הסערה של דודו אהרון עם אמא ציפורה ושיר רוזנבלום כמעט חלפה מן העולם, הסכסוך עם אייל מלכא כבר הגיע לבירוקרטיה משעממת של בתי משפט, אבל רגע לפני שדודו אהרון יורד מהכותרות – מתגלים פרטים הקושרים את דודו עם פרשייה אחרת. הפעם במרכז: סכסוך עם הנגנים. 

כזכור, כחלק מהפרידה המתוקשרת עם מנהלו האישי התבטלו רוב ההופעות המתוכננות של דודו, וכתוצאה מכך צוות הנגנים נפגעו כלכלית. "אני בניתי על ההופעות, זו הפרנסה שלי ופתאום מודיעים לי שדודו מפר את החוזה", מספר נגן מהלהקה של דודו.

דודו שוחח איתכם על כך?
"שוחח? חוץ מזה שהוא מחייך לנו על הבמה, הוא לא מדבר איתנו כמעט".

נגן נוסף בלהקה מתכוון ככל הנראה לקחת את הסיפור לתביעה משפטית נגד אהרון, "אני עדיין בודק מול עורך הדין שלי האם לתבוע את דודו, למרות שהחוזה שלי מול אייל. דודו הפר חוזה, כי הוא זה שהפסיק את העבודה מול אייל. אני לא אגיד משהו בנושא התביעה כדי לא לחשוף את עצמי, אבל יש לי בסיס איתן לתביעה ואני לא אוותר, לקחתי התחייבויות על בסיס זה שידעתי שהולכים לעבוד חזק והרבה עם דודו ואייל, והוא ישלם על זה".

על מה אתה רוצה לתבוע את דודו?
"אם הוא רוצה לעזוב - שיודיע לנו, שייתן לנו למצוא זמר או להקה ולהתארגן. עכשיו הרבה הופעות ירדו, הופענו השבוע הופעה אחת ושבוע הבא עוד אחת, זה הכל. זו ירידה מטורפת, זה סיוט זה לא הוגן, אני צריך לפרנס אישה וילדים. מדובר באוכל של הילדים שלי ולדודו לא איכפת, העיקר השופוני".

עוד חבר מקורב ביותר שמלווה את אהרון בצוות הלהקה מספר: "הופענו בחיפה, בהתנדבות לילדים חולי סרטן בהיכל רוממה. הגענו כל הנגנים משתיים בצהריים ועלינו רק בתשע בערב. שמו אותנו במקום בחדר אמנים שהיה מיועד לנו - מקלחות בחדר הלבשה, ולא הבנו למה. פנינו לאייל והוא אמר לנו שדודו הוציא מכתב אתמול שהוא דורש חדר לבד, שלא יכלול את חברי הלהקה כיאה לזמר ממעמדו. ממש להתנתק מאיתנו. הקטע שבאותו מופע הופיע אייל גולן איתנו, ואצלו הנגנים והלהקה שלו והמעריצים נמצאים יחד איתו".

זה חדש הקטע עם דודו?
"רק בשנה האחרונה דודו השתנה, פעם הוא היה חולה על במות, והיום הוא עושה סלקציה. כשמדובר בקהל מזרחי הוא עושה טובה שהוא מופיע. שהוא מופיע מול קהל אשכנזי, אפילו של 70 איש, הוא מאושר על הבמה כאילו הוא כבש את האוורסט. הוא קורא לקהל האשכנזי איכותי, וכשהוא מופיע מול 500 איש קהל מזרחי והקהל עף בשמיים- הוא עולה בלי חשק וקורא להם קהל של שבורים ושכונה. אפילו בתימניאדה הוא לא רצה להופיע וביקש מאייל להלין אותו במלון אחר או להחזיר אותו הביתה אחרי ההופעה. לא מזמן הופענו בהפקה באילת ודודו התווכח עם אייל שלא יסגור לו הופעות כאלה כי זה קהל של שבורים, קהל מסריח ולא ממתג, ואייל היה אומר לו שזה הקהל שבנה אותו. בהופעות שהוא היה נוסע איתנו הוא בקושי היה אומר שלום ועכשיו בכלל הוא התנתק מאיתנו ולא מגיע איתנו בהסעה בכלל".

ניסיתם לדבר איתו?
"לא, אין למה לדבר איתו. הוא לא בכדור, אין עם מי לדבר. אתה שולח לו הודעה והוא פותח אותה ולא מגיב".

תסביר לי איך זה עובד שהוא לא מדבר איתכם?
"נגיד הגענו להופעה באולם, בעלי האולם ישר דואגים לנו, מפנקים אותנו. לעומת זה דודו מגיע לאירוע, הוא יושב ברכב, לא נכנס לאולם, לא מתערבב איתנו, עד שמזמינים אותו לבמה".

