אייל גולן חגג יום הולדת 43 והשיק באירוע מתוקשר את אלבומו החדש "ימים יגידו", שהגיע למעמד "אלבום פלטינה כפול", על מכירה של יותר מ-60 אלף עותקים בשבועיים. בראיון מיוחד הוא מדבר על הצלחת האלבום, אחרי הפרשה הכואבת בה היה מעורב בחודשים האחרונים: "זה משהו שאותי מאוד מרגש ומפתיע. זה יותר ממכירת אלבומים, אלא הבעת אמון של הקהל שלי בי. זה מרגש מאוד".

-לעומת אנשים שכבר הספידו את הקריירה שלך ושלחו אותך הביתה.
"כן, שמעתי כבר בכמה וכמה מקומות שזה הגיע לכדי לעמוד דקת דומייה. אני עושה את מה שאני יודע לעשות, מה שהקהל שלי אוהב, ואני אמשיך לעשות את זה. אלוהים נותן ואני לוקח גם את הטוב וגם את הרע. אני לא יכול להגיד שזו השנה הכי טובה בקריירה שלי או בחיים שלי, אבל אם לא נדע לקבל את הרע לא נדע גם לקבל את הטוב. מבחינתי זה משהו שבא להעמיד אותי במקום. להגיד לי - תסתכל, יש מסביבך אנשים שאולי לא צריכים להיות, לעשות ניקוי אורוות, ולעשות את מה שאני יודע הכי טוב לעשות שזה מוזיקה".

-השם של האלבום קצת מתריס.
"אני לא יודע אם מתריס, אבל יש סיבה לבחירת השם. כבן אדם שהולך עם האמת שלו והצדק שלו תמיד אני בטוח במאה אחוז שימים יגידו שהיה פה 'עליהום' תקשורתי מטורף על כלום ושום דבר. מבחינתי זה חבל, אבל אני מקבל גם את הטוב וגם את הרע באותה מידה. עבר. אני מקווה שזה מאחורי. אני נהנה לעשות כיף, נהנה לשמח אנשים, לזה נועדתי, בשביל זה אני פה בעולם הזה וזה מה שאני אמשיך לעשות".

"יש כאלה שמנסים להצטדק ולהיות יפי נפש, ועל כלום"

-בנושא של יום העצמאות, פוליטיקאים ניסו לתפוס כותרת על חשבונך?
"כן, תשמע, זה די מצער, די מאכזב. אבל אני מופיע גם בשדרות וגם בבית שמש ואני מבטיח לך שאנשים שם יהנו מההופעות. אני בא עם מלא אנרגיות ואני בא לעשות להם שמח. אתה יודע, יש כאלה שמנסים להצטדק ולהיות יפי נפש, ועל כלום. אם היה להם על מה הייתי מבין. אבל על כלום. כי אם הייתי מעמיד כל אחד מהם ושואל אותו על מה בעצם אתה רוצה להפגין? על מה? בוא נעשה רגע סדר בדברים. על מה אתה רוצה להפגין? אני לא חושב שהיתה תשובה".

-אומרים שדברים שעשית היו לא כל כך מוסריים בעיני כל מיני אנשים.
"אה, אז זה הפך מפלילי ללא מוסרי? ובואו תבחנו אותי ב.. אתה יודע. מה לא מוסרי? בוא נסגור את העניין הזה. שאני אומר לך, שכל כך הרבה אנשים שאני מכיר היו מתחלפים איתי, במקום שאני, באפשרויות שלי. שוב פעם, לא מצדיק את מה שעשיתי, עם אותה בחורה בת 18, ששוב פעם - זה לא קטינה. ובוא נסגור את העניין הזה, שאני שלם עם עצמי. מצד שני הצטערתי, התחרטתי, הבעתי את הצער הכי גדול שיכול להיות. אבל לא צריך לשחוט בן אדם. צריך לסלוח ולהמשיך הלאה, ויש לפנינו חיים שלמים כדי לעשות שמח. אני כל הזמן מחפשים מה לא טוב במדינה הזו, ולמה רוצים לעשות לנו רע במדינה הזאת. בואו נאהב אחד את השני. נעשה אהבת חינם ואז הכל יהיה טוב".

-מה קורה מבחינת חזרה שלך ל"אייל גולן קורא לך" ו"הכוכב הבא"?
"כל הזמן יש דיבורים. אם זה יקרה אני אשמח. אם זה לא יקרה, אז לא קרה שום דבר. אנחנו מקבלים את מה שנותנים לנו".

צילום וידיאו: שרון רביבו

עוד ב-mako מוזיקה