רן שפיר, חיים משה (צילום: שרון רביבו)
אז מה, אנחנו קרובים? | צילום: שרון רביבו

חיים משה כבש שוב את מועדון הרידינג 3 בנמל תל אביב בחמישי בערב, עם המופע המצליח "אהבנו", הכולל את מיטב הלהיטים הגדולים שלו מכל השנים. זה קרה בפעם ה-16, תוך שנה וחצי, וכדרכו בקודש גם הפעם אירח משה על הבמה זמר לו בחר לפרגן.

הפעם היה זה הזמר רן שפיר, יוצא "כוכב נולד", שביצע עם חיים משה מחרוזת להיטים שכללה את השירים "באו הצלילים", "את נערה" ו"אלייך". מי שחיברה בין השניים היא אשת יחסי הציבור עדי שפירא, שעובדת עם שניהם.

"לא באמת עיכלתי מה קורה, עד שעליתי לבמה", אומר רן שפיר. "ידעתי שכאשר אעלה אני אתרגש, התרגשות טובה, וככה באמת היה, רק בכמה דרגות יותר ממה שציפיתי".

רן שפיר, חיים משה (צילום: שרון רביבו)
כן, איזה מזל שגוצ'י מ"להיות איתה" לא יודע | צילום: שרון רביבו

"חיים חיבק אותי, עשה לי קבלת פנים חמה, והאדרנלין קפץ לשמים. מהרגע הראשון הרגשתי מיד את החום והאהבה מהקהל ואת האוירה המיוחדת שקשה להסביר. היה פשוט כיף. חיים מצליח להביא להופעה אוירת חפלה וביתיות, שזה משהו בלתי רגיל. ללא ספק חוויה בלתי נשכחת עבורי כזמר".

מאותו מחוז בתימן

אלא שהדובדבן שבקצפת הגיע עוד לפני שהמופע התחיל. חיים משה ורן שפיר נפגשו מאחורי הקלעים של מועדון הרידינג 3 לפי שהחלה ההופעה ופתחו בשיחת חולין. תוך כדי השיחה התברר להם שהם קרובי משפחה רחוקים.

מה הקשר ביניהם? פשוט מאוד: האח של סבתא של רן שפיר (מצד אבא), היה נשוי לאחות של אמא של חיים משה. אגב, המשפחות של שניהם הן מאותו מחוז בתימן - מחוז "עאוד".

"כשגילינו שאנחנו קרובים היתה התרגשות גדולה משני הצדדים, גם מצד חיים וגם מהצד שלי ושל אבא שלי שהיה איתי", אומר רן שפיר. "זה בשבילי כבוד והתרגשות לגלות שאני קרוב של חיים משה".

רן שפיר, חיים משה (צילום: שרון רביבו)
למה מה היה עושה? | צילום: שרון רביבו

רן שפיר, חיים משה (צילום: שרון רביבו)
היה מתחיל לדבר על הפחונים בצנעה | צילום: שרון רביבו
רן שפיר, חיים משה (צילום: שרון רביבו)
אז היה מקבל ראסיה ונגמר הסיפור | צילום: שרון רביבו