אייל גולן סולטן (צילום: שרון רביבו)
ביקש שלא ישמיעו אותו. אייל גולן | צילום: שרון רביבו

אייל גולן, הזמר המצליח בישראל, ושדרן הרדיו אליקו (אלי כהן) מרדיו "לב המדינה" נמצאים בסכסוך גדול. אייל גולן ביקש במכתב ששיגר ל"רדיו לב המדינה" לאסוף את כל אלבומיו, הסינגלים שלו ושאר ההקלטות מהתחנה ולא להשמיע אותו יותר ב"לב המדינה", זאת בתגובה לכך שלטענתו השדרן אליקו נמנע מלשדר את שיריו בתחנה ואף דאג ששדרנים אחרים לא יעשו זאת במשך כשבועיים - כך פורסם הערב בתוכנית "ערב טוב" עם גיא פינס בערוץ 10. שני הצדדים סרבו להגיב לפרסום בתוכנית.

מקורב לרדיו לב המדינה אומר בתגובה ל-mako: "אייל לא יכול לגרום נזק ולהמשיך ולהתקדם איתנו קדימה כאילו כלום לא קרה".

אליקו התפאר בשידור שהוא ואייל גולן מבלים יחד

ל-mako נודע כי שורשי הסכסוך נעוצים במחלוקת סביב הסיקור של אליקו את אייל גולן בשידוריו. בין השניים התעוררו מחלוקות בשני נושאים. הראשון הוא שידורים רצופים של שירי אייל גולן על ידי אליקו, שהשמיע את גולן כמה פעמים ברציפות בזו אחר זו, פעולה שגולן לא אהב, משום שלדעתו היא הוזילה את שיריו. כמו כן לא אהב גולן את העובדה שאליקו הציג אותו בשידוריו כחבר שלו וסיפר על בילויים משותפים של שניהם בלילות.

בנושא זה מגיב מקורב ל"רדיו לב המדינה": "אם אייל לא אהב שאליקו משדר אותו 6-7 פעמים רצוף למה הוא שלח לו אסאמאסים עם 'תודה' ו'איזה יופי' ואנשים של אייל התלהבו ואמרו שדבר כזה אף פעם לא קרה להם?".

לנושא הבילויים המשותפים אומר המקורב: "אליקו לא דיבר עם אייל במשך כמה חודשים. הוא מעולם לא הציג אותו כחבר אישי שלו".

-אליקו אמר בשידור שהוא ואייל בילו יחד במועדון ושתו?
"אז מה, זה גלוי, את זה כולם רואים, אין מה להסתיר".

מקורב לרדיו לב המדינה: "אייל כועס בגלל הזמרות שלו"

עדן אמזלג – בחום של תל אביב
לא השמיעו אותה. עדן אמזלג

-אז מה הבעיה?
"הבעיה היא הזמרות של אייל (מורן מזור ועדן אמזלג, שזכו בתוכנית "אייל גולן קורא לך" בערוץ 24 וגולן מפיק להן אלבומי בכורה, א.נ.), שדעת כולם ידועה עליהן.

"אייל ביקש מאליקו להשמיע את הזמרות שלו אצלו בתוכנית וקיבל תשובה שלילית. נאמר לו שהוא לא יכול להתערב בשיקולים של העריכה ואם יהיה משהו טוב, אם הזמרות שלו יוציאו שירים טובים אז ישמיעו אותן. על זה העצבים שלו, לא על זה שאליקו השמיע אותו 6 פעמים רצוף".

אליקו ו"לב המדינה" רצו לשדר הופעה של אייל גולן - וקיבלו סירוב

אליקו ב"לילה בכיף" (תמונת AVI: mako)
שידר או לא שידר. אליקו | תמונת AVI: mako

הנושא השני הוא רצונם של אליקו ו"רדיו לב המדינה" לשדר הופעה של אייל גולן שסגרה את פסטיבל "תימנה" שהתקיים לאחרונה בראש העין. מנהליו של אייל גולן סרבו לאשר את השידור, ככל הנראה משום שגולן עומד להוציא בקרוב אלבום בהופעה חיה מהופעותיו בקיץ האחרון בסיבוב "חלק מחיי" ומנהליו חששו ששידור ההופעה יפגע במכירות האלבום.

בתגובה, בערב המופע בראש העין, הזמין אליקו את גולן לבמה בצורה שנראתה למקורבים לגולן מזלזלת. בעניין זה אומר מקורב ל"רדיו לב המדינה" ל-mako: "מנהליו של אייל נתנו אישור לשדר את המופע ושבוע וחצי לפני השידור כבר הריצו פרומואים. חצי שעה לפני השידור התקשר המנהל של אייל בתחנונים 'אולי נבטל, אולי חצי מופע, אולי רבע'. חצי שעה לפני המופע הוא ביטל את השידור, איפה נשמע כדבר הזה?. בהתחלה היתה טענה של כסף אחרי זה טענה של תחנות אחרות לא יאהבו את זה, אחרי זה טענה מופרכת שיש בעייה עם איש הסאונד, כל מיני טענות מופרכות. המופע בוטל אחרי שניתן אישור".

בהמשך, כך כאמור נטען בפרסום של "ערב טוב עם גיא פינס", נמנעו ב"רדיו לב המדינה" מלשדר את שיריו של אייל גולן במשך כשבועיים. יש לציין כי אחד ממנהלי התחנה מתגורר בשכנות לאייל גולן במגדלי yoo בתל אביב.

לא מגיבים רשמית

מרינדה דניאל, מנהלת יחסי הציבור של אייל גולן ממשרדו של רן רהב סרבה להגיב.

אייל גולן עצמו שוהה כעת ברומניה עם מקורבים ועושה דרכו חזרה לישראל. את תגובתו האישית לא ניתן היה להשיג.

אבי בן בסט, מנכ"ל רדיו "לב המדינה" אמר: "אנחנו לא מגיבים, כשיהיה מה להגיב - נגיב".

את תגובתו של אליקו (אלי כהן) לא ניתן היה להשיג עד למועד פרסום הידיעה.

>> גילי ארגוב, בנו של זוהר ארגוב: "לא מאמין שנשארתי בחיים"