אין תמונה
"הקריירה שלי לא מתבססת על מצעד העשור". ליאור נרקיס

ליאור נרקיס בעננים. מאוהב. מאושר. אולי אפילו יותר מדי. מחר יש לו הופעה בהיכל התרבות שכבר הוכרזה כסולד-אאוט, בה הוא צפוי לטרח את הזמרת מירב סימן-טוב. בעוד חודש הוא מתחתן עם בחירת ליבו ספיר, אחרי 7 חודשי היכרות בלבד וכבר חושב איתה על ילדים, והקליפים הפרובוקטיביים וההומוריסטיים שלו, שיצר הבמאי אופיר לובל, הפכו בינתיים לדיבור הכי חם בתעשיית הוידיאו.

למרות שהוא על הבמות כבר לא מעט שנים, נרקיס לא מסתיר את ההתרגשות לקראת היכל התרבות מחר. "באמת זה מדהים", הוא אומר, "יש חששות לכל אמן וזה מאוד שימח אותנו שהגענו לזה, שכמעט שבוע לפני המופע יש סולד אאוט. זה מאוד משמח כי זו פעם ראשונה שאני פותח קופות והיה לי חשש. לפעמים החששות גורמים לך גם לא לעשות והפעם התגברתי עליהם הולכתי על זה בלב שלם וברוך השם".

"אני בתקופה מבורכת כמלחין של השירים הכי מוצלחים שלי"

-הוצאת שיר חדש בשם "ערב טוב", ודפקת 66 השמעות בחמישה ימים.
"אתה עושה אותי עכשיו מאושר עם הנתון הזה. הסינגל רק יצא השבוע ולוקח זמן עד שהוא מגיע לכל המקומות. אני שמח כי זה נותן לי כוח לעשות דברים. זה שיר מצוין שעשיתי אותו בצאת הצום בכיפור. הבנתי שאני צריך להיט חדש וחזק לקראת היכל התרבות. זה סוג של מתנה לקהל שבא לשם, שתהיה אנרגיה עוד יותר חזקה. הזמנתי אלי הביתה קלידן, את נאור סינוואני, והתחלתי להלחין. בקטע הזה אני בתקופה מבורכת כי לא הייתי מלחין בעבר ולאחרונה הלחנתי בנוסף ל"ערב טוב" גם את "רק את יודעת", "המלכה שלי", ו"העיניים שלי", השירים הכי מוצלחים שלי היום".

-איך אתה מלחין?
"אני שר לטלפון ומקליט את עצמי. קניתי מיני-אולפן לבית ואני עושה סקיצות. נגנים באים אלי לנגן. אני מלחין מהראש, פשוט באות לי מנגינות כי אני לא מנגן".

"אני גאה בהצלחות של משה וקובי פרץ ואייל גולן"

-מול ההצלחות לא בדיוק כיכבת במצעד של "פס-קול העשור".
"זה מה שהם בחרו וזה עניין שלהם. הקהל בחר את זמרי העשור שלו ושירי העשור. זה שלא שמו יותר שירים שלי להתמודד זה כבר החלטה של אנשים. אבל לא על זה מתבססת הקריירה שלי. אני גם לא מסתכל כל כך לצדדים על אמנים אחרים, אלא מרוכז במה שאני עושה , בדברים כמו היכל התרבות. אנחנו רוצים בהמשך לפתוח עוד קופות. אני מאושר בחלקי, שמח. תמיד יש לאן לשאוף ואני מאוד שאפתן ורוצה להגיע לכולם, אבל אני שליו. מצעד העשור לא הצליח להוציא אותי משלוותי, כי אף פעם לא הייתי זמר של פרסים. במקום זה אני בתקופה נהדרת, הטובה בחיי, מפיק את עצמי, נהנה מכל העולמות, אני פורה. זה השלב שאני הכי מברך עליו שטוב שקרה לי".

-מה עושה לך ההצלחה של קובי פרץ, משה פרץ, אייל גולן?
"ההצלחה של אחרים עושה לי טוב. אני גאה מאוד בהצלחות שלהם. יש תחרות כמו בכל תחום וכולם שואפים, רצים, עובדים, מלחינים, מתאמצים, אבל זה לגיטימי. אני מאוד מפרגן. אוהב לשמוע אותם, הם גם חברים שלי. אני לוקח את הכל בפרגון מלא".

