רגב הוד - "חשמל זורם"

רגב הוד פותח את הקיץ עם שיר פופ בסגנון בלקני עם הרבה אלמנטים של דאנס, שכתב והלחן דוד נעים..
הוד מראה אך עושים את זה נכון, ומביא יופי של פזמון, שעוד עשוי להפוך את הקטע שו למיני-המנון. אבל אחרי פעמיים פזמון מגיע קטע מעיק של נה נה נה ניי וקצת מקלקל. ועדיין מדובר בלהיט. חשמל חשמל. השיר הוא סינגל חמישי לרגב הוד מתוך אלבומו הבא, אחרי ההצלחה של "אבא", "הלילה לא נגמר", "קרוב אליך" ו"יא חביבתי".

 

מושיק עפיה - "דרך חזרה"

מושיק עפיה, שהתחיל את הקריירה בשירי דיכאון, חוזר לז'אנר, דרך שיר שיצרו דניאל חן, מאיר אלפי ותומר מתנה, מזכיר את מאור אדרי ואלה שהלכו בעקבותיו. עפיה מצליח לשיר אחרת ממה שהוא שר בדרך כלל בשנים האחרונות. זה לא ממש מרגש, אבל נחמד מאוד. השיר הוא סינגל נוסף מתוך אלבומו הבא של עפיה, אשר יכלול שירים כמו "חיבור משמיים", "איך היא אוהבת", "מודה טעיתי", "זר","עושה עניין", "כמו סוד", והדואט "בסוף הדרך" עם תמר יהלומי. ב-10 ביוני יופיע עפיה לראשונה על במת הרידינג 3.

 

בן אל תבורי - "אני מותש"

בן-אל תבורי הוא חמד של בחור, באמת, אבל השיר החדש שלו, אותו יצר עם ברק רוני, הוא קלאב דאנס די מתיש, שנועד הרים את הרגליים של החבר'ה במועדונים, אבל נשמע כמו יותר ניסיון לייצר להיט קייצי אינסטנט, מאשר להביא משהו אמיתי ומלהיב. מתיש אחרי שתי דקות. השיר יוצא כסינגל נוסף של תבורי מתוך אלבומו השני. קדמו לו "כמה את חסרה", הדואט "להעניק לך אהבה" עם אביו שימי תבורי והשירים "עיניים שלי", "אהובה שלי", "הלב שלי""מכור לנשיקות" ו"אבאל'ה", שאת כולם כתב והלחין.אור אדי - "במקומי"

אור אדי מפתיעה כאן עם שיר בוגר וגישה נכונה לבלדה של געגועים שיצרו דודו ביטון ודודו אלון. החיבור בין הקול שלה לבין החליל הערבי שמנגן כאן מישל אסייג נשמע נהדר. הפזמון קליט, ובבית השני אדי פותחת קצת את הקול ושובה בקסמה. כלי ההקשה של שלום נחום בבית השני והכינורות המתוכנתנים של המפיק אבי גוטמן במעבר יחד עם החליל, משלימים את התמונה. יופי של שיר. "במקומי" הוא סינגל רביעי לאדי אחרי "הלב רוצה", "לא מבינה", והדואט "האור בעיני" עם רון בוחבוט.

 

חיים איפרגן - "לחיות בלעדיי"

איך אפשר שלא לפרגן לחיים איפרגן המוכשר, ששוב מביא קטע מיוחד בסגנון עופר לוי - מתחיל לאט, חלש ונעם קול נמוך, וברגע עולה למעלה. אני מת על הנמוכים שלו, וכשהוא בשנייה מתפרץ זה תופס את האוזן. יפה לו. השיר עצמו מספיק טוב כדי להגיע לקהל צעיר שמחפש שירי דיכאון אופנתיים, והתחושה היא שאיפרגן בדרך הנכונה עבורו.

 

שלום קדושים - "כמה דמעות"

שלום קדושים מוכשר, אבל עדיין סובל מ"מחלות ילדות" של זמרים צעירים, כמו פרייזינג לא מדוייק של מילים, בליעת מילים וקושי לשיר יציב. ובכל זאת, הכישרון שלו ניכר כשהוא פותח את הקול. לא בטוח שזה השיר שיביא לו את הפריצה, אבל הכיוון נכון. קדושים צריך להימנע עד כמה שאפשר מלשיר בקיטועים מהירים. ותחת זאת הוא ומנהלו המוזיקלי אבירם דרעי יכולים לחפש קטעים שיאפשרו לו לפתוח עוד יותר את הקול שלו.

 

יואב יצחק - "ואת מחכה לו"

גם יואב יצחק יודע שהשיר הזה הוא לא פוטנציאל ללהיט ענק, אבל הוא טוב משירים קודמים שהוציא בשנים האחרונות. השילוב בין המילים של יוסי גיספן, הלחן היווני, ההפקה הרוקיסטית של שי אלחדד והנועם האינסופי של השירה של יצחק, יוצרים שיר שהקהל שלו ישמח להצטרף אליו בהופעות.

 

רובי לוי - "דובשנית"

רובי לוי מפנק את חובבי הנוסטלגיה עם קאבר ל"דובשנית" של איציק הרוש. יש כאן את הדבש והצוף שיצרו את קטע הנוסטלגיה ההוא והפכה אותו לזיכרון מתוק. הקול החזק והמלא של רובי לוי לא מערסל את השיר הזה בדביקות יתר, ומגיש אותו עם הרבה כבוד. תענוג.

 

דקלון וסגיב כהן - "מוכר הגרעינים"

גם דקלון וסגיב כהן, מחדשים שיר (חידוש שני שלהם), את "מוכר הגרעינים" של בעז שרעבי (מילים: תלמה אליגון רוז), וג'קי מקייטן. יחד עם נדב ביטון ואסף צרויה שאחראים לעיבוד ולהפקה, השניים שומרים על רוח הנוסטלגייה לרוק של שנות ה-70', שעטפה את השיר הזה במקור. הם מרימים כאן קצב יפה, עם גיטרות וכלי נשיפה, ומצדיעים כראוי לשרעבי (שגם הלחין) ומקייטן. למעשה נסגר כאן מעגל, כשדקלון מ"צלילי הכרם" מכסה את בעז שרעבי, שהחל דרכו ב"להקות הקצב" של רמלה והמסגר. זהו סינגל רביעי מאלבומם של דקלון וסגיב כהן, אחרי "תן סימן", החידוש ל"לשיר בקול ערב" והלהיט "פרח המדבר".

 

גד אלבז ועובדיה חממה - "תודה על החיים"

עובדיה חממה וגד אלבז אולי לא ישבעו נחת מכך שהשיר שלהם מופיע במדור הים תיכוני, אבל שווה להיאחז בסלסולים הקטנים של אלבז ולהכניס אותו לפה, רק כדי לכתוב עד כמה הוא יפה. מבחינה מוזיקלית השיר הזה הוא ברובו בלדת רוק סיקסטיז אמריקנית, מורכבת, מקסימה, שמזכירה גם את הביטלס כמובן ואת שנות ה-70' בארץ ("קצת אחרת:), ויוצרת מעין המנון שחייבים ליצור לו קליפ, שיסחוף את כל מי שיצפה בו. חממה הלחין כאן מילים של הרב שמואל אליהו, והתוצאה היא סינגל שני מתוך האלבום "שירת הארץ", ובכלל אחד השירים הכי יפים שיצאו בארץ בשנים האחרונות.