לירון רמתי (צילום: נועם יצחק)
" גם לי יש מישהי שאני אוהב ומתגעגע אליה. בהקלטה ירדו לי דמעות". לירון רמתי | צילום: נועם יצחק

כחודש אחרי שריגש עם השיר "כשאת בוכה", מוציא היום לירון רמתי עוד שיר מרגש, "שר לך", שכתב והלחין אדיר גץ, עם עיבוד והפקה מוזיקלית של תמיר צור. רמתי שר בו: "אני שר לך בתקווה שתחזרי, בתקווה שתזכרי את עברנו המופלא שלי ושלך, אני שר לך בתקווה שתתרגשי, בתקווה שתמצאי את האושר המושלם שהיה לי ולך". השיר הוא סינגל שישי מאלבום הבכורה של רמתי שצפוי בהמשך השנה.

-רמתי, הולך לך עם שירים עצובים ומרגשים?
"אני אוהב בלדות, חולה על בלדות. צריך קצב לאירועים אבל אני רומנטיקן. אני אוהב שירים שקטים שנוגעים באמצע של הלב. אני גם מופיע בחפלות אבל שיר טוב זה שיר טוב וכשיגיע שיר קצבי הוא יגיע. אני בררן - מחפש חומרים, מקבל המון, ומה שאני לא מתחבר אליו אני לא אשיר. אני אוהב את הגרוב של פעם, הקצב של פעם, לא את ה'בובום' של היום. אני אוהב את זוהר - מרלן, כמו שיכור, בלילה, אלה נכסי צאן למרות הקצב. זה שקובע הכל מלמעלה יחליט ויבוא לי שיר קצבי".

-מה המילים של "שר לך" אומרות לך?
"אני היו לי לא אהבה אחת ולא שתיים. היו לי שלוש-ארבע אהבות בחיים שלי. שמע, הדבר שהכי נוגע לאדם זה הבית, האישה, הזוגיות, המשפחה. לכל אחד יש אישה, שהיא הכל בשבילנו. לדעתי לכן זה שיר שיכולים להתחבר אליו. גם לי יש מישהי שאני אוהב ומתגעגע אליה. בהקלטה ירדו לי דמעות, ועצרתי, כי נזכרתי בה. מהזיכרון ירדו לי דמעות. אני מאוד רגיש. הביישנות שלי היא לא שחצנות. אני ביישן ורגיש. אני יכול לבכות מזוג שנפרד בסרט. אני לא אשקר. אני דומע וצוחקים עלי, אבל גם לגבר זה לא בושה לבכות, גם ביום לא רק בלילה. מי שאחלה גבר הוא הכי יבכה, כי זה הכל אמוציות".

-אם שיר מצליח הוא ירגש אותך בכל פעם שתשיר אותו.
"כן, הוא חייב לצבוט לי בלב. ובכל פעם הוא ירגש אותי מחדש, הלוואי ששיר יתפוס אותי וילך איתי הרבה שנים וכל פעם שאשמע אותו מחדש הוא ירגש אותי. יש למשל את 'עוד דקה את נעלמת' של זוהר, שכל פעם שאני שומע אותו אני בוכה. אם שיר מרגש אותי 30 שנה זה אומר שהוא באמת חזק. אני מעדיף שיר שיישמר לעוד 30 שנה מאשר לחודש-חודשיים. לכן אני סומך על התחושות שלי. אם שיר הצליח או לא, זה לא בגלל שדרן או כתב או מפיק, אלא בגלל שאלוהים החליט שהוא יצליח. אני מניח תפילין כל בוקר ולא שומר שבת כי יש הרבה פיתויים בחוץ. אבל הכל בזכותו, הכל הוא קובע, כולנו כלום פה. לפי זה אני חי".

לירון רמתי – שר לך (תמונת AVI: נועם יצחק)
" קשה להגיד 'לא' ללצאת ביום שישי. אז אני אעשה קידוש ביום שישי ואז יוצא לבלות" | תמונת AVI: נועם יצחק

-יש עכשיו אופנה כזו, להניח תפילין כל בוקר אבל לא לשמור שבת. גם ב"גולסטאר" יש חבר'ה כאלה.
"כל מצווה שאתה עושה זה בסדר. כל אחד עושה יותר או פחות. ההבנה זה לעשות עוד מצוות. קשה להגיד לא ללצאת ביום שישי. אז אני אעשה קידוש ביום שישי ואז אצא לבלות. צריך את כל העולמות, לא להיות פנאטי. זו מדינה חופשית ושכל אחד יחיה את חייו ולא יהיה מריבות וקנאות. פה מחפשים איפה אפשר לשים רגל. בעיני הכל בא מהדת, מאהבת לרעך כמוך. אני לא אומר לאחרים מה לעשות. אני אומר לחבר המלצה להניח תפילין. מי שרוצה שיעשה, אני רק ממליץ. מה שאני יכול לעשות אני עושה ומה שלא אז לא, אני לא נלחם עם זה בכלל".

