נראה שהדברים השתפרו מאוד אצל מושיק עפיה. רק לפני שנתיים הוא הגיש לבית המשפט בקשה לפשיטת רגל, והיה נראה שהקריירה שלו מגיעה לסופה. אבל אז, כמו שכולנו יודעים, הוא הצטרף לעונה השנייה של האח הגדול VIP וזכה במקום הראשון - וזה שינה את התמונה מהקצה אל הקצה.

עוד ב-mako מוזיקה:

"הזכייה השפיעה עליי רק לטובה. אני מקבל אהבה ברמות שלא הכרתי לפני כן, הקהל נחשף אליי כאדם", מספר עפיה. "זה נתן לי איזושהי דחיפה להזדרז עם האלבום שלי, להשקיע יותר, להקפיד יותר, לחשוב יותר בסינון השירים. אני גם רוצה לנצל את המומנט, זה לא סוד". לקראת האלבום ה-16 (!) שלו שיצא בקיץ הקרוב, והסינגל הראשון מתוכו "חצי חיים" (בלדה מרגשת שכתב והלחין משה בן אברהם והפיק מוזיקלית תמיר צור), ראיינו את עפיה.

מה החיבור שלך לשיר?
"לא נראה לי שצריכה להיות בעיה להתחבר לשיר. אני חושב שכל מי שחווה אהבה ופרידה יתחבר מהר מאוד לטקסט ולשיר עצמו. זה אחד השירים היותר מרגשים שלי".

אפרופו אהבה ופרידה, מה מצבך מבחינה רומנטית כרגע?
"כרגע אני רווק. ברור שפניי למשפחה ולזוגיות בריאה וכל מה שצריך, אבל לא אני מחליט מתי הדברים האלה קורים. אני מאחל לעצמי שזה יקרה בקרוב".

הוצאת כבר 15 אלבומים, איך תחדש באלבום החדש?
"אני כבר לא ילד, אז ניתן לצפות לאלבום שהוא יותר בוגר. לקח לי המון זמן לברור את השירים, בצורה קפדנית ברמות שאני לא זוכר את עצמי ככה. אני יכול להגיד שאני דיי בטוח שזה יהיה אחד האלבומים הכי חזקים והכי בולטים שהוצאתי עד היום. גם הגיל - אתה קצת מתבגר, אז לא כל טקסט קופצני עושה לך את זה כמו בעבר, אתה צריך להיות יותר מחושב, יותר שקול, וזה בא לידי ביטוי בשירים".

חולם על קיסריה?
"כשיצא האלבום אז ברור שאני אפתח קופות מיידית, אני עוד לא יודע איפה אבל אני אצא למופע חדש ואין לדעת לאן נגיע. השם סולל לנו את הדרך, אני לא מחליט על כלום, אני עושה את המקסימום".

הבעיות הכלכליות שלך קצת התאזנו?
"חד משמעית כן. נמאס לי שכל המדינה שואלת אותי איפה הג'יפ מ'האח הגדול' - אני לא מרשה לעצמי לנהוג ברכב יוקרה לפני שאני מסיים את נושא הבנקים שיש לי, לכן הג'יפ לא הגיע אלי".

אתה מרגיש שנהיה צפוף מדיי בעולם הים תיכוני? כל יום יש זמר חדש.
"רוב הזמרים האלה שיוצאים הם יוצאים לרבע שעה, ואני עושה קריירה. אני הולך 20 שנה, יש לי דרך, יש לי קהל. אני מכבד את כל הזמרים החדשים, אני מאחל בהצלחה לכולם, יש דור צעיר וכשרונות מטורפים אבל יש הבדל בין הדבר הזה לבין הקריירה שלי, עם כל הכבוד. כשאני עושה מופע, לצורך העניין רידינג או האנגר, אני צריך להופיע משהו כמו שעתיים - יש לי שירים ולהיטים בסדר גודל של 4-5 שעות, אני לא יודע מה להכניס ומה להוציא. זה דבר אחר".

עברתי לליאם הפקות, מה השתנה?
"ממתי שאני שם אני מנוהל ברמה שלא הכרתי, וזה לא שאני ילד בן שנתיים - אני זמר שעושה דרך, יש לי 20 שנות קריירה. אחרי כל מה שחוויתי הגעתי למשרד, שם אני מנוהל ברמה הכי גבוהה שיכולה להיות. לגבי אייל גולן (שבבעלותו ליאם הפקות - ג.נ) הוא גם חבר וגם שותף, אין ספק שאם אני רוצה לקבל חוות דעת על שיר או סקיצה אז אני שולח לו באהבה והוא שומע, חשובה לי החוות דעת שלו. בוודאי".