בועז מעודה, זוכה העונה החמישית של "כוכב נולד" ונציג ישראל באירוויזיון, הוציא לפני יומיים את השיר החדש "מה המהות", והגיע להתארח בתוכנית "24 עד הבית", עם אלירז שדה, אמירה בוזגלו ואמירם טובים. לפני שביצע את השיר בביצוע חי, ענה מעודה לכמה שאלות.

"ב'כוכב נולד' הייתי בן 19 וחצי, היום אני בן 27, עברו כמעט שמונה שנים", אומר מעודה. "אם הייתי פוגש היום את עצמי אז, הייתי אומר לעצמי - 'שמור לעצמך פינה שהיא רק שלך', בלי הבגדים, בלי הזה, בלי הפה, בלי השם, בלי הניצוצות. שמור לך פינה שהיא רק של עצמך. היום הפינה שלי נמצאת באמונה. הפינה הכיפית, שיש את הרגע הזה ביום, שאתה לא עסוק בכלום, הפינה במושב עם הפקאנים. אני גר היום במרחק של 80 קילומטר, או חצי שעה נסיעה מתל אביב".

-מה השתנה בך מאז שנחשפת ועד היום?
"כל מי שיוצא מריאליטי יש לו חוש שישי, אנטנות שונות.יש לך אינטואיציות יותר טובות. זה בגלל הפחד, בגלל הכל, אבל זה כיף. אני למדתי לא לראות רק צד אחד אלא לראות את הכל, ולא למהר לשפוט".

"הכי קרוב אלי היום - הרב שלי"

-מי הכי קרוב אליך היום?
"הרב שלי. הרב. ממנו למדתי, לא לשפוט. כשאתה רואה אדם, מאיפה אתה יודע שהוא פחות טוב או יותר טוב ממך, מה הדם שלך יותר אדום משלו? אז מה אם הוא כזה או כזה".

-שינית משהו בסגנון שלך?
"יפה. בעיני זמר צריך להתחבר לשורשים שלו, לאמת שלי, למאיפה שבאתי. אני שואל הרבה שאלות וניסיתי להבין מה המהות. אז אופיר כהן כתב שיר בול על זה. גם הטעמים יותר אותנטיים. זה לא בדיוק ים תיכוני, אבל זה יותר צבעים חמים להביא לשיר. אני בא עם האמת שלי, והרבה אנשים טובים עזרו לי עם השיר הזה, הם באו לי מהשם. זו רק טעימה קטנה, בהמשך יש עוד הפתעות".

-ניסו לעקם אותך לכיוונים אחרים?
"כשאתה בן 19 אין לך הרבה ברירות - אתה עושה מה שהקהל רוצה ומה שגדלת עליו בבית. אני שמעתי את הכל, כולל פרל ג'אם ומטאליקה".

-השיר החדש מושפע מהקרבה שלך לדת. התקרבת בגלל העוצמות שחווית בטלוויזיה?
"הבנתי שהכל הבל. ברסמי. זה היה שיעור, זאת היתה מתנה. כל הדבר הזה היה מתנה, כדי שאני אבין וקח את זה בפרופורציות. בן אדם רוצה להתרגש היום ממשהו, אז הוא קונה לעצמו דברים. אבל אוטו שקנית, 30 יום אחרי יורד לך ממנו, זהו. שעון אותו דבר. צריך ללמוד את הדף היומי של הגמרא, לתפוס את זה שכלית. בכלל, אם אתה בנאדם עם שכל, אתה נגנב, כי איזה 'הפכות' יש שם, וזה כיף".