אין תמונה
"לאבא שלי יש את הדרך שלו, אני בחרתי בדרך אחרת". מושיקו מור

הזמר מושיקו מור, בן 22 מעפולה, מוציא את השיר "את אגדה", שכתב והלחין מאיר משעלי, הנגן המפורסם של דודו אהרון.  "זה שיר שהיה מיועד למאור אדרי, אבל אני הקלטתי אותו ראשון", מתגאה מור, שלאחרונה הציץ אליכם מהמסך בתוכנית של קותי סבג וירון אילן בערוץ 24, שם ניצח שני זמרים צעירים אחרים בתחרות שירה מול מאוורר, בה שפט אביהו שבת.

"את אגדה" יוצא כסינגל חדש מתוך אלבום בכורה של מור שנמצא בימים אלה בעבודה. קדמו לו שירים כמו "אל תלכי", "אין יפה כמוה", "חולם עליך", ו"מת לחבק אותך".

אבל נחזור להתחלה. כשמושיקו מור היה בן 3 בלבד, נלקח אביו למאסר עולם. עד גיל 19 מושיקו לא פגש את אביו, כי אסור היה לבקר אותו. בשלוש השנים האחרונות הוא ראה אותו רק פעם אחת, כאשר אמו נישאה לאביו בשנית. "כשאבא שלי נשפט למאסר עולם אמא שלי התגרשה ממנו והתחתנה פעם שניה", הוא מספר. "מאז נולדו לה ולגבר שאיתו היא התחתנה עוד שלושה ילדים, שאני מתייחס אליהם כאבא שלהם, אני עבורם דמות-אב. יש לי אח בן 16, אחות בת 14 ואחות בת 10. אני בשבילם כמו אבא".

 -ואבא שלך?
"16 שנה לא ראיתי אותו, אסור היה לבקר אותו, כי הוא אסיר עולם. ראיתי אותו רק פעם אחת, בחתונה של אמא שלי שהתחתנה איתו שוב פעם. היא היתה נשואה 17 שנה לאבא של האחים שלי, ואז החליטה לחזור לאבא שלי ועכשיו הם נשואים פעם שניה. ביום שאחרי החתונה היה אישור להיכנס אליו לביקור חד פעמי".

-מה אתה חושב עליו?
"הוא בחר דרך ואני בחרתי דרך. הוא שפוט ל-23 שנה והוא ישב רק 14, אז יש לו עוד 7-8 שנים בפנים".

-על מה הוא יושב?
"זה סיפור ארוך. אני לא אוהב לדבר על זה, כי לא בחרתי בדרך הזאת וזה לא העסק שלי. גם שם המשפחה שלי 'מור' ולא מה שהיה, זה הרב שלי קיצר".

-אבא שלך יודע שאתה זמר?
"בטח, הוא שומע דיסקים שלי מתרגש וגאה בי".

אין תמונה
"אני טוחן במות, שובר, קופץ, משתולל, סודק במות, גיבור-על". מושיקו מור בהופעה

למרות שהוא עוד לא בן 22 מושיקו מור על הבמות כבר 7 שנים, מגיל 15. בארבע השנים האחרונות הוא הפך לנסיך של עפולה ואיזור הצפון - מופיע באירועים, חפלות, במות גדולות, הופיע עם דודו אהרון פעמיים, אחת מהן ב"רדיו-בר", הופעה שהועברה בשידור חי ב"רדיו קול רגע" ועוד פעם אחת באירוע לפני חודש. כשאהרון לא בסביבה מושיקו תופאר בר-מצוות וחתונות. "אני שר פופ ים תיכוני, לא זמר של דיכאון", הוא מדגיש, "גדלתי על זוהר ארגוב, אייל גולן, ישי לוי, חיים משה, יואב יצחק".

-איך התחלת?
"הפסקתי לימודים, עבדתי במפעל ייצור שנה, והתערבבתי במוזיקה דרך ערבי קריוקי. קיבלתי פרגונים, אמרו לי תמשיך הלאה, יש לך את זה בגדול, לחצו עלי".

-איך אתה על הבמה?
"על הבמה אני ספיידרמן, גיבור-על. אני טוחן במות, שובר, קופץ, משתולל, לא מאלה שיושבים. אני סודק במות, יש לי ביטחון עצמי מופרז. בצפון קיבלתי פריצה טובה ועכשיו אני בדרך למרכז".

