לפני כמה שנים השתרשה במוזיקה הישראלית אופנה חדשה של חידוש להיטי פופ ורוק על ידי אמנים מהז'אנר הים-תיכוני. עכשיו צועד בדרך הזו גם יאיר בר, האמן החדש של הלייבל החדש "פרש רקורדס", שמחדש את "אם כבר" של להקת "היהודים", אותו כתב והלחין סולן הלהקה תום פטרובר.

השיר הופיע לראשונה במקור באלבום ההופעה ה unplugged של "היהודים" שיצא ביולי 2004. עם צאתו זכה להשמעות רבות ברדיו והפך לאחד מלהיטיה הבולטים של הלהקה.

על ההפקה המוזיקלית של הגרסה החדשה אחראי ניב כהן מהצמד Knob, שותף בלייבל החדש, בו שותף גם יואב אליאסי "הצל". ב"פרש" מגדירים את יאיר בר בן ה-25 כ"בעל קול זהב ולוק כובש, שצפוי להיות הממתק הבא של בנות ישראל". נחיה ונראה.

אם כבר

אני כל הזמן פוחד / לא צריך סיבות / בשאר הזמן אני לומד / לומד מטעויות / אני שומר עמוק בפנים / מתחת לעיניים / וכך עוברים לי הימים / והלילות בינתיים / כמעט שנתיים / אני לא כאן.

את כל הזמן בוכה / אפילו בשמחות / ומי ידע את שרואה / מתחת לדמעות / את השמיים השחורים / ואת לילות הפחד / את המכות מההורים, / את החושך במקלחת. / את לא שוכחת. / אסור לך...

אז אם כבר / אז שירד כאן שלג. / אם כבר / אז שיפלו הכוכבים / שיתגלה האלוהים. / לא רק כשאנו מתים אם כבר / ואין לזה שום ערך / אם כבר / אז שנמות כמו מלאכים / שיתגלה האלוהים / עוד בעודנו בחיים.