פאר טסי השקה (צילום: שרון רביבו)
זמר עם קול גדול. פאר טסי | צילום: שרון רביבו

הזמר והיוצר פאר טסי השיק אתמול את אלבום הבכורה שלו הנושא את שמו, באירוע מתוקשר שהתקיים במועדון רידינג 3 בנמל תל אביב. אייל גולן, ליאור נרקיס, דודו אהרון, רגב הוד, לירון רמתי, איציק שמלי וכוכבי מוזיקה נוספים הגיעו למקום לכבד את טסי באירוע ההשקה שלו.

לצדם בלט המפיק המוזיקלי יעקב למאי, המלווה את טסי כמעין "מנטור" כבר כמה שנים, ודמויות מפתח נוספות בעולם המוזיקה - שדרן הרדיו ירון אילן, וכן מפיקים מוזיקליים, מעבדים, מוזיקאים, מפיקי אמנים, מנהלים, אמרגנים ואנשי יחסי ציבור, כולם הצטופפו ברידינג בהזמנתה של שרית פרנקו ("שרית הפקות"), שמנהלת את טסי.

פאר טסי, שאין עוררין על היכולות הווקאליות הגבוהות שלו, ביצע על הבמה ממיטב שירי האלבום, ביניהם "סליחה", הלהיט "דפיקות הלב" (שמוכר מהשורה בפזמון "שותה רק וויסקי"), "החיים לימדוני" - אותו הקדיש טסי לאייל גולן, לו כתב טסי את השירים "הלב על השולחן" ו"מתפלל", "בחלומות שלי", "הכל יכול" (הקאבר לשיר הפרודי של "הבליינים") ועוד.

פאר טסי השקה (צילום: שרון רביבו)
פאר טסי ואילנה ראדה, אמה של תאיר ראדה ז"ל, בהשראתה נכתב השיר "תחזרי" | צילום: שרון רביבו

רגע השיא באירוע נרשם כאשר טסי ביצע את השיר "תחזרי", איתו זכה בשנה שעברה ב"פסטיבל הזמר והפזמון", שיר שנכתב לזכרה של הילדה תאיר ראדה מקצרין, שנרצחה בשנת 2006. לבמה עלתה אילנה ראדה, אמה של תאיר ז"ל, כדי להודות לטסי ולחבק אותו.

לאחר שהסתיים אירוע ההשקה נשאר טסי במועדון הרידינג להופעה מיוחדת מול קהל של מאות מעריצים, שהתקיימה בהמשך הערב.

פאר טסי: "באלבום של אייל גולן יש עוד שיר שלי"

בראיון ל-mako חשף פאר טסי שהאלבום החדש של אייל גולן צפוי לכלול לפחות עוד שיר אחד אותו יצר. גולן כבר הקליט את השיר, ששמו עדיין לא הוחלט. "זה שיר מדהים שנכתב מהנפש שלי", אומר טסי. "אם הוא טוב כמו 'מתפלל' ו'הלב על השולחן', שאחרים יגידו. כל השירים שאני יוצר עבור אייל מבחינתי הם מיוחדים".

פאר טסי השקה (צילום: שרון רביבו)
"אני כבר כותב את האלבום הבא". פאר טסי | צילום: שרון רביבו

על המופע שלו מוסיף פאר טסי: "אני חש התרגשות עצומה כשאני עומד ושר מול קולגות, מול חברים, שחלק גדלתי עליהם, חלק חברים שלי היום, ואנשי תעשיית המוזיקה והבידור. זה די מלחיץ, אבל עבר לי מהר, היתה הופעה מדהמה, כיף, ואני מחכה לקהל שיבוא לצפות במופע האמיתי, כי רק הוא יוכל להוציא ממני באמת את הכל. אני מסופק מאוד מהאירוע הזה, מהאלבום, מהמופע, חיכיתי הרבה שנים לרגע הזה".