"החברה אמרה: אבא שלך אסיר עולם, לא מתאים לי"

-מאיפה הכוחות להתמודד עם החיים?
"גם ספוג מספיק לספוג בסוף. גם אם קשה לי בחיים אני אשרוד ואהיה בשביל המשפחה שלי הכל, ואני אצא מזה ואפרוץ. את כל מה שספגתי בפנים, שנים על גבי שנים, זה התפרץ במוזיקה, זה משחרר אותי".

-יש רגעי משבר?
"כן, קורה לי את זה הרבה. אני נכנס לפינה של עצב, סוג של תסביך. לפעמים אני חושב על המוזיקה ואז כותב שיר שיכול להצליח, אבל אין לי את האפשרות הכספית להוציא כל שיר שאני רוצה. בהופעות אני מתחלק בכסף עם הנגנים ולפעמים נשאר לי שקל וחצי".

אין תמונה
"נגררתי אחרי חברים שעשו שטויות והיום הם בבתי סוהר ואני בדרך שלי. הלכתי לשיקום". מושיקו מור

-יש לך חברה להניח אצלה את הראש?
"היתה לי חברה ארבע וחצי שנים, עד לפני שנה ועכשיו אני לבד, מעורבב עם ידידות. היא היתה אהבה ראשונה. אני גר בעפולה, עיר של שכונות פשע, לא עורכי דין. היתה לי קצת משיכה לזה והלכתי לשיקום, והחברה אמרה לא מתאים לי, אבא שלך אסיר עולם, אני הולכת, והלכה למישהו אחר. ואז בגיל 19 היה קשה לי להתמודד עם המצב של החברה".

-מה הכוונה משיכה? לפשע?
"נגררתי אחרי חברים שעשו שטויות והיום הם בבתי סוהר ואני בדרך שלי. בחרתי דרך של להופיע ברצף ולבנות את השם שלי".

"החלום שלי זה להגיע לעמדה של דודו אהרון"

-מתי בפעם הראשונה אמרת "אני זמר"?
"לפני שנתיים, קצת אחרי אחרי השיר הראשון. ראיתי את עצמי כבר מופיע באירועים, רואה את עצמי על הבמה, לומד מאחרים ומפרגן, אבל ראיתי את עצמי יותר טוב מהרבה אמנים. אין דבר שהם יעשו ואני לא יכול לעשות, ואני מתכוון לגדולים ביותר".

אין תמונה
"ראיתי את עצמי יותר טוב מהרבה אמנים. אין דבר שהם יעשו ואני לא יכול לעשות, ואני מתכוון לגדולים ביותר"

-אתה יכול לעשות מה שדודו אהרון עשה תוך שנתיים?
"אם אני אקבל את החשיפה הנכונה - כן. על במה אני כבר עושה את זה היום. למדתי מדודו הרבה דברים. חוץ מאייל שהוא מלך, אני לומד הרבה מדודו ואני כותב ומלחין. אני מאמין חזק בקדוש ברוך הוא. לא רוצה להיות זמר של חודש חודשיים ולהישכח, אלא להצליח לאורך זמן. בחיים לא קיבלתי תגובה לא טובה ממישהו. אף פעם לא נתנו לי הערה לא טובה למוזיקה ולשירה רק תגובות ופרגונים".

-מה החלום המקצועי שלך?
"להגיע לעמדה כמו של דודו אהרון. זה מספיק לי".

"אחרי שיכירו אותי והשם שלי יתפוס אוציא שירים על עצמי"

-מי מנהל אותך?
"אני מנהל את עצמי. אני רגיל לאנשים, לראש העיר, לדבר איתו כדי שיראו אותי מופיע באיזה פארק. אני עושה דברים בכוחות עצמי לבד. את הסינגל הראשון 'חולם עליך' הוצאתי בכוחות עצמי לבד. בחצי השנה האחרונה דוד שלי עוזר לי כלכלית, הוא עוזר לי להשיג שירים ומנהל".

-יש סיכוי שתשיר על החיים שלך, על הסיפור שלך?
"אחרי שיכירו אותי והשם שלי יתפוס אני אוציא על זה שירים. אני קודם רוצה להצליח ואז אוציא. יש לי מילים ולחן, שירים על החיים שלי ועל אמא ואבא ואני שומר אותם לאחרי שתבוא ההצלחה".

-כי אתה לא רוצה שיכירו אותך כמי ששר על אבא שלו?
"עם זה אין לי בעיה רק שקודם יכירו אותי ואז אוכל להשמיע להם את זה".

אין תמונה
"אני מנהל את עצמי. את הסינגל הראשון הוצאתי בכוחות עצמי לבד". מושיקו מור