לידור סולטן - "ועד היום"

לידור סולטן, יוצא "כוכב נולד" וקיום חייל בלהקה צבאית, מוציא את השיר החדש "ועד היום", שכתב והלחין אורי בן-ארי, עם הפזמון הקליט: "כל הגשמים בעינייך, היו לי לעצב בלילות. אהבתי אותך ועדיין, היית זכרון של קיץ מתוק, ועד היום".

סולטן עצמו אחרי לעיבוד, להפקה המוזיקלית עם האלמנטים הרוקיסטיים והאתניים ולקצב המהיר של השיר. הקול שלו כאן כזמר נשמע בוגר בהרבה מבעבר.

אחרי שהשתתף בשיר למען תחנות הרדיו של "קול ישראל", ובפרויקט של גלי צה"ל ליום הזיכרון, ממשיך לידור סולטן לעבוד על אלבום הבכורה שלו. עד כה הוציא שירים כמו "עזר כנגדי", ו"איך זה בלעדייך".

 

עמוס אלגלי - "מהיום"

עמוס אלגלי, יוצא "אייל גולן קורא לך", מוציא את השיר "מהיום", שכתב אבי אוחיון, והלחין ועיבד אסף צרויה. השיר הזה מתחיל שקט ואז זורם לשילוב מיוחד בין מוזיקת רגאיי לים תיכונית, שמתלבש יפה על אווירה של חוף ים, צ'יל אאוט וסתלבט.

השיר הוא סינגל חמישי לאלגלי מתוך אלבום הבכורה שלו. קדמו לו "יפה ללילה", "הולך אני ברחוב", "חבר שלך" ו"הפכת שונה".

אלגלי, בן 26 ממושב אחיסמך בשפלה, נחשב לאחד הזמרים היותר חתיכים מבין צעירי הז'אנר הים תיכוני. הוא מרבה להופיע באירועים וחתונות.

 

יעקב חתן - "מחכה"

יעקב חתן, 22, הוא אחד השמות הכי חמים במוזיקה הים תיכונית הצעירה, עם מיליוני ומאות אלפי צפיות ברשת לשיריו, וקהל חזק בשטח שמכיר את המילים לכל השירים.

חתן מתמחה בבלדות דכאוניות, תחום שהפך לפופולרי מאוד בקרב קהל צעיר עם זמרים כמו מאור אדרי ומתן גלילוב. רבים בתעשיית המוזיקה רואים בו את הכוכב הבא של הז'אנר.
 
את השיר "מחכה" כתבו ליאור מיארה ואלירן אביטל, שגם עיבד והפיק מוזיקלית. הקליפ לשיר צולם בחוף הים של אשקלון, על רקע אזעקות וטילים מעזה.

 

נתנאל פורטל - "ספרי לי"

נתנאל פורטל, "החתיך מטבריה", יוצא "כוכב נולד", מוציא את השיר "ספרי לי", אותו כתב והלחין, עם עיבוד והפקה מוזיקלית של מאיר משעלי.

פורטל כתב ושר בפזמון: "ספרי לי מה קורה לך, ספרי לי מה הלב מרגיש, אני כבר לא יכול לחיות עוד רגע בלעדייך, אני רוצה אלייך להרגיש את חום גופך, ורק לשמוע עוד מילה קטנה אחת ממך".

הבלדה העצובה והרומנטית הזו מגיעה דווקא על רקע מאורעות משמחים - פורטל עזב את טבריה ועבר לעיר הגדולה תל אביב. במקביל יצר שיר עבור תום קשתי ובקרוב ישתף פעולה עם אלון דה לוקו.

 

רמי מור - "לילי"

הזמר רמי מור מוציא את הקליפ והשיר הקצבי "לילי", סינגל שני מתוך אלבום בכורה. למילים וללחן אחראי רונן מיכאלוב (המכונה "הקמע"), ואת העיבוד וההפקה המוזיקלית יצרו ישראל אייזן וירדן פלג.

בקליפ שביים יוסי פורטל קיים חידוש מרענן, משהו שעוד לא היה אף פעם - זמר ים תיכוני שמבלה בבריכה עם בחורות בביקיני וגם יוצא איתן למועדון לילה. מדובר בקונספט חדשני שבוודאי יכה גלים (תרתי משמע) ויסחוף אחריו זמרים נוספים לקליפים מהסוג הזה.

אגב, חדי העין ישימו לב לדמיון שבין רמי מור לראפר האמריקני ממוצא קובני פיטבול. בצפייה בקליפ לרגע היה נדמה שתכף גם ג'ניפר לופז תצא מהבריכה.

 

שקד קוממי - "ממיסה אותי"

שמרנו את הכי טוב לסוף - שקד קוממי עם השיר "ממיסה אותי", אותו כתב והלחין, עם עיבוד והפקה מוזיקלית של תמיר צור.

קוממי שר את הבית הראשון של השיר בשקט, עד שמגיע הקצב בפזמון: "וואי וואי הלך עליי תגידי מה עובר עלייך, בכל מבט שאת עושה את ממיסה אותי. וואי וואי וואי הלך עליי תגידי מה אומרות פנייך, בכל מבט שאת עושה את ממיסה אותי".

זה הוא סינגל שביעי לקוממי, שכבר פתח קופה במועדון רידינג בתל אביב ומילא אותו, בדרך לאלבום בכורה, אשר צפוי לכלול את השירים "מקווה שטוב לך", "לילה לילה", "רחוק ממך", "מה שאני נותן", "ידיים באוויר" ו"שומרת עלי".