★ בזמן שגורמים בתעשייה עסוקים בלקטר על שילובם של סטטיק ובן אל ב"כוכב הבא לאירוויזיון", ובזמן שכוכבי הזמר הים תיכוני עסוקים בנטישת הח׳ והע׳ והגיטרה רבע נפח לטובת קצב הראגטון שהביאו בן אל תבורי, סטטיק והמפיק המוזיקלי ג׳ורדי, החליטו השלושה להשאיר את הז'אנר מאחור ובימים אלו הם עובדים על שיר חדש שיהיה שונה ממה שאנחנו מכירים. "זה יהיה שיר פופ משנות השישים, 'באווירת אסקימו לימון'", מספר לי ירדן (ג'ורדי) פלג.

אתה מודע לזה שאתם נוטשים את הזמרים המזרחיים עם הרגאטון?

"הרגאטון היה לפנינו וישאר אחרינו. מה שאני מנסה לעשות עם הצמד זה פופ, אנחנו לא יכולים לקרוא לזה ראגטון, ומה שקורה עם הז׳אנר המזרחי זה שהוא ראה שהרגאטון מתפוצץ בצורה כזאת שהם פשוט העזו להקליט רגאטון כי אנחנו נתנו להם אומץ״.

אתה חושב שיש עדיין מקום לרגאטון בז׳אנר המזרחי?

"כן, למרות שיש המון, ממש המון רגאטון בשוק".

תגלה לי קצת פרטים על השיר החדש של סטטיק ובן אל.

"זה הולך להיות שונה מכל מה שהיה עד עכשיו, ובכלל מכל מה שהיה בארץ. לא יצא דבר כזה, אנחנו נוגעים בשנות השישים והשבעים ולדעתי זה ימשוך קהלים בגילאים היותר מבוגרים והקהל הצעיר יעוף על הטעם של פעם".

שמעת את החדש של אייל גולן?

"כן, שיר מצוין, ויוו הוא חבר ומוכשר. אני מבין את אייל גולן, כמו כל זמר הוא חייב להמציא את עצמו כל פעם מחדש ולהביא חומר חדש שלא היה - כמו 'גודה בובה'".

★ "דיקלה החלה לחסוך כסף כדי לבנות בית הכנסת", כך מספר מקורב לזמרת דיקלה. מסתבר שהנושא היה לנגד עיניה עוד לפניה שהתפרסמה: "היא תמיד אמרה - 'אם אצליח אני רוצה מאוד לבנות בית כנסת'", ואכן הכוכבת שידוע כמאמינה גדולה לקחה את הנושא ברצינות ובימים אלו היא בודקת את האפשרויות ומתכננת את השלבים הראשונים. "דיקלה צדיקה אמיתית", מספרת לי חברתה, "היא נוטלת ידיים, מתפללת, קוראת תהילים, אלוקים תמיד לנגד עיניה ועכשיו היא בונה לו בית".

היא יודעת שזה הרבה כסף?

"מאמינה שכן. הבנתי שהיא חוסכת כסף והיא רואה את עצמה כשליחת מצווה, אם אנשים וחברים רוצים להיות שותפים במצווה שידברו איתה ושיתרמו, לא נראה לי שהיא תתנגד".

עופר מנחם בשם הצדיקה: "דיקלה ידועה כאחת שמשמחת ללב אנוש ועושה מצוות ומעשים טובים, זה עוד אחד מהם".

★ יניב בן משיח הכוכב החרדי שוב הוחרם מרדיו "קול ברמה", והפעם הוא מקבל עזרה שהוא לא ציפה לה. רב הסלבס מרדכי חסידים החליט לצאת להגנתו של יניב בן משיח שהוחרם השבוע בגלל שתי שורות בשיר החדש. לבן משיח הסיפור לא חדש - כבר בעבר הנהלת התחנה החרדית החליטה להפסיק להשמיע את בן משיח שלטענתם מופיע מול קהל מעורב.

השבוע שוב הודיעו לבן משיח שבעקבות מילות השיר החדש "הראש בעננים" שמדברות על שתיית אלכוהול ושמחה הוא לא יושמע בתחנה. "המילים קשות ויניב משחק במגרש של המוזיקה החילונית", מספר לי שדרן בתחנה.מה הכעיס את המנהלים?

"זה לא רק מנהלים, זה גם רבנים ואנשי דת. אקריא לך כמה מילים ותשפוט אתה: 'תמזוג כוסית ראשונה נעשה כולם לחיים/ בכוסית השנייה נהיה כמו משפחה/ אז תבוא תביא חיבוק'. זה נשמע יותר מדי חילוני וזה לא מכובד".

רב הסלבס שידוע בקירוב אמנים רבים לדת התבטא קשות בראיון לרדיו החרדי קול חי: "כבר בחרם הקודם חכם עובדיה יוסף ביקש ממני להפיץ לא לשים לב למה שאומרים על בן משיח, ואמר שהמצווה זה לקרב את היהודים וכשיצאתי מהרב עובדיה הוא קרא לי שוב ואמר לי 'שמעת מה אמרתי לך, מצווה לקרב כל יהודי'".

זאת אמר הרב עובדיה יוסף זצ"ל לחסידים, כשרב מוכר מאוד תקף בזמנו את בן משיח בטענה שהוא מופיע מול קהל מעורב. בעקבות כך הוחלט להפסיק להשמיע אותו בתחנת הרדיו החרדית לתקופה, שהופסקה לאחר שהשניים ישבו את הנושא. בשיחה עם בן משיח הוא העדיף לשמור על זכות השתיקה ובטוח שברכת הרב עובדיה יוסף גם עכשיו תשמור עליו.

יש משהו שהיית רוצה להגיד ל'קול ברמה' ולציבור שלך?

"בתורה כתוב 'ככל שיענו אותו כן ירבה וכן יפרוץ'. תודה לכל עם ישראל על האהבה והשמחה והתמיכה לאורך כל הדרך ולה' יתברך שבזכותו אני כאן ועל הצלחת השיר. מאחל לכולם תמיד להיות עם הראש בעננים כי אין כמו השמחה".

הרב חסידים, מה יהיה בסוף במגזר?

"הרב עובדיה פסק לזכותו של בן משיח, ומי אנחנו שנלך נגד הפסיקה שקבע מרן לקרב כל יהודי לא ולא משנה כמה חילוני וכמה כופר הוא".

אבי כאכון מגיש את התכנית "מתוקים" בכל יום שישי בשעה 9:00 בערוץ 24.