מורן מזור פרומו (צילום: אלוני מור)
"אני מאחלת לעצמי לשוב להיות אדם זוגי ממקום שלם ושליו יותר". מורן מזור | צילום: אלוני מור

שנתיים אחרי שפרצה לחיינו כזוכת העונה הראשונה של "אייל גולן קורא לך", כנינט של המוזיקה המזרחית, מגיעה מורן מזור, לנקודת מבחן כפולה בקריירה. אלבום הבכורה שלה עומד לצאת בקרוב, ומתוכו היא משחררת את בלדת האהבה "עלינו" (מילים ולחן: טל שגב, עיבוד: דודו קומה). כדי לסגור מעגל באופן חגיגי, תתארח מזור בתוכנית הקרובה (מוצאי שבת) של "אייל גולן קורא לך", ותבצע את השיר החדש.

במקביל היא נמצאת בעיצומן של ההכנות לקדם אירוויזיון, בו היא משובצת לחצי הגמר השלישי מול ג'ולייטה, הדר עוזרי, מייקל הרפז, ניקי גולדשטיין, לירן נוטיק וזמרים נוספים. מזור צפויה לשיר שם את השיר החדש "רק בשבילו" שיצרו חן הררי וגל שריג.

-מורן, סינגל אחרון לפני אלבום.
"אני לא מעכלת. זה תוצר של עבודה קשה, כמעט שנתיים, שעובדים ואוספים חומרים, פונים למעבדים ולכותבים הכי טובים, ובוחרים שירים בפינצטה. לכן לקח לי כל כך הרבה זמן. מדהים שיש לתהליך הזה נקודת סיום, שהיא התחלה של משהו חדש לגמרי, התחלה של הכל, של הקריירה. כשהאלבום ייצא אעשה הופעה גדולה ואופיע עם השירים שלי. אני רוצה שזה יימכר, שהאלבום יניב תוצאות, שהעבודה היתה משתלמת, וזו כאמור התחלה בכלל של הקריירה".

-"עלינו" הוא שיר זוגי.
"שיר מאוד זוגי. קיבלתי אותו כשהייתי אדם זוגי ומאוד אהבתי אותו. עד היום אני אוהבת אותו, אחרת לא הייתי מוציאה אותו. הוא נגע לליבי, מההתחלה התחברתי אליו. כששמעתי אותו לראשונה הוא היה מאוד מאוד מרגש. זה קליק עם שיר מהשניה הראשונה".

-הוא יוצא ואת כבר לא אדם זוגי.
"אני מאחלת לעצמי לשוב להיות אדם זוגי ממקום שלם ושליו יותר, כי כרגע ברוך השם יש עבודה. אני רוצה להיות עסוקה בקריירה. זוגיות, כשהיא תבוא היא תבוא, אני סומכת עליה שהיא תדע מתי לבוא".

ג'ולייטה שיער ורוד (צילום: ערן בן עמי)
"כבודה של ג'ולייטה במקומה מונח, אבל כל הזמרים ב'קדם' טובים, התחרות היא לא רק מולה" | צילום: ערן בן עמי
-יש מועמדים לזוגיות? את עושה אודישנים?
"לעשות אודישנים לגברים לא התחום שלי. אני סומכת על עצמי שהפעם זה יהיה אמיתי, ממקום שלם ואמיתי, של מוכנות. כרגע אני בתקופה קצת עמוסה".

-את חוזרת ל"אייל גולן קורא לך" ומבצעת את השיר החדש.
"אני כל כך התרגשתי באותו יום, לא זוכרת מתי התרגשתי ככה.זה היה מעמד נורא מרגש, עם השיר שנוגע ללב והביצוע עם הנגנים על הבמה היה עוצמתי. זו היתה פעם ראשונה שאני מבצעת אותו ב'חי' עם נגנים. ראיתי בעיניים של השופטים ושל אייל באמצע שהם רוכשים אלי המון כבוד ואהבה ואני מאוד אוהבת אותם".

-ואיך שסיימת עדי לאון אמר שזה לא היה טוב?
"(צוחקת) הוא כבר לא מתעסק איתי. הם היו ממש מקסימים, באמת".

