אין תמונה
"לא מאמין ביחצנים". נתי לוי

נתי לוי, האח של ישי לוי והדוד של שיר לוי, מוציא שיר חדש בשם "פסגת החיים", אותו כתב והלחין, שהוא למעשה סינגל רביעי לקראת אלבומו הבא, ה-12 במספר, שצפוי לצאת בהמשך השנה ובינתיים אין לו תאריך יציאה קבוע. האלבום יכלול גם את "קוסמת" ו"הכוכבת", שני הדואטים האחרונים שהוציא לוי יחד עם פיני חדד, שותפו הקבוע לדואטים, ששר איתו להיטים כמו "ילדה רעה", "אוהב אבל מציאותי", "דובדבן וקצפת", "איתך מרגיש לבד" ו"צמא לאהבה".

בניגוד לאחיו ישי לוי ולשאר כוכבי המוזיקה הים תיכונית, שומר נתי לוי בשנים האחרונות על פרופיל תקשורתי נמוך במיוחד. הוא לא מתראיין, כמעט ולא מופיע בטלוויזיה (פרט לגיחות המתבקשות לאולפן השקוף של ערוץ 24) ולא דוחף את עצמו בעזרת יחסי ציבור. "אני בינתיים לבד עובד לבד לגמרי, בלי חברת תקליטים או מנהל או יחסי ציבור, כי אני לא מאמין ביחצ"נים ובשטויות האלה", אומר לוי. "אני מאמין בשירים טובים וכשיגיע הזמן להוציא את הדיסק אתחבר לחברת תרליטים שאני אבחר אותה".

-מה שלומך בימים אלה?
"הכל נפלא. אני מבין למה אתה שואל, כי כשזמר לא בכותרות אומרים אולי הוא מסכן ועצוב לו, אבל ברחוב אני תמיד בכותרות. כבר יותר מ-20 שנה, מאז שהתחלתי בשנת 88', אני ברחוב 'נתי לוי', ולא עוזבים אותי. כבר שנתיים אני לא עושה כלום. נשבע לך, לא עושה כלום, חוץ מלהופיע בהופעות סגורות של אירועים וועדי עובדים, ועדיין מזהים אותי ואוהבים אותי ברחוב. אני כבר לא מופיע במועדונים, רק באירועים פרטיים, וברוך השם הכל טוב".

"אם הייתי מנהל של רדיו הייתי מערבב הכל יחד ולא מקטלג בגטאות"

-שר בהופעה את כל הלהיטים?
"מבצע את כל הלהיטים מפעם, 'ילדה רעה' כמובן ו'סוכר' ו'אנא אלי', והדואטים שלי עם פיני חדד, וגם קאברים לזוהר ארגוב בקטע של נוסטלגיה. מה שמבקשים אני שר".

-מה דעתך על פריחת הז'אנר הים תיכוני?
"הגיע הזמן. רוב הקהל במדינה הוא מזרחי וזו המוזיקה שהוא אוהב. זו האמת, אין מה לעשות, תמיד רוב הקהל אהב מזרחית. אבל אני נגד אפלייה. אם הייתי מנהל של רדיו הייתי מערבב הכל יחד ולא מקטלג בגטאות, שזה מזכיר לי מילים לא נעימות מפולין. מוזיקה זה מוזיקה וכמו שחיים יחד בשכנות באותה שכונה, באותו רחוב, באותו בניין אשכנזים ומזרחים - ככה צריך לערבב גם את השירים ברדיו, לא שעה של זה ושעה של זה. שיהיה מעוררב כמו מדינת ישראל".

"הקהל שלי לוחץ על היכל התרבות"

-תופיע בהיכל התרבות או קיסריה?
"הקהל שלי לוחץ בכיוון ואחרי שייצא האלבום הזה אולי אערוך מופע גדול בהיכל התרבות שיציין 20 שנות קריירה עם כל הלהיטים. זו גם תהיה ההזדמנות לארח את פיני חדד ואת אחי ישי ואת האחיין שלי שיר, שהוא זמר מצוין, מוכשר ביותר ואני מאמין שהוא יצליח. יש לו גם לוק והוא גם יודע לבצע. אם אלוהים יחליט לתת לו גז - יהיה לו גז".

-אם כבר אלוהים, כמי שהתקרב לדת, מה דעתך על אלבומי הפיוטים והתפילות?
"נגעת בנקודה. תמיד חשבתי שהעולם יחפש רוחניות, כי אנשים נמאס להם משירי אהבה סתמיים וטפשיים, הם מחפשים את התכל'ס, את הלב ורוחניות זה דבר שלא נגמר. בשירי אהבה השירים לעוסים, פשוטים. שירי אלוקות זה משהו שכולם מחפשים. עשיתי את הפיוט של השבת 'שלום עליכם' והשאיפה שלי כאדם מאמין היא לשיר שירים רק אלוקיים. אני זמר לכל העןם כי אני אוהב לשיר וזו גם עבודה שלי, אבל השאיפה היא רק לשיר תפילות".

>> דודו אהרון בקליפ החדש "כסף ואלכוהול"; ג'ולייטה בשיר חדש: "יהיה טוב"