ליאור נרקיס פרומו ידיים (צילום: דורון עדות)
עם האלבום הזה אני יכול לשמור על המעמד שלי ולעלות מעל מה שעשיתי". ליאור נרקיס | צילום: דורון עדות

ליאור נרקיס מוציא היום את אלבומו החדש וה-13 במספר "אם תרצי", הכולל 15 שירים, רובם חדשים לגמרי - רק ארבעה מהם ("איך קרה?", "לא מוותרים", "אם תרצי", "גונבת לי ת'לב") יצאו כבר כסינגלים רשמיים.

כדרכו של נרקיס, אולי הזמר שמופיע הכי אנרגטי והכי הרבה, משופע האלבום בשירים שמופנים ישירות לרחבת הריקודים במועדונים ובחתונות, ולצדם כמה בלדות יפות, בהן הוא מנצל היטב את הקול שלו כדי לרגש וכמובן שירים שחוזרים אחורה, כמתחייב מטרנד הרטרו העכשווי. מדובר באסופת שירים שאמורה לסייע לנרקיס להישאר בצמרת האמנים בז'אנר הים תיכוני, ולהמשיך להיות בין שלושת הזמרים הכי מרוויחים בישראל.

"אני מגיע לאלבום הזה אחרי 'ערב טוב לך' שהיה האלבום הכי מצליח שלי ולכן אני מאוד נרגש", אומר נרקיס. "אני מגיע הפעם מנקודה יותר גבוהה, השנים האחרונות הייטיבו עם הקריירה שלי. כמויות ההופעות שלי והדרכים שדרכן יכול לשווק את האלבום גדלו, למשל במות גדולות, פסטיבלים, קיסריה וזה עוזר".

אין תמונה
"כולם עשו רטרו לחיים משה, אנחנו עשינו רטרו לטורקית, לתחילת הקריירה שלי". ליאור נרקיס על עטיפת האלבום

-לפי "פורבס" אתה האמן השלישי הכי מרוויח בארץ, אחרי אייל גולן ודודו אהרון.
"זה נחמד וזה חשוב וזה הפרנסה שלי אבל זה לא העיקר אלא להמשיך את הדרך, לעשות מה שאני אוהב. הרף שהצבתי לעצמי גבוה וחובת ההוכחה עלי. אחרי כל השנים והאלבומים מה שעשיתי זה רזומה נחמד, אבל כדי לשמור על המעמד שלי אני צריך לעבוד קשה. אני מאמין שעם האלבום הזה 'אם תרצי' אוכל לשמור על המעמד ואפילו לעלות על מה שעשיתי עד היום, אני וכל מי שעובד איתי".

על האלבום אומר נרקיס: "עבדתי עליו שנתיים באולפנים של המעבדים הכי טובים בארץ - יעקב למאי, רביב רם בן מנחם, דורון אלימלך ותמיר צור, ולקח לי המון זמן להיות סגור על עצמי. הקלטתי המון שירים, יצרתי, הוצאתי, גנזתי. אני מכוון לטירוף של המועדונים, למקומות של שמחה, כיף וקלילות עם שירים כמו 'שגעת'. פעם הייתי חושב על רדיו, היום אני עושה דברים שאני מתחבר אליהם. ואני רוצה גם שירים שיכנסו לקלאסיקה אז יש בלדות כמו 'בחדרי' ו'מיליון כוכבים' ו'כמו אמא' ו'מפקיד את ליבי', אני מאמין שאלה בלדות שלי שיישארו להרבה שנים.

"השיר שלי 'לא מוותרים' קיבל ביקורות כאלה וכאלה והוא להיט ענק, לא משהו רגיל, מיוחד. הרימו גבה כשהשיר הזה יצא אבל הנה ההוכחה שאני יודע מה שאני עושה, יודע מה יחשבו ועדיין הולך עם ההרגשה שלי. דיברתי אז עם ג'וש וביקשתי משהו שעוד לא שמעו, משהו אחר, זה חלק מתכנון השירים. בכלל, עשינו אלבום מאוד מגוון. אחרים עשו רטרו לחיים משה, אנחנו עשינו רטרו טורקי שמזכיר את האלבומים הראשונים שלי. למשל ב'לב שאוהב' חיפשנו את הסאונדים של פעם, החיינו אותם מחדש, הצלחנו להביא את זה. אנשים היום מתים על נוסטלגיה. 'כמו פרפר' להיט ענק בהופעות ואני שר אותו בכיף, אבל שיר כמו 'דוקטור' אני כבר לא שר, הוא מיצה את עצמו".

-יש לך סינגלים מצליחים שלא נכללו באלבום כמו "התהיי לי" ו"נהפוך את המדינה".
"כי הם יצאו באלבום של ההופעה החיה בהיכל נוקיה, שכמו המופע גם הוא הצליח, ושיר כמו 'פצצה' יצא בבלעדיות באוסף של אליקו, שחלק מההכנסות ממנו הלכו כתרומה לבית החולים שניידר. לכן רציתי לפנות מקום באלבום לשירים חדשים. אני מאוד דינאמי, אוהב לחדש ולהתחדש וכשאני מופיע כל ערב פעמיים אני צמא כל הזמן לחומר טרי ורוצה לגרות את הקהל עם כמה שיותר שירים מדליקים. אתה יודע מה זה לעלות מול קהל עם שיר חדש לגמרי ולראות אותם נגנבים ממנו? חשוב לי להתרגש מחדש. אני מזל עקרב שצריך ריגושים".