-אתה מרגיש שונה מהזמר שהיית כשהתחלת לעבוד על האלבום?
"הכל משתדרג לאט לאט. אני חושב שדברים מגיעים מתי שהם צריכים להגיע. היום אני בטוח בעצמי, למדתי דברים תוך כדי. מה שקורה עכשיו הגיע לי בזמן שאני גם יכול להכיל את זה ולעשות את הדברים בצורה הכי טובה".

-אתה מבין היום את ההבדל בין מישהו שחולם להיות זמר, לבין מי שנהיה זמר ועכשיו צריך לדאוג לקריירה?
"אני אגיד לך את זה עכשיו פעם ראשונה, כי עוד לא שאלו אותי את זה - החומרים שאני אוציא בקרוב יפתיעו עוד יותר. ואני חמוש היטב. אני בשלב שיש לי המון חומרים שמחכים כבר לצאת. אני מחכה לטיימינג הנכון ולהוציא אותם כמו שצריך. אני בונה פה קריירה. לא בונה פה זמר של אלבום אחד. אני רוצה להגיע לעשרה ועשרים. אני מסתכל על הזמרים הגדולים, אני לומד מהם ורוצה להיות כמוהם, בדרך, בקריירה".

פאר טסי השקה (צילום: שרון רביבו)
"יש לי מחרוזת עם שירים של שלושת הגדולים שלי - ישי, זוהר ואייל". פאר טסי | צילום: שרון רביבו

-מה אתה יודע על עצמך היום שגורם לקהל להתאהב בך?
"בחירת השירים, האישיות שלי, מה שמדברים עלי בםייסבוק ובעוד מקומות. קלטו אותי כבר. אני רוצה לשדר להם את המשפט שאיתו מתחיל ונגמר השיר שלי 'דפיקות הלב': 'כל החיים לרקוד ורק לשמוח, מה יש בזה? שמחה ואהבה'. זה המוטו. אני רוצה שישמחו ויתרגשו בהופעות שלי, אני גם שר בלדות מרגשות, עובר לקצבי, שגם שם אפשר לעשות חומרים שירגשו וידברו חוץ מאשר יעשו שמח וטוב על הלב. לא אכפת לי סדר השירים, כל אחד מהם לגופו, אני לא עושה מהם מחרוזות. יש לי מחרוזת של קאברים, שמורכבת משלושת הגדולים שלי - 'אחת ויחידה' של ישי לוי, 'לב של גבר' של אייל גולן ו'אח, אלוהיי' של זוהר ארגוב, שיר שהוא הפייבוריט שלי בחיים, מלווה אותי כל החיים, אני שר אותו תמיד מתי שאני יכול וחולם לכתוב אחד כזה".

-ואיך זה יעבוד?
"שמע, הקהל הוא זה שקובע ומחליט בסופו של דבר. להופיע ברידינג מול 600 איש שקנו כרטיס לראות אותך זה אומר את הכל - שהקהל מתחבר אלי בשנה האחרונה".

-מה תגיד לאלה שיטענו שעם השיר "תחזרי" אתה "רוכב" על הטרגדיה של תאיר ראדה ז"ל?
"יהיו תמיד כאלה שיוכלו להגיד מה שהם רוצים. אני עם האמת שלי וזה מה שמנצח בסופו של דבר. רק אחרי שהשיר זכה בפסטיבל הזמר והפזמון, הרגשתי שאני יכול לחשוף שיצרתי את השיר יחד עם דודו מתנה בהשראת הסיפור של תאיר ראדה ז"ל. היום הזמנתי את אילנה ראדה, אמא שלה, אבל בכלל לא ידעתי אם היא תבוא ושהיא באה. היא התרגשה מאוד ועלתה לבמה לחבק אותי, הכל ספונטני, אין פה מהלכים שאני עושה כדי לקדם את עצמי. אני עושה את מה שאני יודע לעשות, ומפה אם הקדוש ברוך הוא איתי, אז רק להתפתח, לעלות ולגדול".

צפו בקטעים נבחרים מההשקה:

דפיקות הלב


החיים לימדוני


כמו שיכור


הכל יכול


תחזרי


בחלומות שלי (חלקי)