לינט הגיעה לביקור משפחתי בישראל, ובנוסף תעלה מופע חד פעמי בשבוע הבא בהיכל התרבות בתל אביב. לינט, שבשנות ה-90 כבשה את המדינה עם ״לא ראוי לאהבה״, עזבה לטורקיה והפכה לאחת הכוכבות הגדולות במדינה המוסלמית. לינט אף הוזמנה בימי פתיחת צום הרמדאן להופיע בארמונו של נשיא טורקיה ארדואן. בימים אלה מקליטה לינט דואט עם עופר לוי מהזמרים המזרחים המוערכים בישראל, על החיבור בין השניים אחראי מנהלו של לוי, גולן צ'ונה. הדואט יפורסם במאקו בבלעדיות בסוף שבוע הבא,.לוי שיחגוג בחמישי הקרוב יום הולדת בזאפה ירושלים יארח את לינט, וגם יתארח במופע שלה במוצ"ש ברידינג 3 נמל תל אביב.

עופר לוי, לינט
עופר לוי, לינט | צילום: רפי כהן

★ מאור אדרי הפתיע את מעריציו בהופעה באמפי קיסריה, כשבנוסף לטליסמן העלה את מוקי לביצוע משותף. אדרי, שפותח את הופעות הקיץ בקיסריה כבר שנה רביעית ברציפות, החליט הפעם להיות שונה ובתוספת ל"שלוק מקצב" עם טליסמאן העלה אדרי את מוקי. ביחד הם ביצעו את "קטנה" ו"ילדה סוכר".

מאור, למה מוקי?

״החיבור עם מוקי הוא חיבור שאפשר לומר שהוא טבעי. אני מאוד מאוד אוהב אותו בתור אמן. אני מת על השירים שלו ואני בכלל חובב רוק ישראלי. שיתוף פעולה אולי יהיה בעתיד, לא שולל אף פעם. מוקי ואני בקיסריה זה משהו מדהים ושונה ומיוחד. אני אישית מתרגש מזה״.

★ הסועדים במסעדת ״גרקו״ היוונית בהרצליה הופתעו לראות את הכוכב היווני ניקוס ורטיס פותח שולחן עם כמה מחבריו הטובים בישראל, ביניהם דידי הררי, ירון אילן ושלומי שבת, שיתארח במופע של ורטיס בישראל. ורטיס, שלמרבה האירוניה אכל במסעדה יוונית במקום לנגב חומוס ישראלי, הצטופף עם השלישייה ופמלייתו והם פתחו שולחן כשעשרות מעריצות עומדות בתור להצטלם עם הכוכב היווני בין ביס לביס.

ניקוס ורטיס, שלומי שבת, ירון אילן
ניקוס ורטיס, שלומי שבת, ירון אילן | צילום: חנין אלכסנדר

★ פאר טסי לא נח לרגע. בדרך לאלבום הדואטים ולאחר שיתוף הפעולה המצליח עם פבלו רוזנברג, ייכנס טסי לאולפן עם מאור אדרי יקליטו דואט שיצא בשבועות הקרובים.