עומר אדם – נועצת מבט (צילום: תום אבירם)
"לא יכול להבין את אטדגי המרוקאי שמרגיש קיפוח כי אני לא מזרחי. אני קווקזי אשכנזי" | צילום: תום אבירם

עומר אדם העניק ראיון למוסף "7 לילות" של "ידיעות אחרונות". בראיון אומר אדם לכתב יהודה נוריאל שהוא לא מרגיש חלק מהרצף המסורתי של המוזיקה המזרחית, שהתחיל בג'ו עמר עבר דרך צלילי הכרם וזוהר ארגוב ועד לאייל גולן ואליו. "אני ממש ממש ממש לא מרגיש שם", הוא אומר. אני בקצה השני...אנשים עושים מזה יותר ממה שזה, המזרחים נעלבים והאשכנזים מזלזלים - לאן הגעתם? מה, התשגעתם כולכם? כאילו, מוזיקה!".

עוד לפני כן מספר אדם לנוריאל על מה שאמר למנהל האישי שלו אסף אטדגי, כשזה יצא בגלוי נגד התנשאות מצידו של מתי כספי: "אסף מרוקאי והשד העדתי באמת מפריע לו ומדבר אליו. אמרתי לו שאני לא יכול להבין אותו, כי אני לא מזרחי. אני קווקזי אשכנזי, ולא גדלתי בשכונה, ולא הרגשתי את הקיפוח. זה לא עלה לי בראש. אני לא במקום הזה של הריבים בין המזרחי הכועס והאשכנזי המתנשא".

יעביר תחנה אם ישמע להיט ענק שלו

בהמשך הראיון ל"ידיעות אחרונות" מודה אדם: "אני לא מרגיש אמן או יוצר ענק שמחובר למוזיקה שלו ברמה מטורפת. ואם מישהו בא לפעמים ואומר 'אני לא אוהב לשמוע מוזיקה מזרחית', אז וואלה, אח שלי, מבין אותך. גם אני לא אוהב כל כך מוזיקה מזרחית! זה מה שאני עושה אבל, אני שמוע מלא סגנונות. אנשים חושבים שבגלל שאני שר מזרחית, אני השגריר המזרחי, אבל אני לא כזה".

עוד בראיון ל-"7 לילות" מודה אדם שנמאס לו לשיר את הלהיטים הישנים שלו בהופעות, ושאם הוא ישמע ברדיו את "הופה", "וואיי לי" או "בניתי עלייך" הוא יעביר תחנה, כי הוא לא יכול לשמוע אותם יותר. הוא גם אומר שנמאס לו מהמזרחית הרגילה, לכן הוא מנסה לשלב עוד סגנונות - אלקטרוני, רוק, טורקית וסלסה. וכמו כן, שקשה לו להיות זמר כיוון שזה הפך מכיף לעבודה, ושהוא לא רואה את עצמו ממשיך במקצוע כל החיים.

עומר אדם מועמד לתואר "זמר השנה" במצעד השנתי של ערוץ 24, mako ותחנות הרדיו של חיפה, ת"א והדרום.