אייל גולן בהיכל התרבות (צילום: שרון רביבו)
הקליט שירים על פרשת "משחקי חברה". אייל גולן | צילום: שרון רביבו

"באלבום הקרוב של אייל גולן יהיו שירים על הפרשה", כך חושף המוזיקאי עדי לאון, שעובד עם גולן על אלבומו הבא. כזכור, גולן כבר הוציא את השיר "מתפלל", שנכתב לפני הפרשה.

עדי לאון עלה אמש לבמה בטקס פרסי אקו"ם כדי לקבל פרס על "סטטוס מאוהב", השיר שהלחין לגולן באלבומו הקודם, ושזכה בפרס על היותו השיר הכי מושמע השנה בישראל, על פי אקו"ם. עם לאון עלו לבמה כותב מילות השיר רמי לב, והמעבד והמפיק המוזיקלי של "סטטוס מאוהב", טל פורר.

"יהודי צריך לחזק יהודי, אסור שיהיו חרמות"

בנאומו התייחס עדי לאון לפרשת אריאל זילבר-אחינועם ניני ואמר: "יהודי צריך לחזק יהודי, ואסור שיהיה חרמות מבית, ולא יעזור כלום, צריך להגיד את זה רבותיי. שיהיה לכולם 'סטטוס מאוהב' כל השנה. לטובת כל עם ישראל אני רוצה להגיד חודש אדר שמח, מרבים בשמחה זו מצווה גדולה היום, כלומר עכשיו, אדר א' ואדר ב'", בירך לאון.

בראיון שנערך איתו לפני הטקס, ובתשובה לשאלה למה אייל גולן עצמו לא הגיע כדי לקבל פרס על "סטטוס מאוהב", עונה לאון: "אייל לא אמור להימצא כאן הערב. הטקס הוא טקס פרסי יוצרים, יוצרים, לא זמרים. בשנים קודמות אייל גולן הגיע לטקס אקו"ם כדי לבצע שירים שלו שזכו ב'שיר השנה'. השנה "סטטוס מאוהב" הוא לא 'שיר השנה' של אקו"ם, אלא 'השיר הכי מושמע'. אם היו קוראים לו לבצע את השיר הוא היה מגיע".

-על "סטטוס מאוהב" אמרו שהוא מתחקה אחרי שלמה ארצי.
"אני מאחל לשלמה ארצי שיר כזה, עוד שיר כזה, אם זה מתחקה. כי זה להיט גדול".

טקס אקום - עדי לאון, רמי לב, טל פורר (צילום: ענבל צח)
עדי לאון, רמי לב וטל פורר על הבמה בטקס אקו"ם | צילום: ענבל צח

-איך אייל מרגיש, מה שלומו?
"כולם יודעים שהתקשורת הלכה עם זה רחוק מדי. חזרנו מטור בארצות הברית, הכל טוב ויפה, כל המופעים מלאים, הכל מצויין. אנחנו רחוקים מאוד מלהרגיש את הלך הדברים כמו שהתקשורת מראה ומנסה לעשות. בסך הכל, הכל טוב, והכל יהיה הרבה יותר טוב".

-האלבום החדש של אייל גולן כבר מוקלט?
"רוב האלבום מוקלט. יש בו שירים שאני יצרתי, יותר מאחד. יש גם שיר אחד שהוא הפתעה ואני לא יכול לדבר עליו. אייל אף פעם לא מאכזב. הוא באמת תר אחרי השירים הנכונים. לא ניתן לדבר כרגע על האלבום, אבל מדברים שאני שמעתי זה אלבום מבריק, כמו כל האלבומים שלו, אני כבר מת שהוא ייצא, כי זה תאווה לאוזניים, ממש ככה, כיף אדיר, והולכת להיות הפתעה ממש טובה לקהל פה בארץ".

-איך הוא יישמע?
"אני שמעתי המון גיוון מבחינת שירים, מבחינת סטיילים. אני יכול להגיד לך שבשיר אחד יש סולו מבריק שיעקב למאי בנה שם, במקרה זה בשיר שלי, וזה סולו שהוא לגמרי 'כוורת'. האלבום עצמו ממש מגוון".

-מתי האלבום צפוי לצאת?
"בחודשים הבאים. תשמע, עדיין מקליטים אותו, עדיין עובדים עליו. עוד לא עשינו חיוות דעת לראות מה נשאר, מה יוצא, ממש כבר, אוטוטו".

-דיברו אתכם כבר על העונה הבאה של "אייל גולן קורא לך"?
"אני מאמין שזה יקרה ואני מקווה בשביל הקהל ובשבילנו, כי זו באמת תוכנית אדירה שאנשים אוהבים אותה ואני מקווה שזה יקרה".

-אתה כבר יודע על איזו במה אתם ביום העצמאות?
"שמעתי שעיריות סגרו, אני מאמין שעוד עיריות ירצו לסגור. אני מאמין שעד שהן ירצו לסגור כבר לא יהיה מקום".

זאב נחמה מכחיש את השמועה שכתב שיר לאייל גולן

ביומיים האחרונים התגלגלה שמועה על כך שזאב נחמה מלהקת "אתניקס", כתב שיר לאלבום החדש של אייל גולן. עדי לאון לא מאשר ולא מכחיש את הידיעה הזו, כנראה משום שהוא פשוט אינו יודע את התשובה עליה: "שמעתי את החומרים ואני לא יכול להגיד לך מי כתב מה", אומר לאון, "ככה שאולי אחד מהשירים כן היה, אני לא יודע".

אולם זאב נחמה עצמו הכחיש באוזניי mako שכתב את שיר לאלבום החדש של גולן, והיוצר יוסי בן-דוד, שלכאורה הלחין עבור אייל גולן את הטקסט שכתב לו נחמה, טוען שבתחילה חשב שמדובר בשיר של נחמה, אך לבסוף התברר שאת השיר כתבה יוצרת אנונימית מחיפה.

_OBJ