אי אפשר להאזין לבלדה שאתמול הוציא דודו אהרון מבלי לחשוב שזה שיר יוצא דופן בקריירה שלו. "ירוק ודבש" הוא שיר עם גיטרה אקוסטית ומעט קלידים, ובעל לחן שמתרחק מהמוזיקה המזרחית. חלק ממעריציו של אהרון ואנשי התעשייה חושבים שהוא הלך צעד אחד רחוק מדי, למרות שהמלחין (לצד אהרון) הוא נאור סינוואני, שנחשב ליוצר מזרחי ובנו של אבי סנוואני.

כרגע התגובות המובילות בפוסט בו פרסם אהרון את הקליפ מביעות אכזבה. "וואלה דודו איכזבת. רואים שהיא עשתה בך שינוי מהקצה אל הקצה ועכשיו זה הגיע לפן המוזיקלי", כותב גולש בשם נדב דהן, "חבל שגם שם נתת לה לגעת! תחזור לדודו של 'כשאלך' וכל שאר הלהיטים שחתכו לנו את הלב. אגב השיר החדש הזה, כמו שילד בן 12 כתב לחברה הראשונה שלו בכיתה. בלי להעליב!". עוד תגובות רבות של מעריצים שלא התלהבו, בלשון המעטה, כוללות משפטים כמו "פעם ראשונה שאני לא שומעת את השיר עד הסוף", "יפה דודו של פעם עם השירים שחדרו לנשמה שגרמו לנו להתרגש בטירוף" ו"המוזיקה המזרחית ז"ל". יש לציין כי יש גם מאזינים שהתאהבו בשיר וכתבו תגובות מפרגנות.

גבי גדי מפרדס חנה, שמחשיב את עצמו כמעריץ שרוף של אהרון מספר: "אני לא יודע אם לקשר את המוזיקה עם הפרידה שלו מהאמרגן, אבל הוא השתנה וזה מבאס".

אבל "לא דומה" שלו גם היה בסגנון, וזה היה בתקופה עם אייל מלכא.
"לא נכון, 'לא דומה' האלמנטים היו מזרחיים לגמרי, וב'ירוק ודבש' מלבד הקול המסולסל שלו, זה שיר שעברי לידר צריך לשיר".

גם בתעשיה די לא יודעים לאכול את המהלך: "דודו עובר שינוי, ומנסה להראות עצמאות מוזיקלית רחוקה ממה שהוא ואייל בנו, וזו טעות", מספר שדרן רדיו מוכר מאוד וידיד של אהרון. אסי הג׳וקר לביא, המשדר ברדיו אזורי 99.5 חם אש ונחשב לשליט המוזיקה המזרחית בצפון, לא אוהב את השינוי של אהרון. "דודו צריך להתעורר. עם כל הכבוד שלו להחשף לקהל חדש רק מרחיק אותו מהקהל הישן והנאמן".

ומי זה הקהל הנאמן של דודו?

"זה שבא לראות אותו בפאבים ובמועדונים בתחילת הדרך, זה ששילם עליו המון כסף בקיסריה, זה ששר את השירים שלו בערבי קריוקי וחאפלות. תבין, דודו מרמה את עצמו והולך נגד ערכים. וזה מוזר שדווקא זה שגדל בקריית עקרון בוגד בעקרונות שלו".

יצא לך להשמיע את השיר?

"בינתיים לא נגנתי את השיר כי זה מרגיש לי מזוייף ולא טבעי, זה לא דודו אהרון שאני מכיר. חסר רק שיפסיק לשיר עם ח׳ ו ע׳".

"אני לא אוהב את השינוי, אבל אוהב את המהלך, דודו לא טיפש והוא יודע מה הוא עושה, המהלך הזה נבון והשיר יפה, דודו מחפש את הקהל של גלגלצ. הוא מבין שאת אייל גולן קשה להזיז, אז הוא סוטה שמאלה, כדי ליצור משהו חדש - שילוב מזרחי לייט עם נגיעות פופ", מעריך בכיר בתעשיית המוזיקה, שעבד בעבר עם אהרון. 

לעומתם, ראם כהן שדרן רדיו דרום 101.5fm, חושב אחרת: "המוזיקה המזרחית היא מזמן לא רק דקלון וחיים משה. היום בן אל וסטטיק נחשבים למזרחית. לדעתי השירים של דודו יותר יפים לאחרונה כי רואים שהוא מאוהב, אין לו את השירים 'אני שלך ואת שלי', ההיפך, יש לו שירים יפים והשיר הזה הוא פשוט טוב". 

אתה לא חושב שהשירים האחרונים הם סוג של שינוי מבחינת דודו?

"בהחלט שינוי, אבל מהצד הטוב. תראה, דודו עדיין לא אייל גולן והוא לא יכול לעשות מה שהוא רוצה, אבל אני חושב שהצרות שהוא עבר עם אמא שלו ועם אייל מלכא, עשו לו רק טוב והוא יוצר חומר מהלב, אתה מרגיש שהוא רגוע ומעודן. אגב, הכי אהבתי שבסינגל כתוב ד-א הפקות, שדודו מנהל את עצמו ויוצא לדרך חדשה".