ביומו האחרון של מבצע "עמוד ענן" נפצעה ציונה קלה באורח קשה מאבנים שיודו על רכבה סמוך ליישוב בית"ר עילית. ציונה, אשתו של הזמר איציק קלה, חזרה להכרה רק לפני יומיים, אחרי במשך שבועיים היא הייתה בטיפול נמרץ. המשטרה עוד לא מצאה את החשוד במעשה, אבל הרופאים מאמינים שציונה תשתקם ותחזור לתפקוד מלא.

כעת איציק קלה מדבר לראשונה על הנושא, ונזכר איפה היה כששמע את הבשורה: "הייתי באולפן הקלטות, וקיבלתי טלפון מבתי מיכל שאומרת לי 'אבא אבא ירו באמא'. באתי לחדר מיון ומישהו אמר לי 'איציק, אשתך נפטרה'. לא מצאתי את עצמי, ואחרי כמה דקות בא אלי קצין ואומר לי 'איציק, אל תבכה, אשתך מונשמת, היא נפצעה קשה מאוד, אבל היא מונשמת והיא חיה".

"כשראיתי אותה בפעם הראשונה בחדר, לומר את האמת ורק את האמת, אני לא האמנתי שהיא תחיה. ללא ספק היה רגע שהתפרקתי. אני לא זוכר את עצמי מתי בכיתי ככה".

איציק קלה מפזם את השיר ששר לאשתו כאשר שכבה בטיפול נמרץ: "קורא אלייך, לאן הלכת אישה שלי, הראי פנייך, ואת יודעת שאני מכור אלייך". "כששרתי לה את השיר הזה ראיתי דמעות בעיניה, היא מצמצה בעיניים והסתכלה אלי", אומר קלה.

"יומיים לפני מה שקרה אני הופעתי בהתנדבות באשדוד והיא אמרה לי 'איציק תיזהר, המצב הוא קשה, באשדוד נופלים טילים, ואני מאוד מודאגת'. אמרתי לה 'אל תדאגי, בעזרת השם הכל יהיה בסדר'. ואתה אומר, אבן אחת כזאת גדולה מה יכולה לעשות, זה לא ירייה וזה לא טיל. זה אבן גדולה מה יכולה לעשות לבן אדם".

לקהל בהופעה שלו שנערכה השבוע אומר איציק קלה: "אני מאוד מתרגש כי לפני יומיים אשתי התעוררה ונעשה איתנו חסד", ושר להם את השיר "אישה יפה". "אמרתי לה שאני הולך להופעה", הוא נזכר, "והיא עשתה לי עם העיניים, כאילו אומרת 'לך תשמח אנשים', כי היא לא יכולה לדבר עכשיו. הקהל שר ואני מדמיין לעצמי אתמול, אני אומר, ריבונו של עולם, אני שר ותראה איפה אשתי נמצאת".

>> אבי ווקנין מרגש בשיר חדש: "אבא נגן לי שיר"