חיים דדון פרומו (צילום: נעם יוסף)
"לכל מקום שאני הולך המעריצות באות". חיים דדון | צילום: נעם יוסף

רביעי, 23:15, אולמי "שאפו" בנתניה, בר מצווה של תאומים. חיים דדון, 22, עולה להופיע. "אני מוכר פה באיזור של נתניה", הוא מסביר, "ויש לי הופעה מסודרת. אני פותח עם השיר הראשון שלי 'באתי', ואחר כך רפרטואר של יניב בן משיח, קצת עופר לוי, משה פרץ, דודו אהרון, אייל גולן. זו הופעה שרצה. יש לי בערך שלוש הופעות בשבוע, הרוב באיזור נתניה, חדרה, אור עקיבא, אפילו תל אביב. אני מופיע בעיקר בבר מצוות, פחות במועדונים. לא יוצא לי שם הרבה, אולי פעם ב. אני עושה הפקה. בא עם נגנים והגברה".

-במועדונים אין כסף. בר מצוות זה המקום לכמה ג'ובות.
"אני לא מעורב במחירים. זה הכל המנהל שלי שי ראובני. אני מקבל מה שמגיע לי, מחיר בהתאם למה שסגרנו".

"באתי'" יצא לפני חודשיים, אבל עוד לפני זה סומן חיים דדון כ"עומר אדם הבא" או כ"מאור אדרי הבא". עכשיו התחושה הזו מתחזקת עם השיר החדש שלו "רומנטיקן" (מעילים: צ'ולי זכאי, לחן: שי ראובני, שגם עיבד והפיק עם אלי קשת), שיצא השבוע, וכבר התחיל לבעור בשטח.

"בחודשיים שעברו מהשיר הראשון הקהל גדל, הרבה מכירים את 'באתי' במקומות שהייתי וזה ממש כיף. זו הרגשה שאי אפשר להגיד במילים. העוצמה של זה שאתה אומר משהו ופתאום כולם אחריך. אני שר 'הלילה...' וכולם עונים '...את עוזבת'. אתה כבר מקבל מחמאות מהם וצמרמורות כולך בגוף".

-מה היה השיא?
"כל פעם יש פרפרים בבטן מחדש מהתרגשות. זה מבחינתי שיא ההצלחה".

"השיר הזה לא דומה לשום דבר שהיה קודם"

חיים דדון פרומו (צילום: נעם יוסף)
"אני הולך לישון בשמונה בבוקר וקם בשבע בערב". חיים דדון | צילום: נעם יוסף

-בוא נדבר על השיר החדש "רומנטיקן".
"זה באמת דבר מדהים, מה שהם עשו שם. השיר הזה לא דומה לשום דבר שהיה קודם, לא דומה לכלום. הוא יכול להביא אותי יותר למועדונים, יותר לעשות שמח".

-אתה רומנטיקן?
"כשאני אוהב אז כן. כשהיתה לי חברה, מזמן, עשיתי ארוחת ערב בים, אני ובחורה לבד באמצע הים".

-ועכשיו?
"עכשיו אין לי חברה. היתה לי חברה ונגמר. היא לא מסתדרת עם זה שאני לא בבית או מצטלם עם בחורות בהופעות. היא לא מבינה שזה חלק מהעבודה שלי".

"אני לא חוזר עם בחורות מהופעות הביתה"

מאור אדרי פרומו (צילום: עדן פראג')
"הוא אח שלי, אנחנו מאותו ז'אנר אבל אין בינינו תחרות". מאור אדרי | צילום: עדן פראג'

-יש מעריצות?
"יש קצת, כן. בפייסבוק. בהשקת אלבום של מאור אדרי באו אלי. לכל מקום שאני הולך הן באות. ב'שאפו' אתמול המלצריות התחילו איתי. אבל אני אפילו לא חוזר עם בחורות מהופעות הביתה. אני מפריד בין זה לזה".

-אתה מתחרה במאור אדרי?
"הוא אח שלי. אין בינינו תחרות, אני לא מתחרה באף אחד. אני מעריך את כולם ואוהב את כולם. כל אחד טוב לו בדרך שלו ואני אוהב לשמוע הכל ואוהב את מאור, את האישיות שלו והמוזיקה שהוא עושה. אנחנו באותו ז'אנר ואני לא רואה בו תחרות. הרבה שואלים איך אנחנו לא מתחרים ואני אומר להם שאין דבר כזה, אני מפרגן לו מהלב אין מאחורי זה תחרות אמיתית, הוא בן אדם זהב".

"אולי זה יד אלוהים שנגעה בי"

ליאור נרקיס האנגר (צילום: אורית פניני)
"הוא אמר שאני אהיה הזמר מספר אחד במדינה". ליאור נרקיס | צילום: אורית פניני

-מה אמר לך ליאור נרקיס?
"אמר שאני אהיה הזמר מספר אחד במדינה. נפגשנו באולפן של שי ראובני ועשינו חפלה קטנה שם. הוא אוהב אותי מאוד. אין הרבה אנשים כמו ליאור, מפרגן מהלב".

-משה פרץ נתן לך שיר?
"היה דיבור על זה. הוא דיבר עם שי על זה. אני חושב שהוא מאמין בי".

-מה יש בך שחושבים שתהיה גדול?
"אולי זה יד אלוהים שנגעה בי, יכול להיות. אני מאמין גדול. יד אלוהים נגעה בי ונתנה לי את הכישרון. אני מאמין באלוהים. חושב שכל דבר שקורה זה כתוב".

"אני מאמין שאני יכול לגעת בכל אחד ואחת"

-ואולי זה גנים?
"אבא שלי, ישראל דדון, דרבוקיסט ונגן קלידים, ישב איתי הרבה ולימד אותי. הייתי שומע בבית מוזיקה טורקית וערבית, גדלתי על המוזיקה הזו. הגעתי אליה לבד. המוזיקה שם נגעה בי הרבה".

-וחוץ מלשיר?

"אני ישן הרבה. עד לפני שנה וחצי הייתי עובד אבל עכשיו אני הולך לישון בשמונה בבוקר וקם בשבע בערב, הכל התהפך אצלי לילה ויום".

-מה יקרה איתך בקיץ הקרוב? תפרוץ?
"אי אפשר לתכנן את הכל, מה שבא בא. אני רוצה שיאהבו את המוזיקה. יש אנשים שאוהבים את הסגנון הטורקי יותר, ואני אעשה גם את זה, אני אעשה מהכל, מגוון. אני מאמין שאני יכול לגעת בכל אחד ואחת".

>> ישי לוי מגיב: עופר לוי משעשע אותי מאוד"