מתן גלילוב, דלית זריהן (צילום: אבשלום זוהר)
"אני באמת מאוהב בה. זו פעם ראשונה שהיא חיה אצלי ואני אצלה ושוקלים לגור ביחד" | צילום: אבשלום זוהר

מתן גלילוב הוא נכון לעכשיו השם הצעיר הכי חם במוזיקה המזרחית. רק בן 20, עם כמה להיטים בז'אנר בלדות הדיכאון, שמופיע במועדונים מפוצצים, רושם מליוני צפיות ביו טיוב ומדורג קבוע בצמרת ההורדות הסלולריות. בלי רדיו (עדיין), אבל עם הופעה ברידינג 3 ב-4 במאי, אלבום בכורה בדרך, חלומות על קיסריה וחברה שעונה לשם דלית זריהן, דוגמנית ויוצאת "היפה והחנון".

לגלילוב יש אולי פנים של ילד, אבל אל תטעו, מדובר בתותח, שמוכיח כמעט בכל שיר שהוא מוציא שיש לו את זה, הוא עובר מבת מצוות לחתונות וביום העצמאות האחרון אף רשם הופעה בבמה העירונית בבית שמש. הנער מקרית-ים שהתחיל בקטן פיתח אמביציה, עובד קשה וקוצר פירות. רק שני דברים מעיבים על החיים שלו - אמו שעזבה את הבית, ולאחרונה השחרור המוקדם מהצבא, עקב בעיות ת"ש. "שירתתי בבסיס בנשר, קרוב לבית, אבל יצאתי מהצבא לא מזמן, אחרי שנה בלבד", אומר גלילוב. "רציתי קרבי, זה היה עד הסוף או בכלל לא. אז שירתתי שנה עד שכבר לא יכולתי".

-מה לא יכולת?
"יצאתי בגלל בעיות בבית, בעיות ת"ש מה שנקרא. השתחררתי כדי לעזור לאבא ולעזור לעצמי ולקריירה. אני גודל רק עם אבא ושתי אחיות קטנות. התבגרתי מהר. ההורים שלי גרושים ואנחנו לא בקשר עם אמא. אני מאוד מחובר לאבא שלי, חנן גלילוב, שגידל אותנו. אני גם אוציא עליו שיר. אוציא שיר קצבי לקיץ ואחרי זה שיר על אבא שכתבתי והלחנתי בעצמי, יקראו לו 'אבאל'ה שלי'".

אין תמונה
"אני ממלא היום מועדונים לכל גיל, ומופיע בחתונות". מתן גלילוב בהופעה

-ממתי אתה כותב?
"לאלבום זה פעם ראשונה שאני כותב ומלחין. יש לי במגירההרבה שירים שכתבתי והלחנתי אבל אני לא בטוח בעצמי. השיר על אבא אני יודע בעיניים עצומות שירגש הרבה אנשים. אבא שלי עוד לא שמע אותו והוא גם לא יודע, זו הפתעה בשבילו. כשהוא ישמע את השיר הוא יקבל צמרמורת, הטקסט שם הוא סגירת מעגל".

-מה עבר עליך בחצי השנה האחרונה, מאז שדיברנו?
"מספר הנגנים בלהקה שלי גדל. התחלתי לעבוד עם מנהל אישי ויחצן, מעיין בן סימון. לא תיארתי לעצמי שאקח מנהל ויחצן כי האמנתי בדרך שלי. אני עושה בחודש ממוצע עשר הופעות, במועדונים, חתונות, אירועים. ביום העצמאות הופעתי בבית שמש בבמה של העיריה. היה קטלני. הקהל הכיר את השירים, ואז המשכנו למועדון 'דוגית' בתל אביב. עליתי לבמה בשתיים בלילה. אני לא עולה לבמה בדרך כלל לפני זה".

-איך ההרגשה?
"שיא ההתרגשות בהופעות האלה. זה מראה ששווה כל העבודה והריצות כשבאמת אתה מצליח. עד לפני חצי שנה לא הייתי בטוח בהצלחה שלי ולא היו לי שאיפות מהמוזיקה ראיתי את זה בשביל הכיף. היום אני רעב להצלחה. ככל שאנחנו מופיעים בכל הארץ אנחנו מגיעים למקומות רחוקים ואני רואה שהקהל מכיר את החומר שלי - זה מעודד אותי ומוכיח לי על מה מדובר".

מתן גלילוב, דודו אהרון (צילום: אליוט חדידה)
"בהופעה ברידינג יהיו קאברים ללהיטים גדולים, גם 'ביוטיפול' של דודו אהרון" | צילום: אליוט חדידה

-על מה מדובר?
"מדובר על תופעה לא מוכרת. זה התחיל עם הנוער, כמו ג'סטין ביבר הישראלי הייתי. הנוער הם הכוח שלי והדביקו בזה את הבוגרים. הקהל התפתח. אני ממלא היום מועדונים לכל גיל, מועדונים של גיל 25 ומעלה וגם עושה חתונות, בהתחלה היה רק בבר מצוות. כשפנו אלי לופיע ברידינג 3 הייתי מאוד מופתע. מה פתאום, בחיים לא. לא שאלו אותי מרוב שסומכים על הכוח שלי ונכון להיום כמעט כל הכרטיסים נמכרו".

-איזו הופעה את מכין?
"מופע בליווי שמונה נגנים, כולל בגלמה, דרבוקה וכנר. אבצע שבעה סינגלים מהאלבום ושירים קצביים הכי חזקים של הכוכבים הכי גדולים: שיר אחד של עומר אדם, אחד של אייל גולן, 'שגעת טרפת' של ליאור נרקיס, 'ביוטיפול' של דודו אהרון. אני גם מארח את שחר צרפתי. עשינו חזרות עם כל הלהקה ויהיו הפתעות ושינויים בשירים המוכרים".

