★ במידה ואתם לא חובבי מוזיקה מזרחית כבדה או ערבית, ספק אם נתקלתם בשם נטלי פרץ. הזמרת הישראלית בת ה-27 הפכה בשנה האחרונה ללהיט הכי חם בכפרים הערבים ובפזורה הבדואית. בשיחות עם מפיקים ואמרגנים בתעשייה המזרחית, נטלי פרץ, שגדלה ביפו, היא תופעה די מוכרת. ב-2013 הוציאה פרץ את "תי רשרש", שהפך ללהיט ענק בקרב חובבי המזרחית הכבדה ויצר חיבור עם הקהל הערבי בארץ. פרץ שזיהתה את הפוטנציאל שטמון בקהל הזה הקדישה עבורו את הסינגל הבא שלה, "חובי" (בעברית "אהובי"). שם הגיעה התפנית הגדולה בחאפלות בכפרים הערבים.

"התקשרו אליי אנשים והזמינו אותי לחתונות ברהט, נצרת, מזרח ירושלים ועוד כל מיני כפרים בארץ, וכשהגעתי עם צוות הנגנים שלי הייתה ממש אהדה", מספר פרץ, "משם זה המשיך להתגלגל, למדתי את השירים הערביים המקוריים ובשנה האחרונה מספרים לי שבכפרים שומעים אותי בחנויות ובבתי קפה". התופעה התעצמה כל כך עד שבקיץ האחרון היא הוזמנה להופיע אצל המוכתרים וראשי הכפרים בפזורות הבדואיות. "הופעתי אצל ראש עיריית נצרת, אצל אנשי עסקים וראשי כפרים". לאחרונה היא הוציאה את הסינגל "על סף דיכאון", שעד כה מושמע בעיקר במועדונים המזרחיים.

לאילו סוגים של אירועים את מוזמנת?

"לרוב לחתונות, זה כמו אצלנו רק שזה לא חייב להיות באולם, אלה גם בחצר גדולה, או בגינה ציבורית".

ואיך הקהל?

"הקהל מדהים. אנשים חמים שאוהבים לשמוח".

נתקלת אי פעם בגזענות?

"ממש לא. אני אורחת שלהם והם מכבדים ומעריכים אותי. אין פוליטיקה במוזיקה שלי, יש רק שמח".

את רוצה להגיע גם לקהלים אחרים?

"עכשיו כן, אני עושה את הדרך שעשו זהבה בן ושרית חדד. הן התחילו בשטח והאהבה שם הביאה אותן לתודעה".

★ שוקי ביטון, הארוס של עדן בן זקן, פתח השבוע מסעדה שניה יחד עם כדורגלן העבר ואיש העסקים חיים רביבו. למסעדה החדשה שממוקמת באשדוד הם קראו ג'אג'א, "העוף" בעברית. למסיבת הפתיחה הגיעו כל החברים ובראשם הכלה המיועדת, שגנבה את ההצגה ולא ויתרה על תמונה עם החתן והשותף החדש.

פתיחת ג׳אג׳א אשדוד בהצלחה חיים שלי

A post shared by Eden Ben Zaken (@edenben_zaken) on

★ אחרי 30 שנה של ניסיונות, נתי לוי חוגג הולדת בן זכר ראשון אחרי שתי בנות. התינוק הגיע במהלך הקאמבק של נתי שמלווה באלבומו ה-15 בסינגל החדש "היכן שלא אלך". לוי סיפר: "30 שנה שאני וההורים שלי חולמים שיהיה לי ילד, וברוך השם, אחרי שתי בנות מקסימות, זכיתי גם לבן". הוא הוסיף על האלבום שבדרך, "זה יהיה אלבום כפול עם טעם של פעם".