שלומי סרנגה יווני (צילום: אלירן אביטל)
יווני. סרנגה | צילום: אלירן אביטל

הזמר שלומי סרנגה יופיע לראשונה בקריירה בהאנגר 11 בנמל תל אביב ב-6 בספטמבר 2012, במופע "אני קיים" ("איפרכו"), שיוקדש לשירי האמן היווני סטליוס קזנג'ידיס, שהיווה לו מודל לחיקוי. במופע יגיש סרנגה את להיטיו הגדולים של קזנג'ידיס לצד שירי הנשמה המרגשים ביותר, יספר וישיר את סיפור חייו המרתק של אלילו.

שלומי סרנגה יצין במופע 20 שנות קריירה עם קטעי וידיאו והקלטות נדירות, כשאיתו להקה בת שבעה נגנים והקול העמוק שהפך לסמלו המסחרי.

שלומי סרנגה ממשיך דרכו של קזנג'ידיס הגדול

הקריירה של סרנגה החלה בגיל 18 וכללה תקופת שהות ארוכה ביוון, שם היה מופיע מדי ערב במועדונים. כבר בתחילת דרכו, בזכות קולו העמוק, סימן הקהל היווני את סרנגה כממשיך דרכו של קזנג'ידיס. בטרם מותו של קזנג'ידיס, במפגש נדיר בין השניים, הספיק סרנגה לקבל ממנו את ברכת הדרך. המפגש המרגש הונצח בוידיאו וקטע ממנו יוקרן ככל הנראה בהופעה בהאנגר.

סטליוס קזנג'ידיס כונה ביוון "זמר העם" ושר אל האיש הפשוט. זמרים גדולים וותיקים כמו יורגוס דאלארס, חאריס אלקסיו ואריס סאן ועד לזמרים מהדור הצעיר ביוון - כולם ינקו מקזנג'ידיס וגדלו על המוזיקה שלו. רבים משיריו זכו לגרסאות כיסוי ישראליות כמו "אלינור" (זוהר ארגוב), "זינגואלה" (יהודה פוליקר), "הכל בגלל האהבה" (שלישיית גשר הירקון) ועוד.

שלומי סרנגה שר סטליוס קזנג'ידיס