שלומי שבת - "כל יום"

שלומי שבת חיוך (צילום: אוהד רומנו)
כל יום את משלימה אותו. שלומי שבת | צילום: אוהד רומנו

שלומי שבת ממשיך במסע ההצלחות עם האלבום הכפול "אחד לנשמה / אחד למסיבה". אחרי שורת להיטים גדולים כמו "מאריפוסה", "יש לך", "מתאהב בך", "גשם אהבה" ו"את בנשמה" הוא מוציא את הסינגל "כל יום",

את המילים כתב אבי אוחיון, את הלחן אסף צרויה, שגם עיבד והפיק מוזיקלית עם טל פורר ושבת עצמו. "כל יום" נשמע כמו עוד להיט בטוח בתחנות הרדיו, שיר במיד טמפו עם נגינה נאה של כלי מיתר בקטעי מעבר והקול של שבת שתמיד עושה טוב על הלב.

במקביל ממשיך שלומי שבת בסיבוב ההופעות הקיצי שלו וב-18 באוגוסט יגיע לאמפי פארק רעננה, שם יבצע את מיטב להיטים שלו ושירים מהאלבום האחרון. בהופעה יארח שלומי שבת יארח לראשונה בהופעה את הזמר והיוצר טל שגב, וגם את יובל דיין ואת ביתו מנור שבת. עם שגב יבצע שבת את הדואט "רק לחזור", יובל דיין תשיר את "שאריות של החיים" ו"תמיד יחכו לך" ובדואט עם שבת את "השבת כבר נכנסת". מנור שבת תבצע את להיטה הגדול "כשאתה" ואת השיר "אבא" בדואט עם אביה. סיבוב ההופעות יימשך גם ב-1 בספטמבר באמפי קרית מוצקין וב-22 בספטמבר באמפי שוני.

 

איציק קלה - "קסמי עינייך השחורות"

אין תמונה
למען ניסים בן חיים. איציק קלה

איציק קלה מוציא את השיר "קיסמי עינייך השחורות" שכתה שלמה כישור לפי לחן עממי. השיר לקוח מפרויקט "שירת רבקה חיי", פרויקט הנצחה של המפיק הותיק ניסים בן חיים, לזכר בתו, רבקה בן חיים ז"ל שנרצחה בפגוע טרור באוטובוס בירושלים בשנת 1995. בן חיים עיבוד והפיק את השיר, אחרי שבחר במקצב הטנגו, הנצחי בעיניו, שיוביל את הקו המוזיקלי של הפרויקט .הגשתו המרגשת של קלה מדברת בין השורות על הכאב הגדול של משפחת בן חיים.

ניסים בן חיים הוא מפיק רב-זכויות בזמר המזרחי, שקידם אמנים כמו עופר לוי, איציק קלה ומרגלית צנעני. הוא מבקש להנציח את בתו, רבקה בן חיים ז"ל, בתקופה שעוד נותרה לו לחיות. הוא עושה זאת בדרך היחידה שמכיר וקרובה לליבו, דרך השירים.

לפרויקט הנצחת ביתו נרתמו קלה, לוי ואמנים נוספים - יואב יצחק, רונן עניא, אתי לוי, אוריאל שלומי, עופר בדיחי ועוד. בן חיים עובד על הפרויקט כבר 5חמש שנים, בהתאם למצבו הכלכלי. כעת הוא לקראת סיומו.

רבקה בן חיים ז"ל, אז כמעט בת 26, נשואה טרייה, עבדה כמחנכת כיתות א' בבית ספר אשכול בירושלים. ביום הפיגוע, ה-21 באוגוסט 1995, נסעה באוטובוס בקו 26 בדרכה לאוניברסיטה. היא נהרדה בפיגוע הרצחני שפגע ביושבי האוטובוס.

 

שלומי סרנגה - "מה היה לי"

שלומי סרנגה פרומו (צילום: דוד עדיקא)
קזנג'ידיס בעברית. שלומי סרנגה | צילום: דוד עדיקא

שלומי סרנגה מוציא את השיר "מה היה לי" שכתב ברק פלדמן (שכתב לסרנגה את "אין מקום אחר") ללחן של כריסטודולו ניקולופולוס. על העיבוד וההפקה המוזיקלית חתומים גל תורן ודודוש קלמס, שהפיקו לסרנגה את " D'ont Let Me Be Misunderstood" עם רד בנד. השיר מגיע חודשיים אחרי הסינגל הקודם שלו "סודות", שהיה בכיווןמעט  אחר.

בימים אלה חוגג שלומי סרנגה עשרים שנות קריירה. הוא יופיע לראשונה בקריירה בהאנגר 11 בנמל תל אביב ב-6 בספטמבר 2012, במופע "אני קיים" ("איפרכו"), שיוקדש לשירי האמן היווני סטליוס קזנג'ידיס, שהיווה לו מודל לחיקוי.

במופע יגיש סרנגה את להיטיו הגדולים של קזנג'ידיס לצד שירי הנשמה המרגשים ביותר, יספר וישיר את סיפור חייו המרתק של אלילו. את המופע ילוו קטעי וידיאו והקלטות נדירות.

 

תמיר גל - "כמה שאני אוהב אותך"

אין תמונה
תמיר גל בחתונתו

תמיר גל התחתן בשבוע שעבר עם בחירת ליבו אורית, ולצד השיר "מנגינת חיי", הדואט החדש שלו עם עופר לוי, הקליט במיוחד עבור החתונה את השיר "כמה שאני אוהב אותך".

את השיר כתב והלחין לא אחר מהזמר מאור אדרי, שבמוצאי שבת ישיק את אלבום הבכורה שלו. על העיבוד וההפקה המוזיקלית ציקי זנתי.

את השיר ביצוע תמיר גל בחתונתו כהפתעה לאשתו, וכעת מצא לנכון להוציא אותו לאור. יפה מצדו.

 

ליאור פרחי - "נשבע לך מול כולם"

ליאור פרחי שחור לבן (צילום: דני מילר)
מול כולם. ליאור פרחי | צילום: דני מילר

ומחתונה לחתונה. ליאור פרחי מוציא את שיר החתונות "נשבע לך מול כולם", אותו הלחין למילים של מורן כרמל. השיר זכה לעיבוד והפקה מוזיקלית של שי ראובני, שעל פי אופנת הרטרו העכשווית החזיר את פרחי אחורה, לצלילים של שנות ה-80' עם הגיטרה החשמלית היהודה קיסרית.

זהו שיר מוצלח למדי, שיוצא כסינגל חדש לפרחי מזה שלושה חודשים, אחרי הבלדה המקסימה "אני עוזב", שבאה אחרי הסינגל "בובה של לילה", שהוקדש לתוכנית הטלוויזיה הקומית-סאטירית של ערוץ הספורט בה כיכב שירו "ילד רע". נדמה שבסוף ייצא לפרחי אלבום חביב ביותר.