שקד קוממי (צילום: עידו איז'ק)
" יקנאו בי? אני לא בטוח שיקנאו בי. אני מפרגן לכולם". שקד קוממי | צילום: עידו איז'ק

הזמר שקד קוממי, בן 22, מראש העין, הוציא עד היום שישה סינגלים רשמיים, אבל כבר עכשיו, עוד בטרם ראה אור אלבום הבכורה המקורי הראשון שלו, הוא מכריז על מהלך שעוקף זמרים רבים אחרים בז'אנר הים תיכוני, ויוצא למופע משלו, עם עשרה נגנים, עיבודים מוזיקליים מיוחדים וחשוב מהכל - קופות פתוחות, כלומר הופעות בהן הקהל קונה כרטיס להופעה.

ההשקה תתקיים ב-20 במאי במועדון הרידינג 3 בנמל תל אביב, שיכול להכיל כמה מאות צופים, והפך בשנתיים האחרונות לנמל-הבית של אמנים ותיקים וחשובים במוזיקה המזרחית, כמו חיים משה, וידע הופעות של זמרים כמו דודו אהרון, ליאור נרקיס, עופר לוי, זהבה בן ומרגול, ה"פרויקט של רביבו", ישי ושיר לוי, רגב הוד ועוד.

עוקף עשרות זמרים

בכך, למעשה, עוקף שקד קוממי מלמעלה עשרות זמרים שהחלו את הקריירה לפניו, הוציאו אלבומים (לפעמים שניים, שלושה ויותר), כיכבו בתוכניות ריאליטי מוזיקליות וגרפו מליוני צפיות ביו טיוב. לא רע בכלל עבור זמר שהסינגל הרשמי הראשון שלו יצא לפני פחות משנה וחצי, ויש שיאמרו מהלך שמזכיר את דודו אהרון, שלפני חמש שנים פתח קופה בהיכל התרבות בתל אביב עם אלבום שני.

דודו אהרון בהיכל התרבות (צילום: ערן בן עמי)
"אני חייב לו המון". דודו אהרון | צילום: ערן בן עמי

ההשוואה לדודו אהרון אינה סתמית. אהרון וקוממי הולכים דרך יחד, עוד מפני שבע שנים, כאשר שרו דואט בתוכנית "מנטה" בערוץ 24. דודו אהרון היה זה ששידך בין שקד קוממי לבין מנהליו, יואב ואלון צדוק, שניהלו את רגב הוד. לאחרונה אירח אהרון את קוממי בהופעה באילת, וגם בתוכנית "עושים שמח עם ירון אילן" בערוץ 24, שהוקדשה לדודו אהרון.

"אני רוצה לפרגן לדודו אהרון, שעושה בשבילי המון, מייעץ לי ומראה לי את הדרך, ומפרגן לי בכל הזדמנות. אני חייב לו תודה ענקית", אומר שקד קוממי בראיון מיוחד ל-mako. "חשוב לי אבל שיבינו שאני לא בא משום מקום. לפני שהוצאתי סינגל ראשון הוציא אלבום חפלה של קאברים שחילקנו אותו בכל חור אפשרי. דרך הקאברים האלה דודו חיבר אותי למנהלים שלי. יואב ואלון ניהלו בעבר הרבה אמנים מוכרים, ועבדו בחברות של הפקות. הם היו בקשר עם דודו וחיפשו להחתים זמר. הוא הראה להם קאבר שלי ביו טיוב, נפגשתי איתם והתחלנו לעבוד יחד".

-אתה עוקף הרבה זמרים אחרים שחוששים לפתוח קופה ברידינג.
"אני עושה את זה בביטחון מלא. אני מרגיש בטוח ומוכן ומכין ערב יפה לקהל שלי שיבוא. יקנאו בי? אני לא בטוח שיקנאו בי. אני מפרגן לכולם. שיבואו ויפתחו לפני ואחרי, עיני לא צרה על אף אחד, באמת. אני מעריך זמרים שמנסים לפתוח קופה עוד לפני שהוציאו אלבום בכורה".

-מאיפה הביטחון לפתוח קופה ברידינג?
"לכל זמר ואמן יש חששות, אבל אני מרגיש מוכן. אני עושה דרך, הגעתי מהשטח. הקהל שלי במועדונים ובפייסבוק נותן לי ביטחון. כל הזמן שואלים מתי יש הופעה. בסינגל הקודם עשיתי הפקה במועדון 'הספריה' ואלף איש קנו כרטיסים ובאו לראות אותי, זה כיף. זו הרגשה טובה לעשות הופעה ולספק את הקהל שלך".

-אז מה העניין עם הרידינג?
מבחינתי הרידינג זה לעלות מדרגה. הבמה של הרידינג 3 היא מלכותית בעיני. אני תמיד מסתכל על מקומות גדולים ששמעתי עליהם. הרידינג זה מקום תרבותי, מפואר, כמו היכל התרבות בתל אביב, אז יש בזה ריגוש מיוחד. אני עולה לשם במופע עם עשרה נגנים, בניהול מוזיקלי של רביד קשתי. זה אומר לבוא ולפתוח קופה עם מופע משלי, ולתת לקהל שלי את מה שיש לי. אני יכול לסלול דרך להרבה זמרים שרוצים לפרוץ".