מה אתה אומר על הקטע בין דודו לאייל?
"הוא לא מוכן לפגוע בדודו, למרות מה שדודו עשה לו, הוא עדיין רוצה לשמור על הכבוד של דודו למרות שעשו אותו מפלצת, וביום שהוא יפתח את הפה המצב יראה אחרת. ולגבי דודו, הוא פגע בנו ועצר לנו את הפרנסה, אני לא יודע אם אני אסלח לדודו, גם אם אסלח לא אשכח".

איך אתה מסיק שהוא פוגע בפרנסה, אני מבין שיש הופעות?
"יש מעט הופעות, איזה 7 הופעות בחודש".

לאחר שהתביעה של אהרון פורסמה, גורמים רבים בתעשייה מרימים גבה וטוענים שאהרון עושה טעות עם המהלך המשפטי הזה. "דודו לא יכול להגיד שאייל לא עשה אותו, דודו היה אנונימי בלי אייל ועובדה, כשהיה לו צמד עם אחותו הוא לא הצליח", מספר שדרן רדיו בכיר. השמועות בסביבה הקרובה של אהרון מספרות כי הוא שוקל להצטרף למשרדה של רוני ארדיטי, המנהלת של ריטה. "אני יודע שדודו ורוני ישבו הרבה ביחד, עוד לפני שדודו הוציא את המכתב לאייל", מספר מקורב לארדיטי, "אני יודעת שלשיר חברה שעובדת אצל רוני ארדיטי והיא הכירה ביניהם. רוני ישבה עם דודו כמה פעמים ונתנה לו טיפים, לדעתי הם גם מדברים על עבודה משותפת", מספרת חברה המקורבת לשיר. כשהתפוצצה הפרשה מסתבר שאייל מלכא הוציא מכתב אזהרה לתביעה לרוני ארדיטי שלא תעשה שום מהלך עם דודו אהרון כל עוד הוא חתום אצלו. 

דודו אהרון (צילום: ברק פכטר)
תקופה מאתגרת במיוחד. דודו אהרון | צילום: ברק פכטר

 אייל מלכא מה קורה עם כל החבילה שנקראת דודו אהרון
"אני מעדיף לא להתראיין ולנהל משא ומתן דרך התקשורת ומה שיש לי להגיד אגיד בבית המשפט".

בכל זאת הנגנים שלכם מתלוננים על מצב קשה שהם נמצאים בו בעקבות הסכסוך?
"אני מודע לזה וצר לי מאוד, הנגנים הם כמו משפחה שלי שגדלו איתי ועם דודו אהרון מתחילת הדרך, אני מבין את המצב הכלכלי הקשה שהם נקלעו אליו ולצערי אין לי יכולת לעזור בכל מה שקשור בדודו. דודו הפר חוזה, אני מלווה לחלקם כסף ועצוב שדודו מתעלם מזה".

בכמה אנשים מדובר?
"20 איש שעובדים במערך שקוראים לו דודו אהרון".

הנגנים טוענים שדודו לא אוהב קהל של מזרחיים ולא פעם התבטא נגד הקהל המזרחי כשקרא להם שבורים, אתה מכיר את הנושא הזה?
"מכיר את המשפטים האלה ולא מעוניין להכנס לסיפור".

האם זה נכון שקבלת מכתב מעורכי הדין של דודו שדרשו שדודו יקבל חדר נפרד שלא יכלול את צוות הלהקה כתנאי להגעתו להופעה?
"אמת הדבר. דודו העדיף להיות בחדר ממוזג לבד בזמן שאני והנגנים נמצאים בחדר ההלבשה ללא מיזוג וללא כל תנאים, ועל זה נאמר 'וישמן ישורון ויבעט'".

אחרי הכל הייתם כמו אחים, לא ניסית לדבר איתו?
"לצערי אי אפשר לדבר עם דודו, הבן אדם בכדור אחר ושיר מנהלת אותו ביחד עם עורכי דינו. בלית ברירה ולצערי הרב מאוד כנראה שנפגש בבית המשפט".

לרוני ארדיטי סימסתי מספר שאלות והיא העדיפה לתת לנו את התגובה הבאה: "את הסיבה לפעולות שאייל מלכא מבצע, תצטרך לשאול את אייל מלכא. לגבי דודו אהרון, אני לא מבינה מנין צצה השמועה הזאת, ואינני מתכוונת לנהל את ענייניי העסקיים בתקשורת".

תגובתו של עו"ד מוטי קהירי, בשמו של דודו אהרון: "דודו נמצא כעת בתקופה מאתגרת במיוחד, עם יציאתו לדרך חדשה והפרידה מאמרגנו, אשר מצידו מתקשה מאוד להשלים עם עזיבתו של זמר מצליח ומהכנסות פעילותו האמנותית, מהן התעשר אייל מלכא בעשר השנים האחרונות. באשר לדברים המובאים בכתבה, נראה כי המידע שהועבר אליכם הינו מגמתי ונגוע באינטרסים שליליים באופן מובהק. דודו מוקיר ומעריך מאוד את חברי הלהקה, וזאת הן באופן מקצועי והן באופן אישי."