הזמרת שרית אביטן  תוציא בחודשים הקרובים אלבום כפול, שיכלול את שירי אלבום הבכורה שלה, ואת השירים שהוציאה מאז, ביניהם הדואט "לא צפוי" עם עומר אדם, הקאבר ל"חייל משמר הגבול" שהוציאה רגע אחרי מבצע "צוק איתן", "אבא" ושיר הקדם אירוויזיון "מון אמור".

היום היא מוציאה את הסינגל והקליפ החדש "אתה", בו היא מככבת לצד דוגמן בשם אלעד קטן מסוכנות "רוברטו", של מנהלה האישי רוברטו בן שושן. כדי לדמות את מירוץ החיים בו נעים שני בני זוג, הם יוצאים לנסיעה במכוניות קרטינג, ובמקביל מצטלמים בסטודיו ומבלים בבית קפה, כולל נגיעות, חיוכים וחיבוקים חמים. השיר, אגב, כולל שורה בגוף שלישי, כשאביטן שרה: "כי רק שרית אביטן בשבילך".

קטן, בן 18 מירושלים, הוא אלוף ישראל לנוער באיגרוף תאילנדי, כך שלא מומלץ להסתבך איתו, ואביטן רק מפרגנת: "אלעד גם חמוד וגם מוכשר והיה לי כיף לדבר איתו", אומרת אביטן. "מבחינת המראה, דווקא בקליפ הזה הלכנו על בקטע של שמלות ואיפור, מה שלא היה לי בקליפים הקודמים. 'אתה' זה שיר של אישה ששרה לגבר שלה, שהוא הכי חשוב לה בעולם. היא לא מצליחה להגיד לו את זה ומבטאת את זה דרך השיר".

שרית אביטן בקליפ אתה (תמונת AVI: איב קריספין)
עולים על המסלול. שרית אביטן ואלעד קטן בקליפ "אתה" | תמונת AVI: איב קריספין

שרית אביטן בקליפ אתה (תמונת AVI: איב קריספין)
יאללה, תן גז | תמונת AVI: איב קריספין

-פעם רצית מישהו ולא ידעת איך להגיד לו?
"כן, זה קרה. אתה מוצא דרך להגיד את זה. אם בכתיבת שירים, אם זה דרך חברים. לא תמיד מקבלים את מה שרוצים בחיים. למרות שאני מפונקת ורגילה לקבל מה שאני רוצה, אבל לא תמיד זה קורה. אני משתדלת להביא את זה בדרך עקיפין".

-ועכשיו?
"היה לי חבר תקופה של שנה. אני בן אדם מאוד דיסקרטי, שומרת את זה לעצמי, לא רצה ומספרת לכל העולם. יש ברכה בנסתר. אם זה לא רציני כמו שאני חושבת, אני לא מכניסה אף אחד לבית. ההוא שהייתי איתו יחד שנה הוא הראשון שנכנס אלי לבית. אבל זה נגמר לפני כמעט חצי שנה. מנסים להתקדם, בחיים לא צריך להיתקע בעבר".

-התקדמת?
"יש לי מישהו בתחילת קשר, על אש קטנה, עניין טרי מאוד, של שבוע".

-איך את בוחרת אותם?
"אני רוצה שלא יסתכלו על שרית אביטן הזמרת אלא על שרית אביטן הבנאדם, על הפנימיות שלי. אם הוא קנאי, אובססיבי או קמצן אני לא אצא איתו. גברים של היום צריכים ללמוד לפנק. אל תקנה לי בית או רכב, תביא לי פרח, תן לי תחושה טובה. אני מקווה שלא אתאכזב".

שרית אביטן בקליפ אתה (תמונת AVI: איב קריספין)
מי נתן לך רישיון? | תמונת AVI: איב קריספין

שרית אביטן בקליפ אתה (תמונת AVI: איב קריספין)
חכה לי בסיבוב | תמונת AVI: איב קריספין

-אתה תביא לי פרח, אני כבר יביא את הבית.
"בדיוק. אבל אני אוהבת שמפנקים אותי. מי שתגיד לך שלא אוהבת שמפנקים אותה, תצא שקרנית".

-קשה להפריד בין הדמות לאדם.
"אני לוקחת את זה בחשבון. אם אתה חבר של מישהו אז מקסימום חודש הוא יתלהב שאתה מפורסם, ואז יתרגל אליך. יש לי שלושה-ארבעה חברים טובים שאני יכולה לסמוך עליהם וזה מה שחשוב לי".

-בנות מקנאות בך?
"לא יודעת. אני לא מקנאת באף אחד. יש קנאה טובה ורעה. אם זו קנאה טובה אני רגועה".

