שימי תבורי (תמונת AVI: האח הגדול VIP)
"האח הגדול החזירה אותי לתודעה, בעיקר של קהל צעיר". שימי תבורי בבית האח הגדול | תמונת AVI: האח הגדול VIP

"'האח הגדול' שינתה לי את החיים", אומר שימי תבורי, שהשתתף באביב האחרון בגרסת ה-VIP של תוכנית הריאליטי המצליחה, שתחזור ביום ראשון הקרוב לעונה חדשה. "אני אהיה כן איתך", משיך תבורי, "החוויה הזו של 'האח הגדול' ממשיכה לרדוף אותי עד עכשיו. ברחבות עוצרים אותי, בכבישים עושים לי 'פתח ת'חלון' וצועקים לי 'שימי שימי חולים עלייך יא עיוני', לא מפסיקים לדבר על זה. הנה, גם היום, שלוש נשים בנות 50-60 באות לי עם חיוך: 'היית נהדר בתוכנית'".

-חזרת לתודעה.
"בהחלט. עבורי זו היתה הצלחה נהדרת מבחינת פרסום וחזרה לתודעה של הקהל. הופעתי כמויות של הופעות שלא הופעתי שנים. פתאום נזכרו בי ובשירים שלי, שתמיד היו שם, בזכות התוכנית. זה בפירוש שינה לי את החיים כי זה הזכיר לאנשים ששימי תבורי היה, קיים ונשאר אחרי תקופה ארוכה שלא הייתי בעניינים".

"להחזיק מעמד בבית האח הגדול יותר קשה מבכלא"

-לאן נעלמת?
"הסיבה שנעלמתי היא שהייתי איש העולם הגדול, חייתי שנתיים בלאס וגאס, קצת בלוס אנג'לס, פה, שם, לא הייתי בכותרות מבחינה מוזיקלית, והתעסקתי בגידול ילדים. ויש דור חדש של זמרים ושל קהל שלא מכיר. הנוער לא הכיר אותי ועכשיו כן. אתמול נכנסתי לפיצה ולא עזבו אותי חבורה של בני 16-17. אני גם רואה יותר צעירים בהופעות. תמיד מזמינים אותי ואומרים 'מתוך האח הגדול: קבלו את שימי תבורי'. זו תחושה טובה. טוב שהלכתי ל'אח הגדול', וגם נהניתי קצת".

-איך מחזיקים מעמד בבית 'האח הגדול', מה אתה ממליץ לדיירים החדשים?
"מה שהחזיק אותי שם זה הטבעיות שלי. הייתי אדיש, שקט, לא מתערב. מבחוץ זה אולי נראה קל, אבל קשה מוד להחזיק שם מעמד. זה יותר גרוע מהכלא, כי אין טלוויזיה, אין שעון, אין עיתונים, כלום. זה צינוק גדול וצריך להיות סבלני ורגוע ולהתייחס יפה לדיירים".

-ולהשתדל להימנע ממריבות.
"בדיוק. מריבות לא חסר שם וצריך להיות רגוע, לא להתעצבן על כל שטות. אני יודע שעכשיו הולכים להיכנס לשם דיירים חדשים, ואני אומר לך ששלושה חודשים לא הייתי מסוגל להיות שם".

"אני מופיע עם כל הילדים בפריז, אחר כך בקיסריה, בסוף נוציא דיסק משותף"

-תצפה בעונה החדשה?
"אני בטח, אבל בזמני הפנוי. אני לא נרקומן של זה, אבל אעיין מדי פעם, בכיף, למה לא. לראות מה עושים איתם הפעם, הרי הכל יכול להיות ושום דבר לא צפוי בתוכנית הזו. הבנת? מה הבנת? לא הבנת!".

-אתה היית ב'אח הגדול', הבן דניאל היה ב'כוכב נולד' והבן אלירן בערוץ ביפ. משפחת תבורי השתלטה על הטלוויזיה.
"למה לא, ברוך שם, שימשיך לתת הצלחה. הילדים שלי כישרוניים, מוזיקליים, מוזיקאים, ותודה לאל שיש הצלחה. 'כוכב נולד' עשתה לדניאל רק טוב, אני כמובן המלצתי לו ללכת. זה נתן לו חשיפה נהדרת. אין מה לעשות, מי שבשואו ביזנס חייב להיות בתמונה, בכותרות, זה הפרנסה. עובדה קיימת שדניאל כבר מופיע במועדונים. אני גם ממליץ לבן-אל, הבן השני שלי שהלך לאודישנים ל'כוכב נולד' ונכשל בשנה שעברה - ללכת שוב השנה ולנסות. גם אם הוא לא יגיע למקומות הראשונים זה חשיפה חשובה".

-יש מצב שתמשיכו להופיע יחד?
"ברור, הנה ביום חמישי אני מופיע בפריז עם כל הילדים באולם גדול שנקרא "בומבינו" מול קהל של יהודים צרפתים. זה מופע שיצולם ב- 6 מצלמות ובו כל הילדים שלי מנגנים ושרים. דניאל ינגן גם על התופים, אוראל בן ה-13 על הפסנתר. אני אשיר בצרפתית, הם בעברית ואנגלית. אחר כך אני מופיע כמה הופעות בארצות הברית, חוזר להופעות בארץ בחנוכה ובמאי אני והילדים הולכים להופיע בקיסריה. בסוף נוציא דיסק ביחד מההופעות".

"אני טס המון שעות, יש הרבה זמן למצוץ אצבע"

-בקיסריה כבר היית בקיץ האחרון, עם אייל גולן.
"כן, והיה נהדר, נהניתי להצליח ולראות איך שהוא מצליח. שמע, להביא 4 אלף איש כל יום זה הצלחה לא רגילה. אני שמח שיש דור חדש של זמרים, שמח בהצלחת כל האמנים הים –תיכוניים. ככה זה, דור בא והולך. אני כבר בן 57, אני מתכנן להפסיק לשיר עוד 3 שנים, בגיל 60. אולי פעמיים בשנה אופיע ובשאר הזמן אתעסק בעסקים".

-עכשיו התחילו לקנא במוזיקה הים-תיכונית.
"כן, המזרחית שולטת. זה דבר שמרקיד אנשים, ואנשים רוצים לשמוח עם כל מה שקורה במדינה, וזה תפס, זה הכל. הבנת?".

-לסיום, מגיע לך מזל טוב, התחתנת לאחרונה עם סילביה זיו, שגרה בלוס אנג'לס. אתם מצליחים להיפגש?
"איכשהו כן. היא באה, אני בא, טסים, נפגשים. אני נוסע לאשתי כששיש לי זמן. היא חיה בבל-אייר במקום יפהפה.

"אין לי ברירה אני אמשיך להיות על קו לוס אנג'לס-ישראל. זה טיסות ארוכות אז ישנים ויש הרבה זמן למצוץ אצבע, גם בטיסה".

חיים משה ושלישיית "מה קשור" בקאבר ל"נפרדנו כך" של אבנר גדסי