קובי פרץ הוציא לאחרונה את הלהיט "בא לי", וקליפ מושקע שמראה אותו על שלטי חוצות ענקיים. השיר לקוח מאלבומו העשירי, שצפוי לצאת בקרוב. "אני בן 36 ושר כבר עשרים שנה, מגיל 16, ועשרה דיסקים זה לא נראה לי הרבה", אומר פרץ.

את מה שקורה עם המוזיקה המזרחית קובי פרץ משווה להיפ הופ: "העליות והירידות זה נכון לגבי כל מוזיקה בעולם. לפני כמה שנים ההיפ הופ היה למעלה והיום הוא כמעט נעלם. המוזיקה המזרחית יכולה לעלות וליפול אבל היא לא תעלם, זו מוזיקה של רוב העם". בהתייחסות לשאלה האם הוא חש שיש שמחה לאיד על הירידה בהצלחה של המוזיקה המזרחית פרץ אומר: "תמיד יש את המיעוט שרוצה להרוס את הרוב,כמו בכדורגל".

האלבום החדש של קובי פרץ צפוי לצאת בפברואר 2012, יותר משנתיים אחרי אלבומו הקודם "כמה אהבה". "בזמן הזה הייתי עסוק בהכל חוץ ממוזיקה", אומר קובי פרץ. "היו לי הרבה פרשות והרבה ענינים בדרך, אולי בדיעבד זה יעזור לי לעשות מוזיקה יותר טובה. היום יותר קשה להביא להיט כי כל הזמן יוצאים שירים חדשים. אולי הקהל מחפש יותר אמת, אז עשיתי שיר בשם 'מציירת לבבות' עם ים של אמת".

"אמרתי לעצמי 'קובי, אני לא מרסק את הבית הזה והילד הזה'"

בתשובה לשאלה של אלירז שדה על השפעת החיים על המוזיקה שלו עונה קובי פרץ: "כמו שיודעים, הייתי עם רגל אחת מחוץ לבית, מחוץ לתחום של הנישואים. הבית שלי והבן שלי חשובים לי יותר מכל דבר אחר בחיים. לא נעים לי לעשות כל פעם שבת-כן שבת-לא עם הילד, כשהבן שלך בן שנה וחצי ותופס אותך בכתף, ואומר 'אבא' זה שובר את הלב. אמרתי לעצמי 'קובי, אני לא מרסק את הבית הזה והילד הזה'. הייתי בחוץ כמעט שנה ובשורה התחתונה אני יכול להגיד לך שבחוץ אין מציאות לא מכאן ולא מכאן, חשוב מה שיש בפנים".

"כשהייתי עם אשתי הופעתי בקיסריה והייתי הראשון שהופיע שלוש פעמים בנוקיה. וכשלא הייתי עם אשתי הכל ירד. הפרידה ממש לא עשתה לי טוב לקריירה. הזוגיות זה עבודה מאוד קשה עם הרבה נתינה והרבה ויתורים, לא חשוב אם אתה שמר ולא חשוב כמה אתה מצליח. תמיד השקעתי בבית והיום אני יותר משקיע".

>> ג'ולייטה: "נורא נפגעתי מאביהו, לקחתי את זה קשה"; אושרי אברג'ל בקליפ "את החיים שלי"