אושרית מלכה (צילום: אלוני מור)
"אני דואגת שיהיה על מה להסתכל". אושרית מלכה | צילום: אלוני מור

אושרית מלכה, יוצאת התוכנית "אייל גולן קורא לך", מוציאה את השיר "השגחה עליונה", שכתב דורון מדלי והלחין יוני רועה, עם עיבוד והפקה מוזיקלית של שי (שיקו) חייק. זהו סינגל שלישי רשמי למלכה אחרי "אמא שלך" ו"אהבת אותי", שהיו יוצאי דופן בנוף המוזיקה המזרחית ועוררו עניין רב.

בראיון מיוחד ל-mako סיפרה אושרית מלכה את סיפור חייה - האח והגיס שאיבדה בתאונת דרכים, הבריחה לאילת, הגירושין מבעלה, הירידה של עשרות קילוגרמים במשקל, אמהות חד-הורית, השיר על הבגידה, הבחירה להישאר לבד והרצון לפרוץ לקהל רחב, לא רק של מוזיקה מזרחית.

"השיר 'השגחה עליונה' נוצר בתוכנית של 'אייל גולן קורא לך', ואם מחשיבים את הדואט שלי עם אופיר כהן 'נברח לאילת', שעבר את מליון הצפיות ביו טיוב, אז הוא למעשה סינגל רביעי שלי", אומרת אושרית מלכה. "שרנו אותי חמש מתמודדות בגמר השבועי. כתב אותו דורון מדלי והלחין יוני רועה במיוחד לתוכנית. אני מרגישה שהזדהיתי איתו לכן הוצאתי אותו באופן רשמי. לקח לנו שנה וחצי לקבל אישורים עליו. הייתי המתמודדת שנתנה את הביצוע הכי דומיננטי, לכן היוצרים נתנו לי אותו. השיר מדבר על השגחה עליונה, שככה הרגשתי כל התוכנית. היתה עונה חזקה וזכורה לכולם".

-את מגדירה את עצמך מסורתית?
"מאוד. אני שומרת שבת וחגים, לא עובדת. אצלי שבת זה כמו יום כיפור. אני לא באה ממקום של דת אלא של מסורת. אני אדם מאמין. אני לא לובשת חצאיות ולבוש צנוע, אלא מה שנוח לי ומרגיש לי ומה שבא לי. אני אדם עם אמונה חזקה בבורא עולם".

-מרגישה שההוא למעלה משגיח עליך?
"בטח, אין לי ספק. אני חייבת להאמין ככה. אני מרגישה שהוא שומר ומשגיח עלי ויש לי ממה להישמר, כל מיני פורענויות המתרגשות עלי, זה חלק מתפילת הדרך".

-אבל על הבמה את לבושה כזמרת חילונית.
"אם אני לבושה פרובוקטיבית מדי לא אשיר את השיר הזה. זה פאתטי. אני משתדלת להתלבש בצורה הולמת. אני זמרת, לא רקדנית ולא דוגמנית. אני אמורה להיות יפה לעין לקהל, אבל לא חשופה. הקהל אוהב לראות משהו יפה, אבל אני לא אמורה למכור את הגוף שלי, אלא את הקול שלי. אני באה כמשהו קודם כל ווקאלי לא פיזי. לכן עברתי שינוי תדמית מבחינת מראה ומשקל. זה מחייב אותי. זה גם סוג של השגחה".

אושרית מלכה פרומו (צילום: אלוני מור)
"מאז התוכנית ירדתי 30 קילו, בסך הכל 48 קילוגרם". אושרית מלכה | צילום: אלוני מור

-אבל עדיין יש על מה להסתכל.
"תמיד. אני דואגת שיהיה על מה. אתה מוכר משהו. אחרי הדיאטה יצאה ממני בחורה סקסית, אבל זו הרגשה שלי מול עצמי. כבר כמעט לא מזהים אותי בגלל הדיאטה. כשיצאתי מהתוכנית ידעו. היום זה אותו קול, אבל הרבה יותר מלוטש ומקצועי. במראה אני חושבת שזה לא פחות חשוב".

-כמה ירדת?
"ירדתי 48 בשנתיים וקצת. מאז התוכנית שנה וחצי ירדתי 30".

-איך ההופעת?
עובדים בהמון חתונות, אירועים, בר מצוות, נכנסת לקטע של ועדי עובדים. בשבילי לשמח חתן וכלה זה יותר מרגש מועד עובדים, אבל בכלל לשמח קהל זה הסיפוק הכי גדול".

-מה הצעד הבא שלך?
"אנחנו לקראת סיום אלבום. יש שמונה שירים כבר מוכנים. לדעתי הוא מגוון. יש שם שיר שהוא פחות בסגנון שלי אלא בוסה נובה, יותר מחוייך. כל שיר על משהו אחר ובכל שיר אני מביאה את עצמי בסגנונות שונים. בהתחלה אמרו שאני זמרת 'טורקיה כבדה', אבל אני צריכה להיות טובה ולהביא את עצמי בכל סגנון. אני מחוברת מאוד לשני שירים, שזה 'לברוח לאילת' עם אופיר כהן ו'השגחה עליונה'. יש לי מנהל נהדר, יובל ניסני, ואנחנו רוצה להשאיר טעם טוב ולהפתיע. יש למה לצפות".

>> ישי לוי: "פסטיבל הפסנתר נפתח גם לזמרים מזרחיים"