ישי לוי הנגר (צילום: שרון רביבו)
"אני לא צריך ליחצן את ההופעה במחאה". ישי לוי | צילום: שרון רביבו

הזמרים ישי לוי וליאור נרקיס זועמים על התוכנית "ערב טוב" בהגשת גיא פינס, בה עסקו בשאלת אי הופעתם של כוכבי הז'אנר הים תיכוני בעצרות המחאה החברתיות השונות. בתוכנית נאמר: "רובם המכריע של האמנים הים תיכוניים קיבל פניות ממטה המאבק, אבל לכולם היו תירוצים ותגובות מסוגננות". עוד נאמר: "יש לציין כי דווקא שלומי שבת, מותיקי הז'אנר, היה הראשון והיחיד שהופיע, וזה קרה בעצרת לפני שבועיים". בהמשך הוסיפו בתוכנית: "גורם מקורב לז'אנר הים תיכוני אמר כי ממש כמו בדבריה של מרגול - חלק מהזמרים חשים שמדובר במהפכה אשכנזית ולכן לא מופיעים בה".

ישי לוי, שהופיע בעצרת שנערכה באשדוד בשבוע שעבר, אומר הערב בתגובה ל-mako: "בתור אזרח ישראלי, הייתי גאה ושמחתי על האפשרות שניתנה לי לקחת חלק ולתמוך בדבר חשוב כל כך".

"כזמר, נדהמתי לגלות שאני צריך 'ליחצ"ן' את חלקי על מנת שלא יתקפו את אמני הז'אנר. לא נעשה בדק בית ראוי ומדויק. מנסים לעורר פילוג בימים של התאחדות. צר לי על כך מאוד".

ליאור נרקיס: הייתי בצפון, הטלפון משיר נוסצקי הגיע ממש לפני כניסת שבת

ליאור נרקיס נוקיה (צילום: שרון רביבו)
"רציתי להופיע ברוטשילד והמשטרה לא נתנה לי". ליאור נרקיס | צילום: שרון רביבו

גם ליאור נרקיס זועם על הפרסום בתוכנית "ערב טוב" עם גיא פינס. על נרקיס נאמר אצל פינס: "ליאור נרקיס היה אמור להופיע בעצרת אמש בירושלים, אבל ברגע האחרון טען שיש לו אירוע אחר שנקבע מראש. להקת אתניקס הוקפצה במקומו. מנהל יחסי הציבור של נרקיס אמר לנו: 'לא קבעו עם ליאור מועד סופי להופעה ולכן צצה בעיה".

ואילו הערב מציין ליאור נרקיס באמצעות דוברו כי את הטלפון משיר נוסצקי (שעדיין מארגנת וסוגרת את האמנים להופעות בעצרות המחאה), עם הבקשה להופיע במוצאי שבת בעצרת בירושלים, הוא קיבל ביום שישי בשעות אחר הצהרים המאוחרות, מעט לפני כניסת השבת. לדבריו היה זה מאוחר מדי מכדי לבטל את כל התוכניות שהיו לו בצפון ולהגיע לעצרת בירושלים במוצאי שבת.

מנהל יחסי הציבור של ליאור נרקיס, עוז בן דוד, אף מפרט בדיוק מה עשה הזמר בצפון: "ליאור הופיע ביום חמישי האחרון במלון בטבריה, משם המשיך בשישי להילולה בקבר צדיק בצפון ובמוצאי שבת הופיע באירוע פרטי - מסיבת יום הולדת, שגם היא התקיימה בצפון הארץ. הוא היה בצפון כל סוף השבוע ולכן לא הצליח להגיע".

"לכל יפי הנפש - אל תעשו פילוג דוחה של אשכנזים ומזרחיים"

ליאור נרקיס מסר בתגובה לפרסום ב"ערב טוב" עם גיא פינס: "בניגוד לפרסומים בתקשורת שהאמנים המזרחיים לא הופיעו במחאה ברצוני להביע שוב את תמיכתי במאבק הצודק!".

"ברצוני להזכיר שהסכמנו להופיע עוד בתחילת המחאה ברחוב רוטשילד בתל אביב, ואכן החלנו בהקמת במה. משטרת ישראל דרשה שלא לקיים את המופע, כולל שיחה אישית שלי עם קצין בכיר במשטרת ת"א שביקש ממני לא לקיים את המופע. בכל אופן הגעתי למאהלים לחזק את ידי המפגינים.

"אז לכל יפי הנפש שמפרסמים שאנחנו לא תומכים במאבק או שאנחנו מרוויחים מספיק עד שזה לא מעניין אותנו - אז כדאי שתבדקו ולא תעשו פילוג דוחה של אשכנזים ומזרחיים".

ממערכת התוכנית של גיא פינס ומערוץ 10 טרם התקבלה תגובה.

>> "אייל גולן לא הוזמן" - איפה היו הכוכבים הים תיכוניים