אושרית מלכה (צילום: אלוני מור)
"אני צריכה להיות בטופ של הז'אנר המזרחי היום". אושרית מלכה | צילום: אלוני מור

יותר משנה וחצי אחרי שהגיעה לגמר העונה הראשונה של "אייל גולן קורא לך", ונדמה שהקריירה של הזמרת אושרית מלכה - תקועה. אלבום הבכורה שלה, שהיה מיועד לצאת הקיץ, בחודש יולי, טרם ראה אור, ומזמרת שהפוטנציאל שלה הוא שתיים-שלוש הופעות בערב, היא התדרדרה לשתיים-שלוש הופעות בשבוע.

אושרית מלכה נחשבה עד לא מזמן לכוח עולה במוזיקה המזרחית. מעבר לכך שזכתה לחשיפה בתוכנית, ששודרה בערוץ 24, היא פעלה חזק בשטח עוד הרבה קודם, חרשה מועדונים בלילות, צברה מעריצים. כמות הקהל שלה מוערכת בעשרות אלפי אוהדים ברחבי הארץ. היא הוציאה עד כה שבעה סינגלים לקראת אלבום בכורה - האחרון שבהם, "תקשיבו טוב", זכה לקליפ מבוקש.

כמו כן קיבלה מלכה חשיפה תקשורתית בעקבות דיאטה חריפה, במהלכה הורידה ממשקלה כ-50 קילוגרמים, ואחר כך אף עברה ניתוח להגדלת החזה. כל זאת בזמן שהיא אם חד-הורית שמגדלת לבד ילדה, אחרי שעברה טרגדיה משפחתית וגירושין. במקביל לכך נקלעה לסדרת הטרדות טלפוניות, עליהן הגישה תלונה במשטרה.

"הקריירה שלי היא כישלון"

אבל כל אלה לא עזרו לאושרית מלכה להמריא, וכיום הקריירה שלה מדשדשת. את האשם היא תולה במנהל האישי שלה, יובל ניסני, שבעבר ניהל את הקריירה של ליאור נרקיס, וכיום הוא גם אחד הבוסים של ערוץ הטלוויזיה המזרחי 25. לדברי מלכה ניסני משקיע הרבה יותר בערוץ מאשר בה, ולכן היא נמצאת איתו בחילוקי דעות בעיתיים. כמו כן, כך נודע ל-mako, התגלע סכסוך בין המשקיע זאב יונה, שהשקיע בקריירה של אושרית מלכה עד כה כרבע מליון שקלים, לבין המנהל יובל ניסני. מקורבים ליונה טוענים שהוא דורש לדעת מה נעשה עם הכסף שהשקיע.

אושרית מלכה (צילום: אלוני מור)
"ניסני משקיע בערוץ 25 ואותי הוא מזניח". אושרית מלכה | צילום: אלוני מור

-אושרית מלכה, מה מצבך?
"מצבי הוא שאני בחילוקי דעות גדולים עם המנהל האישי שלי יובל ניסני. תשמע, הקריירה שלי היא כישלון. היא לא ממריאה, וזה הכל עניין של ניהול והכוונה. הוצאתי שבעה סינגלים, אלבום הבכורה שלי היה אמור לצאת ביולי, ולא יצא עד היום. למה הוא לא יצא? לא יודעת. ליובל ניסני פתרונים. אני מופיעה 2-3 הופעות בשבוע".

-בזמן שהפוטנציאל שלך הוא 2-3 הופעות בערב?
"יכול להיות. אני מופיעה קצת בחתונות ומועדונים. אני רק רוצה לשמח את עם ישראל, לשמח חתן וכלה, ויכולה להופיע בעוד אירועים, אולי ועדי עובדים. עם כמות הקהל שיש לי הייתי צריכה להופיע הרבה יותר, הייתי צריכה להיות היום במצב שאני כל הזמן רצה מהופעה להופעה, אבל ניסני לא סוגר לי הופעות. במקום זה אני צריכה לסגור לעצמי הופעות, במועדונים שמנהלים אותם אנשים שנהיו חברים שלי".

