לפני קצת יותר משנתיים נחשף כאן רועי סנדלר לראשונה, ואימץ לעצמו את הטייטל "ג'סטין ביבר הים תיכוני". מחר (שני), בגיל שבע עשרה, ישיק סנדלר את אלבום הבכורה שלו "מהלב", בהופעה במועדון הרידינג 3 בנמל תל אביב, ויארח על הבמה את ארקדי דוכין, שיצר עבורו שלושה שירים באלבום. במקביל החל לאחרונה סנדלר לככב בתוכנית "פושרז", המשודרת בכבלים, ומתעדת את יחסיו עם אמו מיכאלה שמנהלת את הקריירה שלו.

"אני מתרגש מאוד לקראת ההופעה הזו", אומר רועי סנדלר. "זו הופעה ראשונה שלי מול קהל שקנה כרטיסים בשביל לראות אותי. פעם ראשונה עם האלבום שלי והנגנים שלי. זו אחת ההופעות הכי חשובות שלי בחיים. גם באים קניינים לראות אותי ולהחליט אם לקנות את ההופעה לכל מיני מקומות. אני בטוח שתהיה הופעה מהממת, ולכן זה מרגש אותי. אני בחזרות אינטנסיביות. לפני רגע ארקדי הלך מפה אחרי שעברנו על השירים שאיתם אני מארח אותו מחר. אני מדמיין את זה הכי מושלם בעולם, אבל לא יודע מה בדיוק לדמיין כי הדמיון משתנה כל הזמן".

-אתה חושש?
"אני לא מפחד. כי הקהל שבא לראות אותי, חלקם קנו כרטיסים. הם באו ליהנות. אם אני אהיה שמח וזורם מהצד שלי, אין פחד שהקהל לא יזרום איתי, שזה הפחד היחיד שלי על במה. אני כל החיים חולם על במות. להופיע ברידינג 3 על במה מכובדת במועדון מלא - לא דמיינתי את עצמי עושה את זה בגיל 17. כנראה שעבודה קשה מביאה תוצאות".

-חמישה שירים שהוצאת כסינגלים לא נכנסו לאלבום.
"קודם כל, יש באלבום שלושה שירים שארקדי יצר לי. ויש את עדי לאון המנהל המוזיקלי שלי, והוא עשה איתי בחירת שירים. ביחד עשינו אותה. יש שירים שלא נכנסו כי אני עוד בתחילת הדרך. אין לי אלף מעריצים. והם שמעו הרבה שירים שהוצאתי. אני לא מחפש לרצות אנשים, אלא לעשות את מה שאני אוהב. אני לא מנסה להשתוות לאף אחד. אני רוצה להביא את רועי האמיתי. כל שיר באלבום הוא כמו ילד שנולד לי. אני צריך לאהוב אותו לפני שאחרים אוהבים אותו. אז אני מסתכל על הדרך שעברתי ויש שירים שלא מתאימים. זה לא שהם לא טובים. אני פשוט מתחבר היום לשירים אחרים. 99 אחוז לא מספיק לי, אני רוצה להיות בטוח במאה אחוזים שזה יעבוד".

"אני מרוצה שהראו שנכשלתי"

-ב"פושרז" הראו הופעה שאתה יורד ממנה מתוסכל.
"ביום העצמאות היתה לי הופעה בראשון ציון והקהל לא התחבר, כי זה היה קהל יותר מבוגר. את ההופעה השנייה ביום העצמאות לא הראו, והיא היתה מדהימה. זה טבעי, זה דברים שקורים בתחילת הדרך. אני מרוצה שזה קרה לי, כי להיכשל וללמוד מטעויות זה הכי טוב. תסכים איתי שאם הכל ורוד בחיים אז משהו דפוק".

-אולי יותר מעניין להראות אותך נכשל מאשר מצליח.
"לא נכנסתי לזה כל כך. אני מרוצה שהראו שנכשלתי שם. אני אוהב לתת על עצמי ביקורת. ביקורת עצמית זה הדבר הכי טוב. אני מסתכל על הלא חיובי כדי להפוך אותו לחיובי. צד חיובי תמיד אפשר להראות, ואולי זה פחות מעניין".

רועי סנדלר – פרחים בקנה (תמונת AVI: דוד מלכה)
"אני רוצה להביא את רועי האמיתי. כל שיר באלבום הוא כמו ילד שנולד לי". רועי סנדלר | תמונת AVI: דוד מלכה

-אתה מקווה לפרוץ בגדול עם האלבום וההופעות ודחיפה של התוכנית?
"אני מקווה. אבל גם אם זה לא יקרה בשנה הקרובה, אני אמשיך. כי אסור להתייאש. אני אוסף לאט לאט שירים וקהל. לאט לאט מכירים אותי יותר. הלכתי לדוקו-ריאליטי כי היו ביקורות על זה שהורים מנהלים ילדים, אבל מי חוץ מאמא שלי תדאג לי הכי טוב. מנהל אחר ירים ידיים אחרי שלושה ארבעה שירים אם הוא לא יראה כסף גדול. היא לא עזוב אותי אף פעם. היא עובדת בשביל החלום שלי, לא החלום שלה".

"ריאליטי מוזיקלי לא טוב לי"

-זה ברור.
"הבעיה היא שבתעשייה רוב האנשים לא מפרגנים לזמרים שפונים לקהל צעיר. הם גם לא מנסים להיחשף אלינו. התקשורת צריכה לשים אוזן קשבת. הרי העולם שייך לצעירים, וצריך לתת להם צ'אנס ובמה. גם אם לא מקשיבים כרגע, בסוף זה יקרה".

-אולי זה שלא הלכת לריאליטי מוזיקלי פגע בך?
"אני לא חושב. אסור להתייאש וצריך לעבוד קשה, בבוקר בבית ספר ובערב באולפנים. אני לא מזלזל בריאליטי מוזיקלי, אבל ביום אחד להפוך למפורסם ולעלות במעלית לקומה הכי גבוהה זה לא טוב בשבילי. מבחינתי להופיע מול עשרים איש בהתחלה, ועכשיו להגיע לרידינג 3, זה לא מובן מאליו. גם כשלא מפרגנים לי, הצלחתי לעשות את זה, להגשים את החלומות שלי".

-וזמן לחברה יש?
"בינתיים אני לא מוצא חברה. אני לא פוסל כמובן. אבל אני משקיע במה שאני הכי אוהב. האהבה שלי זה המוזיקה ואמשיך לעשות אותה כל הזמן".

-הבנתי שמעריצות שולחות לך תמונות פרובוקטיביות.
"אני מעדיף לא לדבר על זה. למדתי מהטעויות שלי".