הפרשה המשפטית-פלילית שזכתה לכינוי "פרשת מרגול" הזיזה את הפוקוס מהיותה של מרגלית צנעני ("מרגול") קודם כל זמרת. אומנם מרגול היא נמצאת במעצר בית עד פתיחת משפטה בעוד כחודשיים, אבל היא גם מוציאה כעת שיר חדש בשם "ילד" (מילים: אבי אוחיון, לחן: אסף צרויה, עיבוד והפקה: נדב ביטון).

השיר יוצא כסינגל נוסף מאלבום חדש של צנעני, שצפוי לצאת בהמשך השנה, ושאליו היא ממשיכה לאסוף שירים הימים אלה. כמו כן עשוי האלבום לכלול את הסינגלים שמרגול הוציאה בשנה האחרונה כמו "מקצב במרוקאית", "למחוק את הזמן" ו"הלילה" מהתוכנית "זמר חתונות".

השיר "ילד" הוקלט לפני כארבעה חודשים, לפני שהתפוצצה הפרשה. מילות השיר מדברות על קשר בין אמא לילד באופן כללי, ללא התבססות על מקרה ספציפי, ועם זאת מדובר בטקסט פשוט אבל חזק, שנפתח במשפט: "ילד אל תבכה, קח אויר, ת'נגב את הדמעות, אמא כאן בשבילך / רק איתך, היא אוהבת אותך, היא תמיד לצדך".

אסף לביא צנעני: "אולי אמא שלי תצטלם לקליפ אבל רק בקטנה"

בנה של מרגול, אסף לביא צנעני, מתייחס בראיון מיוחד לשיר החדש ואומר: "אם אתה מחפש סנטימנטים בשיר הזה אתה לא תמצא, כי השיר הזה נכתב והופק הרבה הרבה לפני כל הפרשה הזאת. הוא מדבר, וכל אחד יכול לפרש את זה איך שהוא רוצה, אתה יודע. ברור שאני מרגיש, אני מרגיש איזה משהו, אבל זה לא נכתב והופק ונוצר בשביל המטרה הזאת".

בשבועיים האחרונים הצטלם קליפ לשיר. מרגול רשאית לצאת מביתה שלוש פעמים בשבוע, בכל פעם לשלוש שעות. בנה אסף שמפיק את הקליפ, עוד לא בטוח שהיא תיקח בו חלק: "אמא שלי, אם היא תשתתף, היא תשתתף ממש בקטנה. אם היא תהיה זה יקרה ממש בכמה שוטים קלים".

-איך היא מרגישה?
"תשאל אותה אני לא יודע. אני הבן שלה אבל אני לא דובר שלה".

>> קלרה סבג מ"כוכב נולד" בשיר הבכורה "אל תלך"