"אני מפרגן לדואט של אייל ודודו"

אייל גולן פלטינה בקיסריה, ליאור נרקיס (צילום: סטודיו שרון רביבו)
"זה מאחוריי". אייל גולן וליאור נרקיס | צילום: סטודיו שרון רביבו

-השנה סיפקת ריגוש בריב עם אייל גולן. פעם הוא עשה איתך דואט, עכשיו עם דודו אהרון.
"אני ממש רוצה לשים את זה מאחוריי, זה כבר דובר בכל מקום. לדואט של אייל ודודו אני מפרגן. צריכים להיות חיבורים כאלה ואחרים וזה בכלל לא קשור. אני אוהב את החיבור בין דודו לאייל ולא רואה בזה שום קשר. דברים נעשו באהבה בעבר ונעשים באהבה כל הזמן, גם אם זה לא נראה לי לעין, דברים קורים בלי שאתה מתכנן. שיתופי פעולה זה דבר שאני נהנה ממנו מאוד".

-עד כמה האגו מניע אותך, התחרותיות, להיות הזמר מס' 1?
"חשבתי על זה. בעבר התחריתי והיום אני כבר לא מתחרה. אני מאוד נהנה ממה שיש בי ולא מסתכל לצדדים. אני שבע ממה שיש לי, מודה לאלוהים על המשפחה שמילאה את המקום הזה, המקום של תחרות מטורפת. היום אני עושה דברים בכיף ולא מאגו. אני לא רוצה להיות מס' 1. כמו שאני היום אני מודה לאלוהים. אני כל כך עמוס ולא חושב שיש לי עוד מקום. אני לא במירוץ שיגידו שאני מס' 1. אני רוצה שיאהבו את המוזיקה, שיחברו לאלבום".

"על כל אמן יש שמועות מרושעות, אני בן אדם פשוט"

-נותנים לך מספיק כבוד? מתייחסים אליך ככוכב?
"כולם יודעים את מקומי ויש לי מקום מצוין כאמן כפרפורמר, אני עסוק בעבודה שלי, מופיע כל לילה ומגשים את זה בפועל. אני לא זמר של פרסים ומקום ראשון או שני וחושב על הטווח הארוך, על הבריאות שלי, על לשיר הרבה שנים. אני בראייה אחרת, חושב מה יהיה איתי בעוד עשור, לא רוצה להצליח תמיד עכשיו. הקריירה שלי ידעה עליות וירידות והצלחות ענקיות ואני תמיד שואף למעלה ועובד מאוד קשה, אבל אני פחות מוריד קיק דאונים, פחות לוחץ על עצמי, מנסה לנהל את היומן שלי בצורה שאוכל לשרוד הרבה שנים. מס' 1 2 3 לא מעניין, אני רוצה להישאר להרבה שנים. שואלים מי הכי חם? בסדר. אני עובד ונהנה ומוציא אלבום שאני מעורב בו. היה לי קשה להגיע למקום שלי ולהיות שלם עם עצמי. 20 שנה קריירה, 13 אלבומים, עברתי דרך ארוכה בחיים. אני לא אומר שהתעייפתי, אני רעב להמריא למעלה, אבל הכל צריך להתנהל ממקום של להסתכל גם עשור קדימה".

-מה בעניין השמועות המגעילות עליך? למה כל מי שבז'אנר הזה מדביקים לו ענייני בחורות, סמים והימורים?
"מדברים על כולם, על כל אמן יש שמועות מרושעות. אין משהו מיוחד שמפריע לי. בחיים האישיים שלי אני בורגני כזה, משפחה וחיים שלווים. על כל אחד מדברים כשהוא מצליח, מהזמרים שגדלתי עליהם ועד החברים שלי היום. מדברים עליך משמע אתה קיים. מה שאומרים עלי לא עובר לי בראש. אני בסך הכל אדם פשוט, אדם טוב, בגובה העיניים. אני לא מתעסק. אני הולך לישון בלילה נקי וטהור ומודה לאלוהים. אם אתה שומע עלי משהו תאמין רק אם אומרים שאני חמוד".

האלבום החדש "אם תרצי" במלואו

"בחדרי"

"אדם פשוט"

"מוזיקה שחורה"

"מפקיד את ליבי"

"לב שאוהב"

"שגעת / טרפת" (גרסת מועדונים)

"מיליון כוכבים"

"כמו אמא"

"לא מוותרים"

"סיפור אהבה"

"אם תרצי"

"גונבת לי ת'לב"

"רגע אחד"

"מרגיש מלך"

"איך קרה"

>> הצביעו למצעד של השבוע הבא - אתם קובעים מה יהיו הלהיטים של המדינה

>> דיל מיוחד: כרטיסים להופעה של ליאור נרקיס