⋆ מתוך ארנסל השירים שמלווים אותנו מהילדות, יש רק אחד שבולט בו כינור חשמלי. אני כמובן מדבר על "רונה", של סמיר שוקרי. אחרי שכבש כל רחבה פנויה בישראל של שנות השמונים, הוא הבין שקשה בתעשיה המזרחית של ישראל ולצערנו עזב אותנו לטובת ארץ ההזדמנויות ניו יורק שבארה"ב. התקשרתי אליו לניו יורק לשאול קודם כל בשלומה של רונה, ואיפה הכינור הלבן

שנים רבות בניו יורק, עדיין עושה מוזיקה?
"ישן קם חי ונושם מוסיקה מאז ומתמיד. עדיין השגריר של ישראל בניו יורק".

באמת עדיין כל כך אחרי הרבה שנים?
"כן, אני מרגיש שאני השגריר של השלום דרך המוסיקה".

שמעתי שהקמת להקה מצליחה מאוד?
"בהחלט, יש לי להקה: יחד עם נגן הדרבוקה אוסמה פרוק, עם פסנתרן יהודי ואשתו הזמרת, ואני עם הכינור. קוראים לנו 'החביבי קינג'. אנחנו עושים חאפלות אבל בסגנון קצת שונה, ג׳אז מזרחי. אנחנו מופיעים בחתונות, בר מצוות קונצרטים, הכל מהכל. אני מופיע באופן קבוע במועדון יוקרתי שנמצא במלון ראקסי, שבו מופיעה ומבקרת קבוע ליידי גאגא. היא אוהבת אותנו, ואפילו נשארת לראות אותנו מופיעים".

כבוד גדול, דברתם?
"האמת שטרם יצא לנו לדבר, אני מאמין שההופעה הבא היא גם תבוא ואגש אליה".

מה עם הכינור הלבן, מופיע איתו?
"בוא אני אגלה לך משהו שאף אחד לא יודע על הכינור הזה. יש לי בבית המון כינורות לבנים והכינור הספציפי שאתה מדבר עליו ליווה אותי משנות ה-70. הוא התיישן והנחתי אותו בצד שנים רבות, ממש לאחרונה השמשתי  אותו והיום אני מנגן עליו".

איך בחיים האישיים?
"היום אני נשוי לג׳מילה שהיתה עו״ד בישראל והיום עוסקת בזה בניו יורק ויש לנו בן משותף".

אני לא יכול בלי לשאול על רונה שלי?
"רונה בסדר גמור, היום היא בת 25 מתגוררת בארה״ב, כמה שעות ממני, ועובדת כאחות בבית החולים. היא באה לבקר אותי הרבה. ילדה מיוחדת, כמו בשיר היא תמיד איתי: 'רונה שלי רונה אבא אליך ישובה עם געגועים בלב'".

תגיד איך המוסיקה בישראל היום את מעודכן?
"השירים החדשים יפים מאוד, אבל נעלמים מהר, אני מתחבר לשירים של פעם שנשארים איתנו שנים רבות, אפרופו 'רונה'".

 

ועוד עניינים ברומו של עולם:

⋆ בסוף שבוע שעבר מירן עלה להתראיין אצל נתן זהבי ב-103fm, בנוגע לסכסוך שלו עם הצבא של שי חי. מירן מסתבר ציפה לחיבוק אוהד מזהבי ואת זה הוא לא קיבל, זהבי תקוף וזילזל במירן וקשה היה לשמוע שמירן לא הופתע ואפילו נפגע.

דורון עצבני על זהבי?
"עצבני ופגוע. מה זה להגיד לי שהוא לא מכיר אותי? מה הוא משחק אותה? הוא מזלזל בריאליטי, שהוא עצמו עושה כל יום ראליטי ומתחבא מאחורי המיקרופון".

אתה מכיר את זהבי והיציאות שלו
"כן אבל לא איתי. הוא צעקן עם קול של עורב, זה שדרן? כל היום רק צועק ומקלל, מה הוא חושב שאני חיה? אין לו אלוקים חוצפן. שיתבייש לו, איש קטן. עלק הציעו לו מאות אלפי שקלים להשתתף באח הגדול והוא לא הלך, אם היו מציעים לו, הוא היה בא עם חוטיני. אני פעם חביבתי אותו והייתי מאזין לו ואני אעשה הכל כדי שאף אחד לא יאזין לו".

⋆ אם לאחרונה ראיתם את אייל גולן עם זקן היפסטרי שכזה, אז תדעו שטפו טפו הוא לא באבל, אלא החליט לתפוס לוק חדש. רוסלנה אגב אוהבת את הכיוון הזה.

 

מזל טוב לרדיו דרום

A video posted by eyalgolan1 (@eyalgolan1) on

⋆ גם שרית חדד שינתה כמעה את התסרוקת, וחיזקה את הבלונד, לכבוד הצילומים לקראת האלבום החדש.

 ⋆ אחרי שהחתים את בנו שניר בסוכנות הדוגמנות של רוברטו, פיני חדד החליט להכניס את בנו לתחום נוסף,  המוסיקה, ובימים אלו הוא מקליט עם בנו דואט.

פיני אתה מחפש יורש?
"האמת שהיורש יותר טוב מהאבא, חכה שתשמע אותו אתה תופתע".

 ⋆ השבוע הרבה מאזינים של גלגלצ הופתעו לשמוע את המלך של הביצה המזרחית עופר לוי מתנגן בשירו החדש "תראי אותי".

עופר?

"אני לא זמר מזרחי, ולא הייתי זמר מזרחי. אני מוזיקאי, מלחין, כותב, שר, מנצח, מבצע, מגיש, מעבד, מופיע ורוקד".

אז איזה סגנון אתה שר?
"אין לי סגנון, אני הכל. אני אפילו שר באידיש".

הופתעת לשמוע את עצמך בגלגלצ?
"הם בפיגור, שהם רק עכשיו אחרי 30 שנה משמיעים אותי, סוף סוף קם בחור שמבין במוסיקה ושהחליט להשמיע אותי. אגב ביום שלישי יש מסיבת גלגלצ איתי בבגין 17, גם מאקו מוזמנים".