שקד קוממי (צילום: עידו איז'ק)
"הקהל שלי במועדונים ובפייסבוק נותן לי ביטחון. כל הזמן שואלים מתי יש הופעה". שקד קוממי | צילום: עידו איז'ק

-אבל עד היום לא פרצת בגדול. בגלגלצ לא שמעו עליך.
"אני עושה דרך קשה וארוכה שאני מאמין בה. גם כל הגדוליםהתחילו בדרך הקשה. זה שלב שלב. אני לא חשבתי שכל המדינה תדע מי אני תוך שנה. אבל אני כן שואף להגיע לכל בית בישראל, בעזרת השם. עד היום הוצאתי שישה שירים ועל כל שיר אומרים לי שהוא הכי יפה. כל פעם אני מוציא שיר אומרים לי שהוא יותר יפה מהקודם. על האחרון, 'מקווה שטוב לך' שכתבתי והלחנתי, אני מקבל הכי הרבה תגובות וגם את הכי טובות".

-מה יש לך שאין לאחרים?
"אני לא חושב שאני יותר טוב מאחרים. אני עושה את המוזיקה שלי והקו שלי. יש המון צעירים באמת מוכשרים. באמת טובים. אני בא עם הסגנון שלי, האמת שלי, זה מה שאני מביא לקהל שלי וכל אחד עם שלו. מה שמאפיין אותי ומה שאני מביא זה את הקול התימני הצלול, והשפעות של מוזיקה ערבית וטורקית, ניואנסים שגדלתי עליהם, שאני מכניס בתוך הפופ. אולי יש עוד מישהו שעושה את זה, אבל לא שמעתי. יש בחוץ המון זמרים וזה טוב. ולם רוצים להצליח ויש מקום לכולם. המוזיקה זה עולם אינסופי".

-איפה גדלת?
"נולדתי בהוד השרון, ובגיל קטן עברתי עם ההורים לראש העין. כשהתחילו לבנות שכונות חדשות ההורים שלי, ששניהם ממוצא תימני, החליטו לעבור. ראש העין זה מקום שטוב לגור בו, למי שאוהב מוזיקה. כל יום יש פה חפלות, ומפה צברתי ניסיון. זה הארד-קור של חפלות וקריוקי, עיר שיצאו ממנה הרבה זמרים. זה כבוד לגור פה. אני נכנס גם לרשימה הזאתי".

-אתה הזמר היחיד במשפחה?
"כן, אבל אחותי הקטנה מנגנת ואחי הגדול שר בקריוקי. מבחינה מקצועית של ללכת על זה, זה רק אני. בבית שלנו תמיד יש מוזיקה, עם הבישולים של יום שישי, בית מאוד  מוזיקלי. ההורים תומכים בי מהתחלה. אבא תמיד דחף והיה שם בשבילי, עזר ותמך. אמא רצתה שאני אהיה עורך דין ורואה חשבון, כי עשיתי חמש יחידות מתמטיקה, אבל היא מבינה שזה הייעוד שלי. היא מבינה אותי ואני משקיע במוזיקה את כל כולי".

חמש יחידות מתמטיקה

-זמר ים תיכוני עם חמש יחידות מתמטיקה. עוד יגידו שאתה שובר סטיגמות.
"למדתי בתיכון בר-אילן, שצמוד לאוניברסיטה בגבעת שמואל. זה בית ספר שנחשב ממש טוב ובאים ללמוד בו תלמידים מכל הארץ. הייתי קצת חרשן והרחבתי מגמות של ערבית, תקשורת וחברה, וכן, למדתי חמש יחידות מתמטיקה. תמיד רציתי להיות זמר, אבל לא פסחתי על הלימודים והשקעתי. וזה היה מהלך נכון שלא הפריע לי בדרך. אמא שלי קצת מסתלבטת עלי, אבל היא מבינה אותי".

-זוכר את ההופעה הראשונה?
"בבית ספר יסודי, כיתה ה', היה פה פסטיבל של בתי ספר בראש העין. היה צריך לכתוב והלחין שיר שיתקבל בועדה. היו אז שופטים כמו נתי לוי. הגשתי את השיר שכתבתי וזכיתי מקום ראשון. הפרס היה שיט ביאכטה מהמרינה בהרצליה מול חוף הים התיכון. אני זוכר את זה כמו אתמול".

-מה עשית בצבא?
הייתי בבקו"ם תל השומר, קמב"צ בחמ"ל, וניהלתי את לשכת המב"ס. תוך כדי התיכון והצבא גם שרתי. אז החלטתי שאני רוצה להיות זמר. את המוזיקה גיליתי בקריאת תורה בבית כנסת. ידעתי שזה הייעוד שלי. זה מה שתמיד אהבתי וייעדתי לעצמי".

-לא הלכת לתוכנית ריאליטי.
"דירבנו אותי ללכת ל'כוכב נולד' וכל מיני תוכניות, ולא רציתי. בגיל 15 ניגשתי לתוכנית 'מנטה' בערוץ 24 והגעתי לגמר תוך כדי דואט עם דודו אהרון. זו היתה תחרות שזמר מוכר שר עם זמר מתחיל. התקבלתי לאודישנים וציוותו אותנו יחד. דודו יצא אז עם השיר 'יחידה שלי' באותו זמן, היה לו רק שיר אחד, וכבר הוא ינחשב ל'ותיק'. אבל לא הלכתי בהמשך לתוכנית ריאליטי. הלכתי בדרך שלי. ריאליטי זה דבר טוב שעוזר לאנשים להגשים חלומות. אני העדפתי לבוא מלמטה".

-מתי האלבום שלך יוצא?
"אנחנו בשלבים סופיים שלו. רוצים שהוא יכלול שירים שכתבתי והלחנתי. אין לי תאריך מדויק. אני מאמין שהוא ייצא אחרי הקיץ".

-המעריצות שואלות אם יש לך חברה.
"יש. אני במערכת זוגית עם בחורה בת 20. היא מראש העין, כרגע משרתת בשירות לאומי. אני אוהב אותה, מפרגן לה, הכל בסדר".