אייל גולן, שבימים אלה שופט בתוכנית "הכוכב הבא", שבר הקיץ שיאים עם "המופע "הלב על השולחן", בו צפו למעלה מ-200 אלף איש. מדובר במופע בו העמיד גולן סטנדרטים חדשים מבחינתו, כאשר פתח אותו בביצוע למספר שירים בליווי פסנתרי כנף, ורק לאחר מכן הגיעו הלהיטים המרקידים.

בקרוב יוציא גולן די.וי.די המתעד את המופע, ובינתיים יכולים גולשי mako ליהנות באופן בלעדי מארבעה קטעים ממנו - ביצועים של אייל גולן לארבעה להיטים גדולים: "כל החלומות", "הלב על השולחן", "געגועים" ו"סטטוס מאוהב", בעיבודים של עדי לאון והפקה מוזיקלית של יעקב למאי: השירים לקוחים כולם מהאלבום "הלב על השולחן", אלבומו האחרון של גולן, ששמו כשם המופע.

בביצוע הלהיט "סטטוס מאוהב" מארח אייל גולן את ילדיו ליאם בן ה-10 ואלין בת ה-7, ששרים איתו מילים ושורות מתוך השיר. עד כה התארחו ילדיו של גולן בעיקר במעמדים בהם קיבל על הבמה אלבומי זהב ופלטינה, כעת הם גם מגלים כישרון מוזיקלי. מעניין מאיפה הוא הגיע.

 

"כל החלומות"

השיר "כל החלומות" נבחר ל"שיר השנה" במצעד השנתי של ישראל, למרות שלא יצא מעולם כסינגל רשמי למדיה ולתחנות הרדיו. הצלחת השיר, שכתב והלחין אופיר כהן, באה מתוך הקהל, עורכי הרדיו והשדרנים. בראיון שנערך איתו עם זכייתו בתואר "זמר השנה", אמר גולן על השיר: "לא רציתי להוציא אותו סינגל. האמנתי בו הכי הרבה באלבום. זה שיר שאני אישית מאוד התחברתי אליו והבנתי שהשיר הזה לא צריך שום סינגל, שום תמיכה, שהשיר הזה יבוא מתוך הקהל, מתך היו טיוב, מתוך העם, וצדקתי - הקהל חיבק את השיר, הצביע לו ובחר בו להיות 'שיר השנה', ואני באמת חושב שעוד לא היה דבר כזה, ששיר שלא יצא כסינגל נבחר לשיר השנה".
מילות השיר "כל החלומות"

 

"הלב על השולחן"

"הלב על השולחן הוא שיר הנושא של האלבום והמופע, והוא פרי יצירתו של הזמר והיוצר פאר טסי, שפרץ השנה לתעשיית המוזיקה הים תיכונית. בראיון עם אייל גולן עם זכייתו בתואר "זמר השנה", אמר גולן: "כמו בכל אלבום אני משתדל לתת במה לכותבים צעירים. באלבום הזה אלה היו פאר טסי ואופיר כהן. שניהם מוכשרים, גם כזמרים וגם ככותבים. מאופיר לקחתי חמישה שירים באלבום הזה, שזה מטורף מבחינתי. ואני יכול להגיד לך שגם פאר וגם אופיר כבר כותבים לי לאלבום הבא. נראה מי יהיה הכותב הצעיר הבא שיכתוב לי".

 

"געגועים"

את השיר "געגועים" כתב והלחין יוסי גיספן, יוצר שעובד עם אייל גולן משך שנים, וחבר בצוות השופטים של התוכנית "אייל גולן קורא לך". השיר משתייך לז'אנר הרטרו והחזרה אחורה ל"צליל של פעם", שמאפיין את המוזיקה הים תיכונית-מזרחית בשנתיים האחרונות. למעשה "געגועים" הוא כמו אחיו של השיר "לבדי", שהופיע באלבום הקודם של גולן. האפקט של שירים אלה על הקהל בהופעות הוא ברור - המעריצים קמים לרקוד בשמחה רבה.

*אייל גולן יסגור את הקיץ עם הופעות אחרונות, באמפי קרית מוצקין (28.9) ובאמפיפארק רעננה 3.10).

*במאי המופע: אורי סלעי, בימוי מצלמות: סיון מגזניק, עורך וידאו: דור יובל.