"מטורף" ששר אייל גולן הוא סינגל שני מתוך אוסף ההדואטים "שניים סוכר 5", שייצא באוגוסט הקרוב בעריכתו של יוסי בן-דוד ובהשתתפות אמנים מובילים נוספים מהז'אנר הים-תיכוני. השיר הראשון שיצא מ"שניים סוכר 5" היה "אתן לך שנים" בביצוע ליאור נרקיס.

בן-דוד, שכתב לגולן את הלהיט הענק "הוזה אותך מולי", אחראי בשיר החדש דווקא ללחן. את המילים כתב רמי לב. הסינגל החדש נכלל באלבומו האחרון של גולן "זה אני", אך יוצא כעת לראשונה כסינגל לתחנות הרדיו.

התחילו יחד ב"הוזה אותך מולי"

על החיבור המיוחד בין אייל גולן ליוסי בן-דוד, שהתחיל בלהיט "הוזה אותך מולי", סיפרו שניהם: "לא היה קל לשכנע את אייל להשתתף באוסף 'שניים סוכר'", אמר בן-דוד, "אבל כשהשמעתי לו את השיר בטלפון הוא אמר לי 'תיזהר לגעת בשיר, זה שלי, אני רוצה אותו'. יש לו אוזן חבל על הזמן. ההצלחה של השיר היתה מדהימה, אפילו 'סינדרלה' של שרית חדד, שאני הלחנתי, לא עומד ברמות האלה".

"חברי הקרובים טוענים שאני יודע לזהות שירים טובים", הודה גולן, "אבל כל התהליך התחיל מזה שהייתי עם יוסי באומן בראש השנה ונהניתי מכל רגע. שם החלטנו שאני אעשה את השיר. זה מקום רוחני מאוד. נסעתי לשם לא בקטע של מתחזק או משהו. אני מניח תפילין ומקדש בימי שישי. כל אחד עושה כמה שהוא יכול כדי לשמר את המסורת".

עוד במוזיקה:

אחינועם ניני ומירה עוואד הגיעו למקום ה-16 באירוויזיון.

ומובילות את מצעד ההשמעות השבועי של תחנות הרדיו

להקת "חלב ודבש" מתאחדת, 30 שנה אחרי שזכתה באירוויזיון

השמעת בכורה: רותם צור - "את"

סיכום השבוע הקודם במוזיקה בארץ ובחו"ל