ליאת יצחקי פרומו (צילום: עדי אורני)
הכי אותנטית. ליאת יצחקי | צילום: עדי אורני

ליאת יצחקי מוציאה את השיר "סימה", אותו כתבה והלחינה, כסינגל ראשון מתוך אלבום בכורה. על ההפקה המוזיקלית מופקד ז'אן פייר טאייב,  מפיק מוזיקלי מצרפת שהפיק את מרלה גלן והגיע ארצה במיוחד לצורך ההקלטות.

השיר של יצחקי כל כך יפה, עד שהסיכוי שלא תתאהבו בו פשוט לא קיים. בתקופה שבה כולם מדברים על מוזיקה מזרחית ומחפשים אותנטיות וחיבור לדת - ליאת יצחקי היא הדבר האמיתי. היא לוקחת את המאזין בשיר הזה לאווירה האוריגינלית של שנות ה-50 וה-60, ומדברת על הרחוב והבית ועל קשיי היום יום כפי שהם באים לידי ביטוי בשיחה בין אם לבנה.

סגנון הכתיבה של יצחקי מושפע מהעולמות השונים המרכיבים את זהותה. היא מקבלת השראה אמיתית ועמוקה מהיהדות, המסורת, הכתובים, והניגונים של בית אבא. היא גדלה בתוך מוזיקה ים תיכונית ואתנית, והיא שומרת על עממיות במילים, בביצוע ובאנרגיה.

יצחקי היא ילידת בית שאן, אם לארבעה ילדים, דתייה, בשנות ה-30 לחייה, שמלחינה וכותבת את שיריה ופועלת, מופיעה ושרה באזור ירושלים ובקרב המגזר הדתי מזה כמה שנים. בנוסף היא בעלת תואר שני במשפטים ועסק עצמאי של עיצוב גראפי.

בשנת 2010 זכתה יצחקי בפרס אקו"ם לעידוד היצירה. מנימוקי השופטים: "מצאנו את יצירתה ושירתה מיוחדת, מקורית וראויה לפרס להפקת האלבום. קולה פשוט ונעים ומיוחד ושיריה מרגשים ונוגעים בלב השומע. המקצבים, הצליל האתני המיוחד לוקחים את המאזין למחוזות מרתקים".

סימה

יום ראשון אמא מעוררת / קום יא'בני  - תקום ללימודים / כל שעה כזאת אינה חוזרת / רוץ מהר עם כל הילדים / אם תלמד יפה אז גם תצליח / ותמצא גם עבודה יא'בני / תתחתן ואז יבוא משיח / הגיע יום שני

עבודה לא כמו שחשבת / אי אפשר לחיות בדמיונות / בחיים תגור עם המשכנתא / בסרטים כולם בארמונות / אל תכעס דבר בנחת רוח / מחשבות תשמור לעצמך / תעבוד קשה ואל תנוח / בסוף יבוא יומך...

לא תכיר את הבכורה של סימה / מלמדת במתנ"ס ליד / תפוס אותה יא'בני תשמע לאמא / שבסוף לא תשאר לבד / ילדים יציפו את הבית / מה בסך הכל אנו צריכים / אהבה ופרנסה כזית / בסוף כולם שמחים

>> החדשים של חיים וניב אוליאל, אודי דוד, יוני רועה ואביבה אבידן