"התגובות לקליפים היו מאוד קשות, בסוף הבנתי שזה טוב"

-נתת לאופיר לובל הבמאי להשתולל בקליפים שלך ל"מתוקה" ו"העיניים שלי".
"מה שקרה זה שאלון אמיר היחצן הכיר לי אותו ואת חברת 'פירמה'. ישבתי איתו והוא הביא תסריט הזוי של בחורה מדממת במסיבה בבריכה. בהתחלה לא רציתי לשמוע על זה, אבל אלון אמיר ניסה לשכנע. בסוף הם נתנו לי את האומץ ללכת לכיוון הזה. אני מודה שהיו תגובות קשות מאוד על הקליפ. אנשים נבהלו מאוד, חלקם לא הבינו את ההומור, עד שנפל להם האסימון. בגלל שעוד לא עשו לי כאלה קליפים היה קשה לקלוט את הדבר הזה. בהתחלה נבהלתי ושאלתי את עצמי מה עשיתי. אחר כך הבנתי שזה הכי טוב ובסופו של דבר אני מרוצה. עשינו משהו חדש, אחר, פורץ דרך ולדעתי אמיץ. בסוף זה זוכה לחיבוק הקהל. אותי זה מצחיק מאוד כשאני רואה את זה. אחרי שהמשכנו לקליפ השני "העיניים שלי", אולי נעשה גם קליפ כזה ל"ערב טוב" ותהיה טרילוגיה".

-מה מתוכנן להמשך?
"מדברים בימים האלה, חושבים על עוד הופעה בהיכל התרבות, אולי בקיץ בקיסריה. יש אלבום חדש בדרך מלא להיטים, אולי הטוב ביותר שעשיתי בקריירה, ההתפתחות החיובית בקריירה שלי תמשיך".

"אני בהחלט חושב על ילדים, בעזרת השם, מצאתי את האחת"

ליאור נרקיס והחברה, הופעה של אייל גולן
"היא צעירה ממני בעשור שנים. היא בת 22 אני 33". ליאור נרקיס וספיר" | צילום: אורי אליהו

-ומה עוד?
"יש לי אהבה חדשה, אני מתחתן עוד חודש. זו זוגיות חדשה עם מישהי בשם ספיר שאני חי איתה 7 חודשים בערך והחלטנו למסד את היחסים. היא צעירה ממני בעשר שנים. היא בת 22 אני 33. עכשיו אתה מבין למה אני בתקופה נהדרת והכל עובר לידי, מה שלא טוב?".

-חושב על משפחה וילדים?
"בהחלט. חושב על זה ובעזרת השם, הכל מאלוהים. מצאתי את האחת אז הכל רק מאהבה גדולה. הבטחתי לעצמי שלא אתחתן אם זו לא תהיה אהבה גדולה".

-איך זה מסתדר עם ההופעות שלך בלילות?
"היא מבינה והיא מקבלת, תומכת, אוהבת. והיא מקסימה, אינטליגנטית, חמה, משפחתית, לא בקטע של לילות בברים ולהשתכר. ממש קשה למצוא בחורות כאלה. כשראיתי אותה ידעתי שזה מה שחיפשתי, שזה בעצם בחורה טובה, זה מה שגרם לי לרצות להתמסד איתה".

"אני רוצה לשיר עד 120 ולראות אנשים רוקדים, חפלה בכיף"

-איך נפגשתם?
"פגשתי אותה באירוע ואחר כך חיפשתי את הטלפון שלה, צלצלתי אליה. אירוע שהייתי בו אורח, לא הופעתי. באירוע זה היה 'שלום שלום', ככה שהטלפון לא היה קשר ראשוני. אני בחור אמיץ בדרך כלל".

-לסיום, מה השאיפה הכי גדולה שלך?
"לא יודע, אני שוחה עם הזרם. לשיר עד 120 ולראות אנשים רוקדים, נהנים ושמחים בשירים שלי, חפלה וכיף".

כבר שמעתם את הדואט של שרית חדד ואייל גולן?