-אתה מרוצה מהקצב של הקריירה שלך עכשיו, שנתיים וחצי אחרי "כוכב נולד"?
"אני מרוצה ממה שיש לי. מזה שאני קם בבוקר אני כבר מרוצה. חבר שלי קיבל אירוע מוחי ישבתי שם 20 שניות וזה נתן לי להבין מה חשוב בחיים באמת. הקצב של הקריירה זה ההוא למעלה מכוון. הוא יחליט שאם יפתח אז יפתח. לפעמים יש מנהלים כושלים שלא מכירים את השוק, או לפעמים אתה עשית משהו לא בסדר. עכשיו יש לי את אבי נגר שמאמין בי ונותן לי הכל. הוא משקיע בי. וכשיש לך כסף אין מה לעשות, זה לא סוד, להוציא שיר עולה הרבה מאוד. כשיש לך גב אתה משוחרר, עוד אז יותר לאט ומוציא דברים טובים. בסוף משהו יתפוס. ככה אתה מצליח. אי אפשר בשנה שנתיים הכל. כשהזמן יגיע בעזרת השם אני אעלה למעלה, אני מקווה מאוד".

-כמה זמן אתה איתו?
"הכרתי אותו לפני כמה חודשים. עכשיו אם צריך לקחת שירים יותר טובים שעולים יותר אז הוא אומר קח מה שאתה רוצה, אין לו גבולות. הוא כמו אבא בשבילי. אם אני מרים עליו את הקול אני מתנצל. מה יהיה הלאה? יהיה בסדר. אנחנו מחפשים חומרים, עובדים באולפנים. התחלתי לכתוב שירים משל עצמי גם".

-יש לך הופעות?
:יש לי ברוך השם. יש לי ועדי עובדים, חתונות, בקרוב זאפה. אין לי בעיה לשיר בכל מקום. אין לי בעיה לשיר במקום שכוח אל ולהרגיש עם 15 אנשים כמו קיסריה. מהחיבור עם קהל חם של עם ישראל אני מקבל חיוכים ופרגונים. כשמבקשים להצטלם איתי תמונות אני נענה ברצון. אני מופיע בכל מקום, לא משנה לי קיסריה או מועדון, איפה שאפשר אני מופיע אין לי בעיה".

-יש לך חברה עכשיו?
"עכשיו לא. אין לי זמן לזה כי אני מנסה לפתח את הקריירה. אני רץ לפגישות, אולפנים, הקלטות, ויש גם חברים. כרגע אני פחות בנוי לקשר רציני ומאמין שכאשר האחת תגיע היא תגיע".

לירון רמתי – כשאת בוכה (תמונת AVI: נעם יוסף)
"היא אמרה שהיא פרודה. אמרתי לה עד כאן. אם את לא גרושה ברבנות אני לא רוצה כלום" | תמונת AVI: נעם יוסף

-מעריצות מציקות לך?
"כן, כמו לעוד הרבה זמרים. יש בחורות שכן באות לך טוב, וכיף שהן יבואו, לדבר איתן, לשבת איתן. לפני שבועיים מישהי באה להופעה באילת ורצתה אותי. פתאום היא אמרה שהבעל בבית. שאלתי 'מה, מה את אומרת?', והיא אמרה שהיא פרודה. אמרתי לה 'עד כאן. אם את לא גרושה ברבנות אני לא רוצה כלום'. אני לא צריך לקבל מכות על הראש מאלוהים. יש מלא פניות לכל מי שמפורסם זה ככה עובד, זה החיים אין מה לעשות".

-אתה בודק להן תעודות זהות?
"עכשיו כן. תראה עכשיו זה התקופה שיש הרבה אנשים שמנסים לקלקל סתם, וחבל. יש הרגשה לא נעימה. אבל אני בכלל אוהב בנות 30 פלוס, בוגרות טיפה. אני לא אקח מישהי שאין לי על מה לדבר איתה. אני בן 34 ובעיני גיל 20 זה ילדות. אני לא כזה מתחבר לגיל 20 פלוס. אני אוהב בנות 37-38, קצת יותר גדולות ממני".

-אני חייב לשאול אותך על אייל גולן.
"הוא זמר ענק שהערצתי אותו בילדות. וכשהכרתי אותו כאדם ראיתי כמה הוא אדם מדהים. לצערי יש כאלה שמנסים להרוס. ברוך השם התיק שלו נסגר ומעכשיו שיסתכל רק קדימה. הוא בסך הכל בן אדם טוב. אני מתעסק בעניינים שלי ויש לי מספיק צרות על הראש משלי. הכל יהיה בסדר אני מאמין".

-איזה צרות יש לך?
"חסר צרות? אני רוצה לשמוע שירים והדיסק באוטו התקלקל לי, הנה גם צרה. אתה נוסע מעיר לעיר, יש פנצ'ר. יש ברוך השם צרות, אבל טובות, לא כאלה שאי אפשר לחיות איתן, צרות שיש לכל אחד שהוא נורמטיבי".