שקד קוממי נמצא בסביבה כבר זמן מה, אבל אלו היו רק שני הסינגלים האחרונים שלו - "מרגיש במקסיקו" שעשה יחד עם האולטראס ו"בלי שקל בכיסים" - שצברו מיליוני צפיות ביוטיוב והביאו אותו לפריצה של ממש. לכבוד הסינגל האחרון מהאלבום השני שלו שבדרך, "מאז שהלכת", תפסנו אותו לשיחה קצרה. "זה שיר מאוד קרוב אליי, שיר מרגש", מספר קוממי. "אני בטוח שיהיו כאלו שיוכלו להתחבר. הטקסט בא ממקום פרטי שלי, וכמו שאני בדרך כלל עושה אני מוציא את מה שאני מרגיש על הדף".  

עוד ב-mako מוזיקה:

איך היה שיתוף הפעולה עם האולטראס?

"דיברנו בעבר על לעשות שיתוף פעולה, ולא היה שיר נכון. ברגע שהיה לי את השיר הנכון פניתי אליהם ויצא מדהים. גם 'בלי שקל בכיסים', מה שקורה איתו בחוץ כל יום מפתיע אותי לטובה. זה פתח לי עוד קהל, הם ילדים ממש קטנים ואני רואה את כל הפרגונים. השיר חצה כבר את השלוש וחצי מליון צפיות ביוטיוב. אני רואה את זה בהופעות בשטח, כל הילדים שואגים את השיר. זה הכי כיף לראות שיר מצליח בשטח".

איך אתה מקבל את הפופולריות שלך אצל ילדים?

"אני מכוון למכנה המשותף הכי רחב שאני יכול, אם זה בני נוער ואם זה קהל יותר מבוגר וגם אם זה ילדים. היום, כשאני רואה את הטירוף שהשיר שלי עושה לילדים, ואין לי איך להסביר את זה בעצם, זה פתח לי עוד דלת ועוד צעד בדרך שאני עושה ואין כיף יותר גדול מזה. אני שמח על זה, המטרה שלי זה שכל בית בישראל ישמע את המוזיקה שלי, יכיר אותי וזה מה שאני מכוון אליו".

לאן אתה חולם להגיע עם הקריירה המוזיקלית שלך?

"היום אני מגשים את החלום שלי. תמיד חלמתי ליצור ולעשות מוזיקה ולהיות זמר, והיום אני מגשים את עצמי - עושה מוזיקה, מופיע, משמח באירועים ובמות פתוחות. עשיתי פעמיים רידינג שלוש שהיה סולד אאוט ברוך השם. החלום שלי שזה ימשיך ככה ויגדל ויגדל ולא יפסיק אף פעם".

איך אתה מתייחס להשוואות לדודו אהרון ואייל גולן?

"זה לגיטימי להשוות, זה קורה אצלנו המון בז'אנר. אני לוקח את הכל כפרגון, מבחינתי דודו ואייל הם הזמרים בשורה הראשונה. זה חיובי. זו מחמאה ענקית. אחרי אלבום ראשון ובדרך לאלבום שני אני כבר לא שומע את ההשוואות האלו, אנשים אומרים לי - 'שמעתי שיר חדש ברדיו וישר ידעתי שזה שלך'. אנשים כבר מזהים. זה היה רק עניין של זמן, שאנשים יתרגלו לשם שקד קוממי ולמוזיקה שאני מביא. אבל גם אם אני אשמע שוב השוואות - מבחינתי זה מחמאה ואני לוקח את זה בכיף".

איך אתה מסביר את זה שאתה מגיע לכמויות מטורפות של צפיות ביוטיוב אבל לא מושמע בגלגלצ?

"עדיין לא הייתי בגלגלצ, אבל יש עוד המון תחנות אזוריות ברדיו וכולן מפרגנות. אני בטוח שעם עבודה נכונה ומוזיקה טובה גם גלגלצ יגיע. הכל בסדר. ממש אין לי מטענים עליהם. בגל"צ הייתי, בגלגלצ עוד לא. כל שיר שאני מוציא, אני מוציא אותו בלב שלם ומאמין שהוא הלהיט הכי גדול. אנחנו לא נביאים, אנחנו לא יכולים לדעת מה יהיה ואם יאהבו או לא. אבל כשאני מוציא שיר אני בטוח שזה הלהיט הכי גדול שיכול להיות ואם זה מצליח אז אני שמח, ואם זה קצת פחות אז אני ממשיך ועושה עוד ועוד. הכי חשוב זה הדרך וזה להמשיך ולהתמיד".