אין תמונה
"ואז כשעליתי הייתי בשוק, בהלם. מרוב לחץ הזעתי בישבן". קובי פרץ

קובי פרץ רק נחת אתמול מניו יורק, מטקס "Big Apple Music Awards" , בו זכה יחד עם אישתאר בתואר "דואט השנה" על השיר "יחד", אותו שרו בעברית ובערבית, וכן בפרס "חביב הקהל" (Most Popular Big Apple Music Awards Singer). אבל טיסה, לא טיסה, ג'ט-לג, לא ג'ט-לג – כמה שעות אחרי שנחת כבר התייצב פרץ להופעה באירוע, לשמח חתן וכלה ביום חופתם.

"אין לי מושג איפה אני ומה קורה", הוא אומר בשיחת טלפון בסביבות חצות וחצי בלילה. "בגוף אני פה אבל בראש שלי אני עדיין בג'ט-לג, באתי מטקס מאוד חשוב. אני הישראלי הראשון שזוכה בדבר כזה, זה כבוד גדול עבורי, אני מרגיש שגריר של מדינה. היו שם אמנים מהרבה מדינות, כמו רוסיה ואזרבייג'ן ולהיות סוג של שגריר זה משהו מיוחד שטרם חוויתי".

"הנה אני, הילד הקטן מכפר שלם, זוכה בפרס בניו יורק"

-מה היה הרגע הכי מרגש?
"היו לי המון רגעים בחיים שהתרגשתי שהייתי לחוץ כמו לפני קיסריה והיכל תרבות והילד שנולד שהכי יקר לי. אבל בקריירה לא התרגשתי כמו ששם, הייתי יותר לחוץ מתמיד. עכשיו זה מצחיק אותי אבל הזעתי בישבן אפילו. רק אם אני מתרגש או לחוץ אז אני מזיע ככה. מתחת לבגדים".

"בשבילי זה היה הלם. זה לא עוד חתונה ולא קיסריה, זה אירוע של פעם בשנה, אולי פעם בחיים, באולם ענק בן ארבע קומות, כמו שרואים בטקסים של אמריקה בטלוויזיה. קראו לי בשם שלי ונתקעתי בעלייה לבמה במדרגות. ואז כשעליתי הייתי בשוק, בהלם, לפחות 70 80 אחוז מהקהל, מתוך 5000 איש שהיו שם, קמו להריע לי וכשהקהל קם ומחא כפיים והריע אני שומע מהשורות הראשונות 'יו אר דה בסט, נאמבר וואן'.

"זה פיצוי בשבילי כי לא נבחרתי לזמר השנה או העשור"

"אמרתי לעצמי, 'וואלה' קובי פרץ הילד הקטן מהשכונה, מכפר שלם, שרק חלם לנסוע לטיול באמריקה, והנה אני מוצא את עצמי בניו יורק בפעם החמישית והיא הכי מרגשת, כיפית וחשובה. גם היה לי קטע שיצאתי לעשות שופינג במנהטן עם הנהג של הלימוזינה ופתאום אני שומע רכב עובר עם שירים שלי. זה היה קטע חבל על הזמן".

אין תמונה
"מגיע קרדיט לאישתאר, שמוכרת בכל העולם ובזכותה שמעו על הדואט". קובי פרץ ואישתאר זוכים בפרס

-זכית גם בפרס חביב הקהל וגם בפרס הדואט.
"כן, והכי מדהים שמעל 5 מיליון איש הצביעו. זה לא ששמו את השם שלי באיזה אתר בארץ. לא מכירים אותי שם, אין להם מושג מי אני. התחרות היא על שיר. הם לא יודעים מי אני ואם שם הצביעו מעל 5 מיליון בשבילי זה אומר הרבה. זה פיצוי בשבילי כי לא נבחרתי לזמר השנה או העשור, אבל זכיתי במה שכולם היו רוצים לזכות.

