עומר אדם
המשטרה לא מאשרת. עומר אדם | צילום: אוהד רומנו

עומר אדם בבעיה, וכך גם המעריצים שלו, שמאוד רצו לראות אותו מופיע ביום שישי הקרוב, במופע המזרחי-אלקטרוני החדש "טראק על הגג". משטרת ישראל החליטה כי היא אינה מאשרת את קיום המופע, שאמור היה להתקיים מחר (שישי) בצהרים במועדון "טיפסי" בנמל תל אביב. זאת אחרי שההופעה תוכננה להתקיים במקור על גג מגדלי עזריאלי, לא אושרה על ידי המשטרה, ועברה למועדון.

הסיבה לביטול, על פי גורם במשטרה, היא שה"טיפסי" לא עומד בתנאי הרישוי הנדרשים, כיוון שאין לו אישור חתום מעיריית תל אביב לארח הופעות אמנים. אישור כזה מכונה "אישור אמן מתארח", והוא כולל סדרת אישורים מהמשטרה, מכבי האש ומגן דוד-אדום, שמאפשרים לקהל גדול להתפנות מהמקום במהירות במקרה חירום. כל זאת, למרות שב"טיפסי" התקיימו הופעות אמנים רק לפני שבוע, במסגרת אירוע "Tune In Tel Aviv" ולפני כן הופיע בו הזמר סטלוס.

בהפקה של עומר אדם זועמים: "מדובר באפלייה"

תכולת מועדון ה"טיפסי" היא עד 650 איש, ובהפקה של עומר אדם טוענים שמספר הכרטיסים שנמכרו לאירוע אינו עולה על תכולת המקום. בהפקה מאמינים שבעקבות ה"באז" שנוצר סביב ההופעה וביקוש גדול לכרטיסים, חוששים במשטרה מהתקהלות המונית סביב למועדון.

באותה נשימה, זועמים בהפקה של עומר אדם על כך שעד כה לא נדרש אישור להופעות של אמנים אחרים שהתקיימו ב"טיפסי", אישור שהצורך בו צץ, לדבריהם, כאשר עולה שמו של עומר אדם. "מדובר באפלייה של עומר לעומת אמנים אחרים שכן הופיעו שם עד היום", אומר מקורב לזמר, "זה לא על רקע עדתי של מזרחי או אשכנזי, זה פשוט אפלייה של אמן מצליח עם קהל גדול, שאוהב לעשות שמח בהופעות שלו".

אולם גורם במשטרה מזים את הטענה הזו ואומר כי ההופעה של עומר אדם היא הפעם הראשונה בה פנו בעלי ה"טיפסי" למשטרה וביקשו אישור לארח אצלם אמן.

-עופר מנחם, מנהל יחסי הציבור של עומר אדם, מה יהיה?
"בימים הקרובים נעבוד על העברת המופע למקום חדש בהפקה גדולה יותר, במקום שיהיה מוסכם על ידי משטרת ישראל. תוך מספר ימים ינתן מועד חדש וכל מי שרכש כרטיסים למופע - הכרטיסים יהיו תקפים למקום ולזמן החדש".

ממועדון ה"טיפסי" בנמל תל אביב נמסר: "אין תגובה".

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "המקומות שהוצעו לקיום ההופעות לא עמדו ברף הבטיחות המתחייב באופן המבטיח מעל לכל ספק את שלומו ובטחונו של הציבור".

>> ג'ולייטה: "אם אני בקליפ עם גברים, מי צריך להופיע בעירום?"