מאור אדרי (צילום: משה נחומוביץ')
מאור אדרי | צילום: משה נחומוביץ'

מאז שהמוזיקה הים תיכונית, המזרחית, הישראלית המסולסלת, או איך שתקראו לזה, הפכה למיינסטרים, הוכפל פי כמה מספר הזמרים הצעירים שמנסים לפרוץ קדימה ולהתחיל קריירות מצליחות, מי דרך היו טיוב והחפלות ומי דרך תוכניות של שירה בטללויזיה, כמו למשל "אייל גולן קורא לך. בהתאמה, עלה גם משמעותית מספר הסינגלים של זמרים מזרחיים צעירים שיוצא כאן כל שבוע או חודש.

הנה עשרה שיצאו כאן לאחרונה, הותיק ביותר מלפני כשבועיים, החדש ביותר ממש היום, כל אחד בסגנונו (טורקי, נוסטלגי, חפלה, נשמה, בלדת חופה, כפיים), כל אחד בקולו הערב. קבלו את החדשים של מאור אדרי, איתי הררי, חיים דדון, שקד קוממי, חיים איפרגן, לירן טל, מיימון בן שושן, רון בוחבוט, אביה פינטו ורועי מאנה ונתנאל פרי בדואט

מאור אדרי - בורא עולם

שבוע לפני הההופעה השניה שלו בהאנגר (7.2) מוצא מאור אדרי זמן להודות לבורא עולם בשיר בסגנון טורקי, סינגל חמישי מתוך אלבום שני שבדרך. את השיר מקדיש אדרי ל"״מלך מלכי המלכים - אוהב אותך" ואומר: "אני רוצה להודות בראש ובראשונה לקדוש ברוך הוא על המתנה שנתן לי. המוזיקה. את הזכות לשמוח ולשמח עם השירה, את הגשמת החלומות והעשייה. זה לא מובן מאליו ומודה לאל יום יום על הכל".

 

איתי הררי - רק רציתי לאהוב

איתי הררי, 26 גני תקווה, פרץ בשנה שעברה עם הסינגל "בת מלך"השיר שהפך אותו לאחד התגליות המבטיחות במוזיקה הים תיכונית. במהלך השנה שחרר סינגלים כמו "מה קורה פה", "ילדה בובה", "אשתי "אני לא אני" ו"ילדת רחוב". בחודשים הקרובים ישחרר את אלבום הבכורה, ממנו יוצא כעת שיר שיצר נאור סינואני על קשר לא ברור עם בחורה.

 

חיים איפרגן - אמאל'ה

כבר שבועיים שאת המועדונים בארץ מרקיד שיר חדש בשם "אמאל'ה". מאחוריו עומד הזמר חיים איפרגן, יוצא העונה השנייה של "אייל גולן קורא לך". את השיר יצרו משה זיו מצליח וקרין דביר והוא השלישי במספר של איפרגן מתוך אלבום הבכורה שיראה אור בקרוב.

 

חיים דדון - אל תלכי

תקשיבו איזה קול אדיר יוצא מהבחור הזה חיים דדון. אחרי שירים כמו "רומנטיקן", ו"באתי", עכשיו מגיע "אל תלכי" שיצרו צ'ולי זכאי ואלי קשת. לא היינו צריכים עוד הוכחות, אבל דדון ושב ומראה כאן איזה זמר מוכשר הוא בז'אנר הנשמה והדיכאון, עם פוטנציאל להיות סוג של עופרי לוי.

 

שקד קוממי - מה שאני נותן

השיר הראשון של שקד קוממי "לילה לילה" השאיר את הפה פעור, בגלל הקול שהזכיר חיבור בין משה פרץ לדודו אהרון. מ"לילה לילה" הוא עובר בשיר השני ל"יאללה יאללה" ומרים חפלה בשיר "מה שאני נותן". דודו ומשה צריכים להתחיל לדאוג?

 

אביה פינטו - מנגינה נודדת

גם אביה פינטו אוהב נוסטלגיה ומה שנקרא "הז'אנר הישן", אבל אצלו זה ממש נשמע אייטיז, הפרויקט של רביבו סטייל. לשיר של פינטו יש תנופה, הגיע הזמן שהוא יתחיל להראות מה הוא יודע.

 

לירן טל - בחרתי בך

זה הזמן לרגיעה עם הבלדה החדשה של לירן טל, ששר כאן שיר חופות וסלואו חתונות. אפילו יש אנימציה של צמד טבעות נישואין מסתובבות בשיר ביו טיוב. קטעים איתו.

 

רועי מאנה ונתנאל פרי - הראי לי את פנייך

רועי מאנה זמר צעיר בתחילת דרכו, בן למשפחת אנשי העסקים מאנה, משתף פעולה עם נתנאל פרי, שכבר הביא קבלות בתחום הצפיות ביו טיוב. ביחד הם שירים דואט אהבה עדין ויפה, שמזכיר לנו כמה שהעצב יכול להיות מתוק וכמה הדיכאון יכול היות רך, נעים ואפילו ענוג.

 

רון בוחבוט - מתי

איזו הפתעה נעימה במיוחד מכיוונו של רון בוחבוט הצעיר. השיר שלו, שמתחיל שקט שקט ולאט לאט עולה ומתגבר, הוא שילוב איכותי ומנצח בין טקסט שאפשר היה לשמוע גם מגזרת מיכה ביטון ואפילו אברהם טל, עם מוזיקה שהיא חיבור בין קצב פלמנקו, גיטרה ספרדית וסלסול מזרחי. הכי פולק ישראלי-ים תיכוני.

 

מימון בן שושן - היום מאיר עלינו

מיימון בן שושן המוכשר, גם הוא יוצא העונה השניה של "אייל גולן קורא לך", מגביר את הקצב לקראת סיום בשיר מדליק לגמרי, שעולה ופורח למסיבונת שמחברת ים תיכוני עם סלסה. יאללה בלגן.