★ במושבה הוותיקה פרדס חנה כרכור שוכנת מספרה קטנה שהפכה בשנים האחרונות למגנט לזמרים בישראל. ״מי שרוצה לפרוץ ולהיות זמר מפורסם, שיבוא להסתפר אצל חגי. יש שם כישוף שהופך זמרים למפורסמים״. ללא יחסי ציבור הפך חגי חטב את המספרה שלו למוקד עלייה לרגל עבור המון זמרים. פאר טסי, אברהם טל, בניה ברבי, עדן חסון, חנן בן ארי, בועז שרעבי וסגיב כהן הם חלק מהשמות שמונה חגי מלקוחותיו הקבועים. הקליינטים שמגיעים אליו רגילים שפאר טסי או מאור אדרי שרים קריוקי בזמן התספורת שלהם.

מי הזמר הראשון שהגיע אליך?

״פאר טסי. הוא אומר לי כל הזמן 'אם לא אני, מי היה מכיר אותך?', הוא חבר ואח יקר״.

״תמיד אמרתי שהספר הכי טוב בתל אביב נמצא בכלל בפרדס חנה״, מספר טסי, ״יש בידיים שלו סוג של ברכה רוחנית, כל מי שהוא מספר אותו קורה איתו משהו. אני שמח שזה התחיל אצלי, אבל אי אפשר להסביר את זה שכשאתה מגיע אליו, אתה חש בטונות של וייב חיובי, ואני שמח לראות שכמעט כל האמנים בישראל הסתפרו ומסתפרים אצלו. יש עוד הרבה בדרך״. פאר טסי, שהיה הראשון שזיהה את הפוטנציאל, כתב עליו בשיר ״משקה יקר״.

חגי, לכל זמר יש בקשות משלו. מה הכי תפס אותך?

״לא חסר. למשל אברהם טל אוהב מאוד לקשקש על הראש. הוא אוהב לעשות פס על הראש או איקס, הוא זורם״.

אברהם טל סיפר: ״אני מגיע למספרה כמה פעמים בשבוע ולא כי יש לי רעמת שיער, אלא בגלל שזה מקום שכיף להגיע אליו. תמיד תתקבל בחיוך, בצחוק ובעיקר בחברות. כולם שווים במספרה, מהקבצן השכונתי ועד לראש המועצה, כולם מתקבלים בברכה. חגי אחראי לכמה חיבורים מאוד מעניינים בעולם המוזיקה. נראה לי שהיה מנהל חברת תקליטים בגלגול אחר. לפעמים  אני מגיע אליו בערב וסוגר איתו את היום על בירה. קורה שבצהריים, או בכל שעה אחרת, תוך כדי תספורות עולה המיקרופון לאוויר ואני מוצא את עצמי שר עדן בן זקן במערכת קריוקי שיש להם שם. איפה דבר כזה יכול לקרות?״.

חגי סיפר גם על עדן חסון, שבשנה האחרונה הפך לאחד השמות המבטיחים במוזיקה בארץ. ״את עדן הכרתי כשהוא בא אליי להסתפר עוד לפני שהתחיל את הקריירה שלו. נתתי לו מיקרופון לשיר כמו שאני נותן לכל הלקוחות שלי. ברגע שהוא התחיל לשיר, הייתי בשוק. אמרתי לו 'מאיפה באת?', ידעתי שזה עניין של זמן עד שיפרוץ״. חסון מספר: ״כשאני מגיע להסתפר אצל חגי, אני מגיע קודם כל כדי להתייעץ, לשפוך ולהרגיע את הלב ועל הדרך לעשות תספורת״.

חגי, במה שונה חנן בן ארי מבועז שרעבי על הכיסא?

״חנן מסתפר ושר ובועז לא שר, אבל מספר סיפורים יפים. יש לו חכמת חיים מדהימה ובכל תספורת הוא מספר לנו סיפור עם מוסר השכל״.

גם בניה ברבי הכיר את המספרה הקטנה בפרדס חנה ונשאב לערבי הקריוקי, היין והבשר. ״הוא הספר הכי טוב שיש עם הצוות הכי טוב שיש״, מספר לי בניה, ״אין קשר לפרסום. זה נשמה טובה שמבין שאתה צריך אותו לפעמים גם לא בשעות הרגילות של העבודה. חגי תמיד שם, עם חיוך גדול ותספורת שוואלה עושה אותך יפה יותר״.

לפני שלושה חודשים הגיע חגי לביתו בערב ובזמן הארוחה המשפחתית הטלפון צילצל, ״התקשר אליי חבר ממיאמי שהגיע לישראל ואמר לי שהוא נמצא עם עומר אדם, שראה בסטורי שלי את התספורות וביקש שאבוא אליו הביתה לספר אותו״.

אז הגעת למגדלי יו ומה קרה?

״ישבנו במרפסת בחוץ ודיברנו. הוא היה לפני הופעה גדולה מול 15 אלף איש וביקש תספורת קצוצה מאוד״.

הוא שילם לך?

״בטח. שילם בלב רחב והשאיר טיפ גדול״.

יש לחלק מהלקוחות המפורסמים שלך שגעונות כלשהם?

״פאר טסי כל יום מגיע לעשות פן והוא פוחד שתהיה לו נשירה, עדן חסון מסתפר כל יומיים, לבניה ברבי אסור לגעת בראש חוץ מגילוח הצדדים ויישור הזקן, סגיב כהן שומר על שערות ראשו, כשערן זהבי היה בארץ היה לו חשוב לשמור את הפוני מקדימה ומאור בוזגלו חולה על השערות שלו ורוצה שכל תספורת תהיה הצגה״.

★ לאחרונה הזמר עדן חסון עזב את בית הוריו בפרדס חנה ועבר לישוב המתחרד חריש.

עדן, חוזר בתשובה?

״אני תמיד קרוב לאלוהים, אבל זו טעות להגיד שחריש מתחרדת. יש שם הכל, דתיים וחילונים, ערבים ויהודים, כיף אמיתי״.

★ מאור אשואל הוציא בשבוע שעבר בלדה חורפית בשם ״אל תיקח לי אותה״. אשואל החליט שהשיר לא יהיה "בינו לבינה", אלא "בינו לבינו".

מאור, מברוכ על השיר החדש.

״תודה רבה. הפעם לקחתי את השיר למקום קצת שונה הוא מספר על שיח בין גבר, שאיבד את הבחורה שהיא אהבתו הראשונה, לגבר שלקח אותה ממנו״.

★ מפיקת העל "שרית הפקות" החתימה לאחרונה במשרדה את הזמרות הגר יפת ("הכוכב הבא לאירוויזיון") וצליל שקורי ("דה וויס"), יוצאות תכניות הריאליטי המוזיקליות. שרית הוסיפה: ״פנתה אלינו גם חברה עולמית לשיתוף פעולה של הלייבל בחו״ל, יותר עבור דיג'ייז מפורסמים בעולם".


★ אליה והב, זוכה "הפייטן הבא", החליט להמשיך בקו החתונות. אחרי ששיר החופות "אשת חיל שלי", אותו כתב על אשתו ביום חתונתם, זכה להצלחה גם בעולם החילוני, והב מוציא שיר המשך בשם "בטבעת זו". אליה סיפר: ״כל השירים שלי הם תפילה לאלוהים, וזה אחד מהם, הודיה על זוגיות טובה ומבורכת״.