עומר אדם, עטיפת אלבום, מוזיקה ושקט (צילום: דורון עדות)
עומר אדם, עטיפת אלבום, מוזיקה ושקט | צילום: דורון עדות

עומר אדם מוציא את אלבומו החדש והשלישי "מוזיקה ושקט", הכולל 19 שירים. תשעה מתוכם הם סינגלים שיצאו בשנה וארבעת החודשים האחרונים, ולצידם עשרה שירים חדשים, כולל השיר הפותח "שקט", שיוצא יחד עם האלבום, והשיר החותם "מוזיקה".

הסינגלים שכבר מוכרים מהאלבום הם: "תרחמי עליי", "כובשת", "משוגע" עם TYP, "תל אביב" (המנוןמצעד הגאווה), "כמו בימים", "נסיכה", "מתקרבת מתרחקת", "וואיי לי", ו"מאמי זה נגמר".

>> האם עומר אדם יהיה "זמר השנה"? הצביעו

רשימת היוצרים והמפיקים המוזיקליים באלבום ארוכה וכוללת את עברי לידר וג'וני גולדשטיין מהצמד TYP, תמיר צור, רביב רם בן-מנחם ("הפרויקט של רביבו"), דורון מדלי, הנרי, נדב ביטון, רותם כהן, דיג'יי עמית בלייז, דיג'יי שרון גל, אלירן אביטל, ליאור מיארה, אבי גוטמן, דורון רוקח, אסף צרויה, מאור שושן, אבי אוחיון ועוד.

האלבום הזה הוא המגוון ביותר שהוציא עומר אדם עד היום ומעיד על התקדמות, התבגרות ומעורבות גדולה יותר של אדם עצמו בתהליכי היצירה ובחירת השירים - 19 שירים נבחרו אליו מתוך 35 איתם הגיע לאולפן. האלבום משלב אלמנטים של דאנס, מוזיקה אלקטרונית, פופ ורוק (למשל ב"אהייה אהייה"), לתוך המוזיקה המזרחית. כך למשל, השיר "מה לעשות" זוכה לליווי צ'יל אאוט עדין ופה שהפיק תמיר צור.

גם בתוך העולם של המוזיקה הים תיכונית אדם יודע לגוון ולגעת בסגנונות שונים - מוזיקה ערבית, טורקית, צפון אפריקאית, בלקנית ועוד. הוא שר כאן בלדות דיכאון קורעות, שירים שקטים ויפים ולצידם קטעים קצביים שמניפים למעלה קהל. שימו לב, למשל, לדיבור במרוקאית של אסף אטדגי (מנהלו האישי של אדם) שמשולב בשיר האחרון "מוזיקה".

האזינו לאלבום "מוזיקה ושקט" במלואו:

שקט


מתקרבת מתרחקת


וואי לי


תרחמי עלי


לבדי


נסיכה


אהייה אהייה


מאמי זה נגמר


אל תקחי


אלף פעמים


כמו בימים


נוסע


הימים קשים


תל אביב (עם אריסה)


כובשת


משוגע (עם TYP)


מה לעשות


טירות שבורות


מוזיקה

>> האם עומר אדם יהיה "זמר השנה"? הצביעו במצעד של ישראל