-למה יובל ניסני אשם?
"אז מי אשם? איפה הוא ואיפה אני? הוא דואג לי? זה כמו שאני בבאר שבע והוא בחיפה. הוא לא עושה כלום כדי לקדם אותי. הוא דואג לערוץ 25. יופי שאני מופיעה שם בקליפים, מה זה עוזר לי. עוד המון זמרים מופיעים שם בקליפים. הוא צריך לדאוג לי. חוץ מזה שמעתי שהוא מנהל עכשיו עוד זמר. אני מוכשרת, אני יודעת מה אני שווה. הוא לא בנה אותי ו'אייל גולן קורא לך' לא בנתה אותי. אני בניתי את עצמי בקול שלי, בגרון שלי, בעשר אצבעות. איפה כל זה היום? הייתי צריכה להיות היום במקום הרבה יותר גבוה. אני צריכה להיות בליגת-העל, בטופ של הז'אנר המזרחי, לא כמו עכשיו בתחתית".

חוזה לשבע שנים

-על איזה חוזה את חתומה איתו?
"לחמש שנים, עם אופציה לעוד שתיים. עברו שנתיים, נשארו חמש. אני בבעיה מולו. אני בחילוקי דעות קשים איתו. כי יאללה, קדימה, אני צריכה להיות היום במקום אחר לגמרי. אני הזמרת המזרחית הצעירה שכולם מחפשים. יש את שרית חדד, שגדלתי עליה והיא מדהימה וכבודה במקומה מונח, ואחריה אין היום כלום. כולן נעלמו. כל מי שסומנה כיורשת - התפוגגה. אני צריכה להיות הבאה בתור, אבל הניהול שלי הוא כישלון אחד גדול. מבחירת שירים לא נכונה, דרך הופעות ועד האלבום".

-מה זאת אומרת בחירת שירים לא נכונה?
"ניסינו לעשות שירים עם עומק ורגש. די, חלאס, זה לא עובד. כל הלהיטים היום זה שירים מפגרים, שירים דפוקים, חארטות. זה מה שאנשים כנראה אוהבים לשמוע. אז צריך להוציא איזה שניים-שלושה להיטים כאלה 'דפוקים' ולהפוך את המדינה. תפתח רדיו תשמע מה הולך היום, זה מה שאנשים אוהבים לשמוע".

-אז מי יבוא במקום יובל ניסני?
"כרגע אני חתומה על חוזה. צריך לשבת ולדבר. נראה מה יהיה".

-ומה בעניין הרבע מליון שקלים שזאב יונה השקיע בך?
"זה בינו לבין יובל. אני לא מתערבת בענייני הכספים שלהם".

יובל ניסני: "צריך סבלנות, לבנות אמן לוקח זמן"

תגובת יובל ניסני: "אני מאמין בדרך. דברים לוקחים זמן. אין קיצורי דרך. לבנות קריירה זה כמו לבנות בית, עוד בלוק ועוד בלוק. עשינו התקדמות, עוד צעד ועוד. אני מאמין שהדברים אמורים להיפתח להתפרץ החוצה אולי חודש חודשיים שנה שנתיים עוד קצת מאמץ. סיימנו את הדיסק. צריך להוציא אותו החוצה לעשות השקה, ועוד דברים. צריך סבלנות לכל דבר. ההצלחה אבות רבים לה ,הכישלון יתום. אני בערוץ 25 מנהל ושותף, אבל אין קשר בין זה לזה. לגבי זאב יונה, הוא סוכן ביטוח שאני הכרתי לו את התחום. משך שנים הוא רצה להשקיע בזמרים. ראינו את אושרית בטלוויזיה והחלטנו ללכת עליה. הוא השקיע הכל, הוא שם את הכסף, אני לא נגעתי. הדוחות אצלו, זה כסף שלו,ף אני לא נגעתי בשקל. לדעתו הוא השקיע 250 אלף שקל ורואה שהעגלה עוד לא התרוממה, וזהו זה מה שהיה עד עכשיו".

תגובת זאב יונה: "אני בחילוקי דעות עם יובל ניסני, אבל אני לא מגיב לגבי עניינים של כסף. מה שמעניין אותי זה ההצלחה של אושרית מלכה".