אייל גולן מע (צילום: שרון רביבו)
סוף טוב הכל טוב. אייל גולן | צילום: שרון רביבו

הזמר אייל גולן ואנשי רדיו "לב המדינה" ובראשם הסמנכ"ל אבי בן בסט ושדרן הרדיו אליקו כהן, החליטו לסיים את הריב ביניהם והכריזו על "סולחה". השדרן אליקו אף השמיע הערב בתוכניתו "ערב ים תיכוני" שיר של אייל גולן מתוך אלבומו החדש "נגעת לי בלב".

אבי בן בסט, סמנכ"ל הרדיו (ושכן של אייל גולן במגדל בו הוא מתגורר בתל אביב), אומר הערב ל-mako: "הפרשה הזו מאחורינו, אנחנו שמחים לסיים אותה ברוח טובה, ושיהיה חג שמח לכולם".

השושבין: יוסי גיספן

אליקו ב"לילה בכיף" (תמונת AVI: mako)
שידר שיר של אייל גולן. אליקו | תמונת AVI: mako

גורם אחר המקורב לעניינים אומר הערב כי השושבין של הסולחה, שדאג ליישר את ההדורים בין אנשי "לב המדינה" לאייל גולן הוא הפזמונאי יוסי גיספן, המקורב לשני הצדדים. גיספן, כך נודע, תיווך בין בני פרץ, היועץ האסטרטגי של אייל גולן, לבין אנשי הרדיו, וכך הגיעו לעמק השווה.

מ"ליאם הפקות" החברה של אייל גולן נמסר בתגובה: "חילוקי הדעות בין אייל גולן לבין אליקו נפתרו. חג פסח שמח וכשר".

היסטוריה של מריבה

תחילת הסכסוך בין אייל גולן לאליקו כהן ואנשי רדיו "לב המדינה" בנובמבר 2011, כאשר אייל גולן נוכח לדעת שאנשי "לב המדינה" לא משדרים שירים של שתי הזמרות שטיפח מורן מזור ועדן אמזלג, אשר זכו בגמר העונה הראשונה של תוכניתו בערוץ 24 "אייל גולן קורא לך".

גולן כעס, ודרש מרדיו לב המדינה שלא לשדר את שיריו. אנשי "לב המדינה", בתגובה, שלחו אליו הביתה ארגז עם כל הדיסקים שלו ושני בלונים שעליהם היה כתוב "סופו של כל בלון נפוח להתפוצץ".

מאז, ולמרות שתחנות רדיו רבות בארץ השמיעו את הסינגלים החדשים שהוציא אייל גולן מתוך אלבומו החדש, נמנעו ב"לב המדינה" מלפרגן לו. גם תחנת הרדיו "רדיוס" הנמצאת בבעלות דוד בן-בסט, יו"ר "לב המדינה", נמנעה מלשדר את שיריו של אייל גולן.

לשיאה הגיעה הפרשה כאשר "לב המדינה" העבירו בשידור חי את הופעתו של דודו אהרון מהאנגר 11 בתל אביב. כאשר עלה גולן לשיר עם אהרון באחד השירים - עברו אנשי "לב המדינה" לפרסומות.

עכשיו, אחרי הסולחה עם גולן, נשאר לעשות סולחה בין אנשי "לב המדינה" לבין רוברטו בין שושן.

>> אייל גולן בראיון מיוחד על אלבומו החדש: "בחרתי שירים שקשורים לחיי"