_OBJ-יש לך חצי גמר בקדם אירוויזיון ראש בראש מול ג'ולייטה.
"ג'ולייטה כבודה במקומה מונח, אבל זה לא רק היא. אני לא מזלזלת באף אחד. יש שם המון זמרים טובים עם שירים טובים, שעברו את הועדה ומגיע להם להתחרות. אני לא ממעיטה בערכו של אף אחד. זה פחד אלוהים, אבל יהיה בסדר, עולים שלושה ומי שיהיה הכי טוב יעלה".

-עשו שם נבחרת אולסטארז של תוכניות ריאליטי.
"החזירו את ה'קדם' וזה נהיה היום הרבה יותר מעניין. הרבה מעורים ומדברים ויודעים מי מתמודד. בעיני זה מבורך כי אנשים קצת התרחקו מהתחרות. אולי זה נהיה פחות קרוב, אלינו פחות מעניין ונגיש, כי לא היתה לאנשים זכות בחירה. היו שנים שבחרו זמר אחד ובחרו לו שיר אחד. זה שמתמודדים השנה היו בכוכב נולד ודה ווייס זה אומר שהם מוכשרים. האנשים שם עשו כברת דרך, בריאליטי או לא, כל אחד בתחומו. אני חושבת שכולם באמת מוכשרים. 30 מתמודדים זה יהיה פייט קשה".

"יוצאי הריאליטי עובדים לא פחות קשה מזמרים אחרים"

-למי שיצא מריאליטי יש יתרון עצום על האחרים. אתם מפורסמים.
"אני לא רק ניצחתי ב'אייל גולן קורא לך', אני עובדת, אני חרוצה. היתרון לא בא בחסד. קטלין ושרית וג'ולייטה וולדי וכולם - הם אנשים שמופיעים, עובדים, קורעים את עצמם באולפנים. אני יודעת כי הם חברים שלי בחיים האישיים שלי. השבוע קטלין ואני הלכנו להשקה של שרית אביטן. אני אוהבת ומעריכה את כולם. מי שיש לו פור זה מי שעובד ומתאמץ וקורע את עצמו. אם אני אחד מהם, אז שאפו, תודה רבה, אני עובדת מאוד קשה כדי להישאר מורן מזור המפורסמת, זה קשה, זה לא דבר קל. על כל יוצאי הריאליטי יכולים להגיד שהדרך קצרה יותר, עשו לנו הכנה, אבל אנחנו עובדים לא פחות קשה, זה לא נכון זה באמת לא נכון. אנחנו צריכים להוכיח את עצמנו יום אחרי יום, רגע אחרי הריאליטי, להוכיח שאנחנו כאן כדי להישאר ושאנחנו לא אפיזודה חולפת, וזה הרבה יותר קשה".

-ממי את הכי מפחדת?
"אני לא מפחדת מאף אחד. אני עובדת קשה כדי להגיע לתוצאה הטובה ביותר, כדי שאהיה שלמה עם עצמי, שכאילו, וואלה, מורן יש לך סיכוי לזכות, לא משנה מי יהיה מולך. אני לא נכנסת לשמות כי לא שמענו את השירים ולא שמעו את שלי. אני מעריכה ואוהבת את כולם והכל יבוא למבחן התוצאהץ נראה מה יהיה ב'קדם', מה יהיה באיכות השירים וההופעה".

-היו לך התלבטויות אם ללכת לעוד תחרות שירה בטלוויזיה?
"לא. היה ברור לי שאני רוצה. מגיל קטן מאוד אני חולמת להיות באירוויזיון. אני חולת אירוויזיונים מגיל קטן מאוד. אז היה ברור לי שאני רוצה את זה, זה חלום ילדות".

-מה תעשי אם תזכי?
"אני אהיה הכי מאושרת וגאה לייצג את המדינה שלי. נולדתי כאן ואני אהיה הכי מאושרת בעולם. אם צריך ללמוד שבדית - אלמד שבדית שוטפת, עלי".