-התחברת לכמה זמרים בשנים האחרונות בנסיבות מקצועיות - שיר לוי, מאור אדרי, עומר אדם.
"אני בקשר טוב עם כולם. עד היום אני ומאור ידידים ממש טובים, אבל לא היינו חברים. חשוב להתחבר לאנשים טובים בקריירה ובחיים, שיוצאים ומבלים, כיף לחבר את הכל ביחד. הדואט עם עומר בלט בשנה האחרונה. אבל זה קרה במקריות. בהתחלה זה היה אמור להיות שלי לבד. היינו בקשר טוב, השמעתי לו את הסקיצה, העניינים התגלגלו ובסוף שיתפנו פעולה. הוא התחבר לשיר וזה נהפך לדואט. לא חשבתי שהשילוב יהיה מוצלח. אבל אני רואה את זה בהופעות - הקהל שר את השיר איתי, וזה דבר מרגש מאוד מאוד".

שרית אביטן בקליפ אתה (תמונת AVI: איב קריספין)
קבלי מדליה | תמונת AVI: איב קריספין

שרית אביטן בקליפ אתה (תמונת AVI: איב קריספין)
חיבוק כמטאפורה | תמונת AVI: איב קריספין

-איפה את מופיעה?
"אני מופיעה באירועים, בר מצוות, בת מצוות, חתונות, מועדונים. אני מתארחת אצל נאור אורמיה בהאנגר. נאור הוא חיים שלי, הבן אדם שהכי קרוב אלי. אני קוראת לו אחי. הוא מוכשר ומאוד טוב. ואחריו גם אני אעשה מופע בהאנגר, בעזרת השם, עוד כמה חודשים אחרי נאור".

-את בדרך לאלבום כפול.
"בתוך האלבום יהיה שני דיסקים, אחד שירים קצביים ואחד שירים שקטים. רוב הסיכויים שהוא ייקרא שמחה וכאב. אף זמר לא חשב על הרעיון הזה".

-שלומי שבת עשה "אחד לנשמה, אחד למסיבה".
"אז הולכים בעקבותיו. זה רעיון שמאוד אהבתי".

-עוד שבועיים את בת 22.
"אני עדיין ילדה. סיימתי צבא לפני חמישה חודשים. אחרי שאתה משתחרר אתה יוצא לחיים האמיתיים. אני לוקחת ברצינות את הקריירה. כבר הספקתי כמה דברים עד היום. הצבא התחשב בי למה שהייתי צריכה, גם בעניין המקצועי וגם הצלחתי לשלב בין השניים. כיף לדעת שאתה נמצא במקום שדואגים להתחשב בך".

שרית אביטן בקליפ אתה (תמונת AVI: איב קריספין)
אתה בא לפה הרבה? | תמונת AVI: איב קריספין

שרית אביטן בקליפ אתה (תמונת AVI: איב קריספין)
שרית אביטן בקליפ אתה | תמונת AVI: איב קריספין

-מה אומרים לך היום כשרואים אותך ברחוב?
"מתחילים לשיר לי 'חי בלה לה לנד' והשנה התחילו לשיר לי את 'לא צפוי' עם עומר. אם מחר אכנס לעוד ריאליטי זה מה שיגידו, או ידברו על הלהיט הבא, נגיד 'אתה'. על כל דבר תמיד ימצאו מה להגיד. אנשים מעריכים את מה שאני עושה. התגובות טובות, זה הדבר שהכי חשוב".

-אומרים לך שבמציאות את יותר רזה, יותר יפה?
"אומרים לי שאני נראית אותו דבר במצלמה ובמציאות זה. בא לטובתי אני חושבת".

-השנה הקרובה תהיה שנת הפריצה שלך?
"אמן. שבעזרת השם ייתן לי הצלחות, שאצליח לכבוש לאט לאט כל יעד. יש עוד כמה הפתעות בדרך, כמה שיתופי פעולה שהלוואי שיצליחו, כמה פרויקטים שאני מקווה שיצליחו".

-קיווית להית כוכבת כבר עכשיו?
"אני שמחה ומודה שאני ארבע שנים בתעשייה ומרוצה מכל דבר. היה לי שער ב'לאישה', קמפיין של עובד כהן, פתחתי שער של 'חתן כלה', דברים שלא מובנים מאליהם. אני עוד צעירה וכל החיים לפני. מה שקורה לאט ובטוח קורה טוב. כשהכל בא בבום הוא גם מתהפך בבום אני מעדיפה לאט ובטוח".

-אז מה הם החלומות לשנה הקרובה?
"אני לא מפתחת יותר מדי ציפיות. יודעת שאתן את כל כולי להצלחה שלי. כל דבר הכי קטן שיהיה לי אברך עליו".

שרית אביטן בקליפ אתה (תמונת AVI: איב קריספין)
לפני רגע היית בשחור | תמונת AVI: איב קריספין

שרית אביטן בקליפ אתה (תמונת AVI: איב קריספין)
איזה חמוד | תמונת AVI: איב קריספין
שרית אביטן בקליפ אתה (תמונת AVI: איב קריספין)
מותק | תמונת AVI: איב קריספין