"בשבילי זה אומר שבכל דבר בחיים אלוהים לא סוגר דלת עד שהוא פותח דלת חדשה. קיבלתי עוד סוג של חשיפה לסוגי קהלים, מדינות ואנשים חדשים. אין לדעת לאן זה ייקח אותי, כי גם מאמנים זרים קיבלתי המון פידבקים טובים. יש כרגע פנייה מ-EMI צרפת להוציא אלבום בינלאומי בצרפתית ולהקליט בצרפת. אנחנו מקבלים פניות מחו"ל וכל האופציות מעניינות והכל ייבחן".

"בהתחלה הרימו גבה ופתחו עיניים לגבי הדואט הזה"

-עד כמה השם של אישתאר כזמרת בינלאומית עזר לך בזכייה של "יחד"?
"אין ספק שיש לזה משקל חשוב. אישתאר מאוד מוכרת בעולם וזכתה באירוע בפרס היהלום על מכירות של מעלה מעשרה מיליון דיסקים בכל העולם. רוב מי שהצביע עבור השיר הכיר אותה כאישתאר- אלאבינה, היא הרי מופיעה אצלם, במדינות האלה בדיוק. זה נתן הרבה כוח, הרבה פוש. אני לא יכול להגיד שרק השיר עשה את העבודה או רק אני, יש לה חלק גדול מבחינתי, היא גם שרה וגם כתבה את המילים בערבית, וכמובן גם המלחין שי ראובני שעיבד והפיק מוזיקלית והכותב של המילים בעברית צ'ולי זכאי".

"אני לא אשכח שבהתחלה הרבה הרימו גבה לגבי הדואט הזה ופתחו עיניים, כי השיר יצא בזמן 'עופרת יצוקה' והיה אנטי לערבים, והנה הבאנו שיר בעברית וערבית. היו אופציות לספרדית וצרפתית והחלטנו ללכת על הערבית ואני לא מצטער, שמח מאוד.נחשפתי לקהלים דרך השיר שלא הייתי מגיע אליהם".

"יש דיבור על דואט עם פול אנקה"

-ועכשיו אתה עם הפנים להופעה בהיכל נוקיה.
"כן, שמה אנחנו עושים קצת שינוי מקיסריה והיכל התרבות. בהפקה המוזיקלית לראשונה אני הולך לעבוד עם מישהו שהוא דה בסט - יעקב למאי. הוא מאוד מוכשר, מוזיקאי בחסד. אני קורא לו 'יאני הישראלי'. ישבנו והוא כבר זרק לי רעיונות. אני הולך הערב להופעה של פול אנקה, כי לא הייתי שם בנוקיה בהופעה. האמת, לא הייתי שם אף פעם בכלל. אני סקרן לדעת איך זה לראות מופע שם, הקהל, האקוסטיקה, הבמה, המקום, האנרגיות. ללמוד ממישהו שמאוד מצליח. יש לי גם סקופ - יש דיבור על דואט עם פול אנקה, שיהיה לחו"ל וגם לארץ. הוא בינלאומי. כל האסקימו למון שירים שלו".

-מה צפוי במופע שלך בנוקיה?
"מארח את אישתאר כמובן ויהיו שני שירים חדשים, קצבי ושקט, שלראשונה הלחנתי שיר שקט שנשמע אמריקאי, יצא לי משהו בהשראה של מייקל ג'קסון. קמתי בבוקר, לקחתי את הפלאפון, זמזמתי מה שחלמתי בלילה ויצא לי משהו פצצה. אני כל כך מאמין בשיר הזה כי יש לי אינטואיציה. אם אני מאמין בשיר אני חייב אותו, אם לא אני מרגיש שאני לא יכול. אני לא יכול להיות אם אישה יפה שכולם אומרים לך שאתם מתאימים ואין לך רגש אליה".

-ובהמשך?
"במאי עוד סיבוב בקיסריה, עם רפרטואר של אלבום חדש".