עומר אדם בניתי (צילום: אלעד וייסמן)
נשבה בקסם. עומר אדם | צילום: אלעד וייסמן

עומר אדם ממשיך בהכנות למופע בקיסריה ב-15.6 ואל תתפלאו אם תראו שם על הבמה לצדו כאורח את איציק קלה הותיק, שבשנתיים האחרונות הפך בעצמו לכוכב שממלא את קיסריה והיכל התרבות.

הבוקר מוציאים אדם וקלה את הדואט המוצלח "קסם". את המילים לדואט חיבר יוסי גיספן ואיציק קלה הלחין. את העיבוד עשה תומר עג'ם.

אם מאזינים היטב אפשר למצוא בדואט הזה חיבורים מעניין בין ניגודים: פתיחה רכה והמשך חד, מקצב מתחלף, צליל חדש וצליל מיושן, את ה"טורקיות" של אדם הבוכרי ואת המזרחיות של קלה הכורדי, וכמובן שילוב כוחות בין זמר בראשית הקריירה לבין זמר ותיק שמבוגר מספיק כדי להיות סבא שלו.

קלה מאזן כאן את אדם לעבר מזרחיות אותנטית, ואדם מאזן אותו לאווירה הצעירה. זה לבטח אחד הדואטים המעניינים במוזיקה הים תיכונית והישראלית בשנה האחרונה וגם אחד הטובים שבהם.

קסם

איציק קלה פרומו (צילום: אוסנת רון)
מאזן את אדם לכיוון שלו. איציק קלה | צילום: אוסנת רון

משהו קרה לי, ממבט אלייך, הגומות המתוקות ועיניי הדבש / ככה התאהבתי, באתי אלייך, כמו נולדתי פתאום, עוד פעם מחדש / את פשוט מלאך ואני נמשך, לימים של אושר, לאהוב אותך 

פזמון: קסם אני קורא לך קסם / כי את הרי בעצם / חלום יקר שהתגשם לי / קסם אני קורא לך קסם / כי את הרי בעצם / החלום שלי

כשאת בי נוגעת, מתעורר בי חשק, לעטוף אותך חזק באהבתי / לפעמים עצוב לי את אליי ניגשת, מחייכת ונותנת אור לנשמתי / את פשוט מלאך ואני נמשך, לימים של אושר, לאהוב אותך

פזמון: קסם אני קורא לך קסם

>> דודו אהרון בשיר שעוד לא יצא: "אמא יקרה"