אייל גולן מוציא שיר חדש בשם "מבעד לדמעה", שיר פרידה, געגועים, דיכאון ואף קנאה, שאת מילותיו חיברה עינת הולנדר. גולן שר כאן לאהובתו שאיננה ותוהה מה עושה לה שם זה שגנב אותה ממנו, זה שבשבילו היה כמו אח. כשמסיימים להאזין לשיר השורה שנתפסת באוזן היא השורה החוזרת בפזמון: "ואת איננה, ואת איננה".

ללחן אחראי אופיר כהן ועל העיבוד וההפקה המוזיקלית תמיר צור. בהתאם לעידן הרטרו במוזיקה הים תיכונית, השניים מחזירים כאן את גולן למלודיה, קצב, ליווי ואווירה ברוח המוזיקה המזרחית הישנה והטובה של פעם.

"מבעד לדמעה" הוא סינגל ראשון מאלבומו הבא של אייל גולן, שצפוי לצאת בהמשך השנה. גולן, שנבחר בראש השנה האחרון ל"זמר השנה" במצעד השנתי של ישראל, סיפר בראיון מיוחד שכבר הקליט לאלבום הבא כשבעה שירים. בקרוב צפוי גולן לפתוח בהאנגר 11 סדרת הופעות חורף עם המופע "הלב על השולחן" שהחל בקיץ האחרון.

אייל גולן: "השיר נשמע כמו דברים שאהבנו פעם"

בראיון מיוחד לירון אילן, בתוכנית "מנטה" המשודרת ב"רדיו ירושלים" 101fm, החמיא גולן ללחן של אופיר כהן שלדבריו "כותב שירים כמו פעם. זה נשמע לך כמו משהו שכבר שמעת פעם. הוא מתחבר למה שאהבנו פעם ואני מתחבר לחיבור שלו. אני מאוד אוהב לשיר את השירים האלה ולשמוע אותם. קל לי להתחבר כי זה נשמע כמו משהו שגדלתי עליו בבית. אני מתרגש מיציאת השיר החדש, ובשם השם נעשה ונצליח.

"אני רוצה להודות ללהקה שלי שמופיעים איתי בכל הארץ ומקליטים איתי באולפן", ממשיך גולן. "אנחנו עובדים ומנסים להוציא שירים שאנשים יתחברו אליהם ואהבו אותם. אני חושב ומקווה שהשיר הזה הוא אחד כזה. אני בכל שנה מקליט אלבום, ומופיע כל שנה עם שירים אחרים, חדשים, מאותו אלבום, וזה קצת צובט, כי אני עושה אלבום כמו  'נגעת לי בלב' ושנה אחר כך כבר 'הלב על השולחן', והנה כבר אלבום חדש שאני עובד עליו ועוד רגע מופע חורף שאני עובד עליו".

-ירון אילן: איך זה להיות שופט ב"הכוכב הבא"?
"יותר קשה להיות שופט מלהיות זה שמיעצים לו והוא מקבל את ההחלטות. קשה להגיד למישהו שהוא לא שר טוב או להעביר אדום עם הצבע. זה קשה ואני יודע מה מה זה לעמוד על במה ולשיר. אני משתדל לעשות את זה הכי טוב שאני יכול. התוכנית נהדרת, מצליחה, אני אוהב את האנשים שם, ואני מתגעגע מאוד אליכם מהתוכנית ב-24. הערב ישיר מולי אליאב מועלם שכתב לי שירים. פסלתי את עצמי מלשפוט אותו, מארינה מקסימיליאן תחליף אותי ואני מאחל לו בהצלחה".

"מבעד לדמעה"

"כמה כאב שלחת בי, כמה כאב, אם זה כך אז גם אני עוזב, לא זוכר מה זה להיות לבדי, כל החיים היית איתי

אין לי כוחות ללכת, אין לי כוחות, גם בַפרידה יש קרב מוחות: מי החזק בינינו? מי מרוסק? למי יש כוח לַמשחק?

פזמון: ואת איננה, ואת איננה, אין לי בשביל מה לקום מחר, כי את איננה, הו את איננה, וּבגללך הלב נשבר

מה הוא לוחש בלילה, מה הוא לוחש? מה הוא עושה שמרגש? זה שבחושך בא, גנב לי אותך, שבשבילי היה כמו אח

פזמון: ואת איננה, ואת איננה, אין לי בשביל מה לקום מחר, כי את איננה, הו את איננה, וּבגללך הלב נשבר".