-פרצת דרך דואטים, מה מהם ייכנס לאלבום?
"מה שנכנס זה 'חלש מולך' ו'עוד נשימה'. שירי סולו יש כבר את 'לי ולך', 'גורל ומזל', 'לילה לילה', שאת כולם כתב והלחין רונן מיכאלוב, ויש את 'זוכרת', שכתב ראובן כרמל עם לחן יווני שהוא הצלחה ענקית. היה מקום שני בהורדות סלולריות בארץ במשך חודשיים. אני מאמין שאלבום ראשון ייצא חצי שנה מהיום. בטח ייצאו עוד כמה שירים מתוכו. אחרי העומר ייצא שיר קצבי, להיט קיץ בשם 'היפה בעולם' שכתב רונן מיכאלוב, עיבד אבי גוטמן ועוזי ג'ורג' עובד על קליפ מטורף, עם מסוק, יאכטה, מכונית מזראטי, קליפ אמריקה שלא היה בארץ, עם דלית בתור בת זוגתי, גם במציאות וגם בקליפ".

-איך הכרת את דלית?
"הכרנו דרך מעיין, שמכיר אותה מעפולה, הוא חבר ילדות שלה מהשכונה. אנחנו שלושה חודשים יחד. בפעם הראשונה נפגשנו משיחות בטלפון. בהתחלה לא ידעתי מי זו, לא ראיתי בכלל 'היפה חנון'. אחר כך אחרי שהכרנו התחלתי לעקוב".

-העיקר שאתה לא חנון.
"אני לא מבסוט מהשיוך הזה ל'יפה והחנון'. היא עברה הרבה מאז, עשתה הרבה. היא פרזנטורית של הרבה חברות בגדי ים. בשבילי היא דלית גלילוב".

-תציע לה נישואין?
"אני מאמין שזה יקרה מתישהו בהמשך הדרך. אני באמת מאוהב בה. זו פעם ראשונה שהיא חיה אצלי ואני אצלה ושוקלים לגור ביחד. היא נשמה טובה. הרושם הראשוני של הטלוויזיה מטעה".

-בילוי משותף מועדף?
"אני תאמת כבר לא יוצא למועדונים. מזהים אותי בכל מקום וזה מפריע. אבל לכל הופעה היא באה איתי. היא אוהבת ספונטניות, יכולה להפתיע אותי בשלוש בלילה: 'בא לי יוגורט, בוא עכשיו. יוגורט זו המחלה שלה. היא יודעת בכל פינה בארץ איפה יש יוגורט. אנחנו זוג מצחיק. אם יראו אותנו בשידור חי או יעשו עלינו ריאליטי אנשים ייקרעו".

מתן גלילוב, דלית זריהן (צילום: אליוט חדידה)
"לא אהבתי שהיא דיברה על הניתוח. זה פרטי, זה זוגיות" | צילום: אליוט חדידה

-מדברים הרבה על ניתוח הגדלת החזה שהיא עברה.
"אני לא רוצה לדבר על זה. זה דברים אישיים, זה זוגיות. אני אשמור את הדעה הזו לעצמי. דברים כאלה אני חושב שלא צריך לדבר בכלל. גם לא אהבתי שהיא התראיינה על זה".

-אנשים מציקים לכם?
"בפורים רדפו אחרינו. נסענו לקניון בקרית ביאליק לקנות בגדים להופעה, נכנסנו ולא ידענו שכל הנוער של הקריות שם. רצו להצטלם איתנו בטירוף ורדפו אחרינו כמו בסרטים, אחריה ואחרי, נכנסנו לחנות ובעל החנות סגר את התריס. זה זכות בסך הכל".

-לא מעט היו רוצים להיות כמוכם.
"כל אחד מצליח אם הוא מצליח. שום דבר לא בא בבום ומובן מאליו. זה ימים ולילות באולפן, מחקנו שירים ומהתחלה, וטקסטים, לחנים, ביצועים, ריצות לפגישות, לרדיו וטלוויזיה, הופעות. אני לא יושב בבית. שום דבר לא מובן מאליו והתוצאה שווה את העבודה".

-איזו השוואה יותר מחמיאה - עומר אדם או מאור אדרי?
"כל אחד בסוג הדרך שלו. עומר זמר מאוד טוב, כל הכבוד לו, בשבילי הוא 'קווקזי משלנו'. יש הרבה תחרות בין זמרים. אני לא מסתכל ככה על הקריירה. יש מספק אירועים שכולם יתפרנסו בכבוד".

משה פרץ במימונה באשדוד (צילום: סטודיו שרון רביבו)
"אני מעריץ אותו, הוא לא התמסחר". משה פרץ | צילום: סטודיו שרון רביבו

-אז מי המודל שלך?
"אני מעריץ את האישיות והדרך שעשה משה פרץ. אותו אני הכי מעריץ בארץ. הוא נשמה טובה, הוא לא צבוע. הוא רמה. הוא לא פוחד להוציא שירים שהוא אוהב, הוא לא מתמסחר".

-ואתה?
אחרי הרידינג אני רוצה קיסריה. אני לא מאמין שעוד הקיץ, אבל אולי שנה הבאה. אם נמשיך בקצב הזה ונמשיך בהתמדה ואמינות אז שנה הבאה, שנת 2014, תהיה השנה שלי. אני רעב להצלחה, יודע מה אני שווה, תמיד אפשר להתקדם, אנחנו עובדים לא נחים, אבל הכל תלוי בקהל ובקדוש ברוך הוא".